Предложение за редакция на заглавията на теми

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36, 320i

Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от NKolev » 04 Ное 2010, 9:23

Здравейте, имам следното предложение. В техническите форуми заглавията на темите да се следят за нелепи правописни грешки. Една сбъркана буква създава проблеми при използване на търсачката. Пример: вместо дроселова клапа, колега е написал дроселИва, тази тема автоматично няма да се появи като резултат след търсене. :yes:

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от I.Voykov » 04 Ное 2010, 10:41

Не предлагаш сериозно да накараме модераторите да търсят правописни грешки във всяка тема нали ?
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от ms » 04 Ное 2010, 11:21

Е поне заглавията не е трудно да се преглеждат- никой не е казал да се следи правописа в темите, нали... И поправянето на няколко грешни букви е работа за 30 секунди има-няма и няколко кликания с мишката. Най-честата грешка е объркването като се бърза на "И" с "Й" или "Ш" със "Щ", да не говорим за писането все още тук-там с използване на 4 и 6 вместо "ч" и "ш", някои хора така и не се научиха къде се намира "ю" - ходи търси в заглавията на темите :roll: Някоя тема няма да излезе, а в нея като нищо ще е инфото което ти трябва...
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36, 320i

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от NKolev » 04 Ное 2010, 12:39

I.Voykov написа:Не предлагаш сериозно да накараме модераторите да търсят правописни грешки във всяка тема нали ?

Разбира се, че не става въпрос за цялата тема, а единствено за заглавието, при това само в техническите раздели. :yes:

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от I.Voykov » 04 Ное 2010, 13:34

Вие се шегувате наистина (за МС съм свикнал вече, той друг раздел не чете). Ежедневно има стотици мнения за одобряване, десетки теми за заключване, модериране и т.н. и няма сила която да може да ме накара да възложа на модераторите да следят заглавията за правописни грешки...
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36, 320i

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от NKolev » 04 Ное 2010, 14:01

Поставяш нещата така, сякаш това е съвсем отделно задължение с което да се обременят модераторите. Толкова ли е трудно? Така и така преглеждат темите, както сам казваш, предполагам не е проблем да едитнат забелязана грешка в заглавието. Но за какво ли изобщо се меся, вие си знаете работата. Карайте си я така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от kriso85 » 04 Ное 2010, 14:19

Колега нали не мислиш, че модератор ако забележи фрапантна правописна грешка не я поправя своевременно?
Аз съм модератор в търговските раздели и дори и там гледам да поправям когато някой се изложи тотално.
Но ако тръгне да се поправя всеки път думичките ВАНУС (не мога да разбера как не я научиха болшинството тая дума) , аспух и т.н. , то време за друго няма да остане.

Наистина понякога се получава така , че за 1 буква темата няма да излезе в търсачката,
но вместо да пускаш тема тук можеше да пишеш във въпросната тема - освен модератор, и автора на темата може да си я редактира.

Също така има и един много полезен бутон ! -ползвайте го по- често и
забележката ви няма да остане незабелязана.

Аз лично не отговарям в теми , които са написани неграмотно. И доста други колеги го правят това - така
неправилно формулираната тема остава абсолютно безполезна.

Според мен по-голям проблем са темите озаглавени "ПОМОЩ" , "ХЕЛП" , "ПРОБЛЕМ" и т.н. , но при
тях всичко опира вече до форумен опит, който се придобива с времето
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36, 320i

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от NKolev » 04 Ное 2010, 14:38

Не съм писал в темата защото се старая да спазвам правилата. Това би било офтопик, с който няма да се реши проблема поставен от колегата. По тази причина и пуснах тема, където й е мястото с идеята да допринеса с нещо. Това е общо взето, не мисля да споря с никой, ако може да се изпълни добре, ако не, аз и така се оправям. Когато ми трябва нещо намирам начин да го намеря. Повечето колеги така или иначе не използват търсачката, което един вид ще обезсмисли усилията на модераторите. Идеята ми е тъпа. Благодаря за вниманието.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от ms » 04 Ное 2010, 16:50

I.Voykov написа:.........


Що се заяждаш сега с мен- от цялото ми мнение горе кое НЕ е вярно, а :?: Кажи просто "Малко са модовете, а работата много- забравете ги тея неща" и толкова- не е нужно да показваш такова отношение ;)
И не е вярно, че само тук чета... Я виж колко съм се разписал из спамерския раздел :mhihi:

ПС: Ако не искате да пиша тук и да ви дразня (явно така се получава на моменти) кажете, лесна работа...
Изображение
Изображение

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Предложение за редакция на заглавията на теми

Мнение от I.Voykov » 05 Ное 2010, 11:26

ms написа:
I.Voykov написа:.........


Що се заяждаш сега с мен- от цялото ми мнение горе кое НЕ е вярно, а :?: Кажи просто "Малко са модовете, а работата много- забравете ги тея неща" и толкова- не е нужно да показваш такова отношение ;)
И не е вярно, че само тук чета... Я виж колко съм се разписал из спамерския раздел :mhihi:

ПС: Ако не искате да пиша тук и да ви дразня (явно така се получава на моменти) кажете, лесна работа...


Щото ти го правиш от години вече ;)
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook