ПРАВИЛАТА !!!

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 12.04.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: жените и колите да пищят...
Мечтае да кара: САМОЛЕТ...

ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от ВАНКО БМВ-ТО » 06 Май 2010, 11:32

Колеги, знам, че това не е раздела за такива теми и че наи вероятно ще ми заключат темата, но...
Искам да обсъдим правилата на търговския отдел, всички ли сте съгласни с тях?!
Бихте ли променили някой правила ако можехте?
кой?
и как точно?
благодаря!
ДОБРИТЕ МОМЧЕНЦА ОТИВАТ В РАЯ,
ЛОШИТЕ, КЪДЕТО СИ ИСКАМЕ...

GSM:+359 897 66 00 64


Изображение

Мечтае за Z3 M Coupe
Аватар
Мнения: 8695
Регистриран на: 9.02.2003
Местоположение: Сoфия
Кара: '99 530dА Touring

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от err0r » 06 Май 2010, 12:08

:type: :have one: :weed:
Изображение


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от ms » 06 Май 2010, 12:23

Я вземи ти да почнеш със забележките и предложенията, що чакаш другите :?: Че не са перфектни правилата е ясно (то идеални неща няма), че може да се пипне тук-там е вярно, ама в общи линии са добри...


ПС: Ако темата изобщо оцелее, обещавам да не се заяждам... Аз проблем с правилата нямам освен с едно- ВИН номера :roll:
Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 28.03.2009
Местоположение: София-Unterfucking-София
Кара: МИГ-29
Мечтае да кара: Тва на снимката с пълно бойно снаражение, по жълтите павета
Детайли за колата: Ниска, спортна, с вдигащи се фарове, от тия дето изгасват бавно. Машина едет глаза боятся!

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от valeri_t » 06 Май 2010, 12:42

Аз лично не съм съгласен с качването за дължително на снимки в раздел ПРОДАВА... Снимките, когато става дума за части врора употреба/ като изключим тези по интериора и екстериора/ нищо не доказват и не могат да се ползуват като критерии за състоянието и качестворо на дадена част...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 28.07.2008
Местоположение: Бургас

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от r3s1s74nc3 » 06 Май 2010, 13:02

а това с 100-те мнения или 12 месеца регистрация ... Ако някой колега наскоро е научил за форума и иска да си постне колата в продава , какво трябва да направи ? Да почне якия спам в различните раздели ли ? Мисля че поне в продава автомобили това правило трябва да се премахне

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от Mollov » 06 Май 2010, 16:14

Когато имаше такава тема (която не бе създадена с цел промяна на правилата), масово си траехте... или в някои случаи - неясно какво искахте и обяснявахте...

Намерете другата тема и там четете какво и що... не смятам, че трябва отново да го дъвчем. Тоест вие ако искате коментирайте, но ще коментирате неща, които вече са казани.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от ms » 06 Май 2010, 17:42

Mollov написа:Когато имаше такава тема (която не бе създадена с цел промяна на правилата), масово си траехте... или в някои случаи - неясно какво искахте и обяснявахте...

Намерете другата тема и там четете какво и що... не смятам, че трябва отново да го дъвчем. Тоест вие ако искате коментирайте, но ще коментирате неща, които вече са казани.


Тъй де- един месец сигурно беше активна темата, де спаха тогава :dunno: Че и ги мързи да разгледат- старата тема е малко по-надолу от тази, около средата на страницата... Тука все пак не е Извън темата, че да е неоткриваема :roll:

valeri_t написа:Аз лично не съм съгласен с качването за дължително на снимки в раздел ПРОДАВА... Снимките, когато става дума за части врора употреба/ като изключим тези по интериора и екстериора/ нищо не доказват и не могат да се ползуват като критерии за състоянието и качестворо на дадена част...


Като критерий за качество не могат да се ползват снимките, ама като за обща представа от стоката стават, нали... Без снимка шанса за нередности (да не кажа друго) е доста по-голям... Стоката била "перфектна" според продавача, ама после се оказва, че стоповете (примерно) са спукани или са за купе- ама ти търсиш за седан :roll:
Много ли е трудно да направиш 5 снимки и да ги качиш- не е мисля... Ако ви мързи- друг въпрос...

r3s1s74nc3 написа:а това с 100-те мнения или 12 месеца регистрация ...
Мисля че поне в продава автомобили това правило трябва да се премахне


Съгласен общо взето... Може би не напълно, по-скоро да се намалят нужните мнения на 20- като му отпадне модерираният режим де факто...

=======================================================


Моята забележка е само една- ВИН-а да е задължителен, ама няма да ме огрее...
Изображение
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от Mollov » 06 Май 2010, 19:12

За VIN-а се опитахме... и видя какво стана...


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от ms » 06 Май 2010, 19:29

Е, к'во стана- няколко човека ревнаха за тоя ВИН, щото ги мързи да го препишат и вие им се вързахте :roll: Знаеш колко е просто да се напише и колко е полезен, ама както казах няма да ме огрее по тоя въпрос...
Изображение
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от Mollov » 06 Май 2010, 19:38

Не бяха само няколко, ама няма как да го видиш... както и да е, решено е вече :)


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от ms » 06 Май 2010, 20:56

Идея само- не може ли да е задължително да се пише МОДЕЛА на двигателя :?: Щото 316/318 и някои други е много широко понятие- то М10/М40/М43, двулитровите мотори е същата работа с М20/М50, пък то там има Ванос, после има М52 ;) След като не се дава ВИН за да проверя сам годината (а от снимки и написаното в талона инфото не е точно), поне мотора да се уточнява- не са малко колите с първа рег. доста време след производство, а като се уцели период на някои промени стават неприятни грешки...


ПС: К'во стана пак- един пуска тема и пак аз давам идеи и се занимавам :roll:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 12.04.2008
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: жените и колите да пищят...
Мечтае да кара: САМОЛЕТ...

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от ВАНКО БМВ-ТО » 07 Май 2010, 13:09

ms написа:
Mollov написа:Когато имаше такава тема (която не бе създадена с цел промяна на правилата), масово си траехте... или в някои случаи - неясно какво искахте и обяснявахте...

Намерете другата тема и там четете какво и що... не смятам, че трябва отново да го дъвчем. Тоест вие ако искате коментирайте, но ще коментирате неща, които вече са казани.


Тъй де- един месец сигурно беше активна темата, де спаха тогава :dunno: Че и ги мързи да разгледат- старата тема е малко по-надолу от тази, около средата на страницата... Тука все пак не е Извън темата, че да е неоткриваема :roll:

valeri_t написа:Аз лично не съм съгласен с качването за дължително на снимки в раздел ПРОДАВА... Снимките, когато става дума за части врора употреба/ като изключим тези по интериора и екстериора/ нищо не доказват и не могат да се ползуват като критерии за състоянието и качестворо на дадена част...


Като критерий за качество не могат да се ползват снимките, ама като за обща представа от стоката стават, нали... Без снимка шанса за нередности (да не кажа друго) е доста по-голям... Стоката била "перфектна" според продавача, ама после се оказва, че стоповете (примерно) са спукани или са за купе- ама ти търсиш за седан :roll:
Много ли е трудно да направиш 5 снимки и да ги качиш- не е мисля... Ако ви мързи- друг въпрос...

r3s1s74nc3 написа:а това с 100-те мнения или 12 месеца регистрация ...
Мисля че поне в продава автомобили това правило трябва да се премахне


Съгласен общо взето... Може би не напълно, по-скоро да се намалят нужните мнения на 20- като му отпадне модерираният режим де факто...

=======================================================


Моята забележка е само една- ВИН-а да е задължителен, ама няма да ме огрее...


колега, не всеки има фотоапарат цифров, аз имам, но тъй като ми изгоря лаптопа постоянно бягам по зали от почти месец инямам вариант да кача снимки поради тези и други причини, точно това ме дразни.
заключват ми темите защото няма снимки!
продавам няколко бмв-та на части, но все още са донякъде целокупни, как да снимам скоростната кутия или дифа или други детаили които все още са на колата?!?
ДОБРИТЕ МОМЧЕНЦА ОТИВАТ В РАЯ,
ЛОШИТЕ, КЪДЕТО СИ ИСКАМЕ...

GSM:+359 897 66 00 64


Изображение

Фен на тройките
Аватар
Мнения: 6397
Регистриран на: 21.02.2007
Местоположение: СА,Х
Пол: Мъж
Кара: Колите да палят и работят!
Мечтае да кара: ;)
Детайли за колата: Лачени, в добро здраве и сериозен ремап ;)

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от Dimitroff » 07 Май 2010, 13:18

За колите на части...не ме карайте да Ви вада ПЕРФЕКТНИ ОБЯВИ !
Ето само един от многото:
viewtopic.php?f=15&t=202204&p=2234376&hilit=tisho_#p2234376

Там има реверанс - снимки на цялата кола отвън + 2-3 в салона и коша на мотора...толкова стига.
Цените на частите - също има реверанс - на по-важните/възлови/търсени части...

Презумпцията за снимките е следната - щом продаваш - снимаш!
Щом пишеш във форума значи можеш да ги качиш - 1 кард рийдър е няма 10 лева...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 255
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: Раднево
Пол: Мъж
Кара: е30 М50Б25
Мечтае да кара: икономично

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от Stiks » 07 Май 2010, 13:24

7. Наличието на поне една (или повече, ако артикулите са няколко) реална снимка във всяка обява е задължително. Автори на обяви, в които липсват снимки, ще бъдат предупреждавани, а при несъобразяване с предупреждението обявата ще бъде заключвана и модерирана.

2-3 снимки на цялата кола, 1-2 на интериора и 1 на двигателя биха били достатъчни смятам аз. 4 коли - 20 снимки, нищо работа.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: ПРАВИЛАТА !!!

Мнение от ms » 07 Май 2010, 13:44

ВАНКО БМВ-ТО написа:колега, не всеки има фотоапарат цифров, аз имам, но тъй като ми изгоря лаптопа постоянно бягам по зали от почти месец инямам вариант да кача снимки поради тези и други причини, точно това ме дразни.
заключват ми темите защото няма снимки!
продавам няколко бмв-та на части, но все още са донякъде целокупни, как да снимам скоростната кутия или дифа или други детаили които все още са на колата?!?



Само не разбрах- ти бъзикаш ли се :?: Ти телефон с камера нямаш ли, че ти трябва апарат :?: Във всяка зала можеш да си свалиш снимките от телефона с един прост кабел (да не говорим за четец на карти или блутут които ги има в почти всяка зала)- качваш ги после и толкова, много ли е трудно :?:
Ще повторя колегите, ама... Колата като е цяла- направи цялостни снимки и на по-интересните части + някоя снимка на мотора... Сега ти поразгледах обявите- те са си за катинар и по други параграфи, не само за снимките... То цени няма, ъпваш както ти е кеф- я се стегни малко, оправи си вида на обявите и после изявявай претенции за правила и т.н....


ПС: Аз да вадя ли обява с описани мноооого части и цена към тях :?: Щото някой обясняваше преди време, че те цените са плаващи- така е, ама поне ориентир трябва да има :roll:
Изображение
Изображение

Следваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook