Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

Има ли основание да се заключва обявата

има основание - трябва да се спазват всички капризи
24
75%
няма основание - информацията е достатъчна
8
25%
 
Общо гласове : 32
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от alexsch » 11 Фев 2011, 14:46

Колеги,

Искам да пусна една тема, която касае (макар и индиректно) всички нас- пишещите в този форум! Става дума конкретно за следното:

Пуснах обява в раздел продажби. Постарах се да спазя изискванията на модераторите за съдържание и оформление на обявата. Като забележки - те, и останалите участници, намериха следното:
- Снимката не е актуална
- Липсва снимка ОТ ЗАДНАТА страна на артикула, който продавам!

Последва демонстративно заключване на темата.

Държа да отбележа следното: всяка една част, вложена в бмв, има уникален идентификационен номер. [url]Аз пуснах точния номер на това, което продавам[/url]. По този номер може да се открие купища допълнителна информация за него (а предполагам и така необходимата снимка, заради която се заящдат с мен), както и това- в кои точно модели може да се монтира, как и защо….необходимо е просто да се отвори ето този сайт: http://www.google.com и в полето „търси” да се напишат цифрите от обявата ми…..но не! Трябвало на някой снимка точно на определено нещо от това, което продавам!

Направих нови снимки на нещото. Пуснах нова тема. Е да – няма отново снимка от задната страна… пак един от модераторите ми пише вътре с червени букви, кара ми се, прави се на началник – той бил решавал, кое как…и пак заключва….дразни ме имено това шефско отношение тип „господар-роб”!

Де да знам- може пък и да не съм прав. Затова и пускам като анкета темата- моля да гласувате- прав ли съм, или не съм?!
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от Е.Димитров » 11 Фев 2011, 14:52

Не познавам модераторите,ама на мен ни една обява не са ми заключвали а регистрацията ми е по-нова от твоята :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от lowrider » 11 Фев 2011, 14:58

А я кажи, колега, защо толкова криеш тази букса, нормално е човек да си помисли, че има нещо подозрително, все пак си пуснал нова обява, наснимал си го, но пак я няма тази букса :conf:
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от alexsch » 11 Фев 2011, 14:59

Не я крия. заповадай да ти я покажа.
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 21.07.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от majstorapetkov » 11 Фев 2011, 15:05

Крайно време е да започнем да спазваме всички правила и закони, не само в конкретния случай, но и в държавата. За това сме на този хал и никой не ни е виновен.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от SKISA » 11 Фев 2011, 15:24

не съм наясно има ли правило да се снима отзад, отпред и откъдето ще да е. май пише да има снимка. както и да е... ! дори и да е сгрешил колегата просто може да му се направи забележка без назидателния тон ,който сме виждали навсякъде по темите. оправданието ,че има много работа ,че е пълно с тюфлеци, които непрекъснато нарушават ,че още други неща и че е за без пари на мен не ми е нормално! като е без пари и толко тежко - да се откаже този ,който не може! ма не! тва е власт! е ми щом е дадена тая власт да се употребява с разум и со кротце.
не познавам нито колегата, нито случая ,нито темата или модератора, който е визиран. споделям някои наблюдения по принцип във форума.
и сега тая тема или ще се заключи или ще отиде в "предложения..." ,където ще я видят 5 човека и половина и всичко ще си продължи по старому....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1410
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: на жълтите павета
Кара: на бира и кебапчета
Мечтае да кара: М6-ца кабрио

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от alexsch » 11 Фев 2011, 15:26

....е там е работата- аз ги спазвам стриктно. но като почнат да те правят на маймуна и да измислят правила специално за теб, за да ти вгорчат живота- тогава вече става различно....
искат снимака - ок! ама актуална- ок! ама от различни ъгли- ок! е ама точно на това място, щото така му харесва на някой - вече е прекалено!
my mods:
tv function; lumbar support; front pdc; xenon fogs; harmon kardon audio; webasto park heater with gsm remote; rear power sun blind; rear camera; AC Schnitzer exhaust muffler; DVB-T tunner

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от LiTtLeRoCk » 11 Фев 2011, 15:27

Модератора съм аз,а причината да се иска снимка на буксата е тази тема viewtopic.php?f=133&t=235990
Ми аз съм от Стара Загора,няма да се разкарвам до София за да видя,дали буксата е тази,която ще ми свърши работа,по-лесно е да сложиш снимка,не мислиш ли?Или буксата липсва и,трябва да продадеш ченджъра на някой,а той после да писне в некоректните,че няма букса или,че тази букса не му върши работа,не е като неговата,а ти не искаш да си вземеш ченджъра.
Я виж тази прекрасна тема колко страници е станала viewtopic.php?f=134&t=31221 и все някой не разбрал,другия не обяснил,а третия не видял.
Сниман ли е ченджъра отзад,да се види добре,какви букси има,за да няма после недоразумения viewtopic.php?f=133&t=237501

Първо ти беше направена забележка и ти беше обяснено,защо е добре и необходимо да има снимка на буксата,а ти почна да пишеш за деспотизъм,оказван натиск и тормоз,това са пълни глупости.
Последна промяна LiTtLeRoCk на 11 Фев 2011, 15:42, променена общо 3 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от Yanko Petrov » 11 Фев 2011, 15:35

alexsch написа:....е там е работата- аз ги спазвам стриктно. но като почнат да те правят на маймуна и да измислят правила специално за теб, за да ти вгорчат живота- тогава вече става различно....
искат снимака - ок! ама актуална- ок! ама от различни ъгли- ок! е ама точно на това място, щото така му харесва на някой - вече е прекалено!

Сега ти разгледах темите, ми ти правиш напук и на модератори и на колеги :kuku: Не те разбиам сега що ревеш тука, че едва ли не някой се гаври с теб и ти заключва темите. Аз в твоите теми заяждане от модератори не видях :dunno:

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от LiTtLeRoCk » 11 Фев 2011, 15:39

То трябваше и тази ти тема,да за прилича на тази viewtopic.php?f=133&t=235990
Да се изредят 10на колеги да поискат снимка на буксата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от deyan-enchev » 11 Фев 2011, 15:49

Ако аз исках да купя твоя ченджър, и ти видя снимката от е-бай придружена с явния ти отказ реално са снимаш уреда и то буксата :mhihi: , щеше на бързо да ме откажеш.
А коментарите ела го виж колега не ти правят чест, затова имаме компютри, и живеем в толкова диманична среда. Отиването и виждането на нещо невинаги е най-удачното решение и избор, информираносста на това посещение не е без значение.
Затова има фотоапарати, телефони с камери, да може човека купувач да придобие представа за стоката към която има интерес.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 471
Регистриран на: 4.12.2005
Местоположение: Михайловград
Кара: '96 Е34 tds touring Individual
Мечтае да кара: E34 M5 Touring

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от exvitermini » 11 Фев 2011, 15:52

Да погледнем от друга страна на нещата. Винаги съм се кефел и уважавал хората, които си правят труда да сложат реални снимки в обявата си, да ни предоставят допълнителна информация за стоката. Навремето продавах една кола на части, на която бях направил снимки на всички продаващи се елементи, бях им поставил цена. На много от частите не знаех каква цена да сложа, но слагах някаква. Тогава много хора ми писаха, просто така, без да ги интересува обявата... Кефеха се! За мен снимките в обявите са един вид уважение към клиента. Не ги спестявайте!

Плевен тийм
Плевен тийм
Аватар
Мнения: 3296
Регистриран на: 5.09.2007
Местоположение: Плевен!
Пол: Мъж
Кара: 323ti
Мечтае да кара: 332ti
Детайли за колата: сива

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от Ogi » 11 Фев 2011, 15:56

Разбира се че е заключена основателно... те са модератори за тва са сложени на тази позиция... когато преценат да заключват и модерират разни теми като твоята... не видя ли че 18 човека са ти писали че искат снимка отзад... щом я искат явно има защо... кво трябваше... да излезе некой мишок... да ти купи чейнджъра да се окаже че не му върши работа и сега да е писал в "Некоректни" и ти да се покриваш и да не си вдигаш телефоните...

абсолютно точни и взети навреме мерки според мен...

и разберете го ве хора... има кой да наблюдава модераторите... ако преценят че не си вършат добре работата ще бъдат заменени от други хора... престанете да плюете момчетата щот праите грешки и после си носите последствията от тия грешки...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от bum_bum » 11 Фев 2011, 15:58

alexsch написа:...


Я дай линка с обявата си в Ибей от която е снимката. Или ще се окаже, че снимката на тоя чейнджър не е твоя, тарикат?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: Акуратност или деспотизъм от модератор във форума

Мнение от Yanko Petrov » 11 Фев 2011, 16:00

deyan-enchev написа:Ако аз исках да купя твоя ченджър, и ти видя снимката от е-бай придружена с явния ти отказ реално са снимаш уреда и то буксата :mhihi: , щеше на бързо да ме откажеш.

Ами аз мисля, че колегата надали ще продаде вече чейнджъра в тоя форум. И да се сърди на себе си, а не на потенциялните купувачи, които искат снимки или на модераторите. И ако до сега аз (и много други във форума) не знаехме, че колегата иска да си продаде чейнджъра, но категорично не иска да му снима буксата, сега вече целия форум знае и от тук насетне аз например като видя негови обяви ще си имам едно на ум! Така, че от тая тема ползата за автора е точно никаква! Демек > автогол.

Следваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook