Телефон за връзка в обявите....

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 1.08.2008
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 535i
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от idrive » 26 Юли 2010, 16:16

I.Voykov написа:
Правилата се спазват от всички и точка, ако на някой не му изнасят то просто не си пуска обявата в този форум и готово ;)


Това е най-лесно да го напишеш или кажеш на някой обикновен "юзер" ,който иска да защити лични данни,в случая мобилния си номер.Моите извинения ако обидя някой,но голяма част от вас(модератори и админи) по някой път прекаляват с изказванията си.Знам от опит,че не е лесно да си модератор,но тук става въпрос за защита на лични данни.Винаги съм се стремял да спазвам правилата на всеки един форум,но по някой път виждам неща които ме дразнят,и то не само мен!
Аз съм против телефона за връзка в обявите!
Може и да изхвърча от форума заради този пост,но това е моето мнение...и без лоши чувства!

Поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Anthony_J » 26 Юли 2010, 16:24

Аз не видях да отговаряш на въпроса на Dimo, а аз споделям неговото мнение изцяло. Явно наистина ще е хубаво някой от УС да коментира, защото е ясно, че иначе ще се получават само заучени (роботски) отговори. След като човек е пуснал нещо за продажба, би трябвало сам да избере как да го контактуват. Ако знае, че не влиза често във форума, той сам ще си даде телефон. При условие, че се навъдиха толкова телефонни измамници, не е редно да има такова изискване. Ясно ми е, че е записано в правилата, но тези правила могат да се променят според обстоятелствата и в угода на потребителите. А ако наистина нямаш мобилен телефон?

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от LiTtLeRoCk » 26 Юли 2010, 16:28

Anthony_J написа:Аз не видях да отговаряш на въпроса на Dimo, а аз споделям неговото мнение изцяло. Явно наистина ще е хубаво някой от УС да коментира, защото е ясно, че иначе ще се получават само заучени (роботски) отговори. След като човек е пуснал нещо за продажба, би трябвало сам да избере как да го контактуват. Ако знае, че не влиза често във форума, той сам ще си даде телефон. При условие, че се навъдиха толкова телефонни измамници, не е редно да има такова изискване. Ясно ми е, че е записано в правилата, но тези правила могат да се променят според обстоятелствата и в угода на потребителите. А ако наистина нямаш мобилен телефон?

И как ще угодиш на всички потребители?Едните искат да има телефон за връзка(по-голямата част),а другата не.Как ще угодиш на всички,така,че и двете страни да са доволни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Anthony_J » 26 Юли 2010, 16:30

Тук не става въпрос за угодия, а за защита на лични данни. Може да се изисква мейл, но не и телефон.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от LiTtLeRoCk » 26 Юли 2010, 16:35

Anthony_J написа:Тук не става въпрос за угодия, а за защита на лични данни. Може да се изисква мейл, но не и телефон.

Ако някой е решил,да се снабди с личните ти данни,със сигурност не би използвал форума за тази цел,има си други начини,за това!Точно пък емайл,не върши никаква работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Anthony_J » 26 Юли 2010, 16:38

Аз не мисля така, но явно няма никакво значение кой какво мисли. Има правила.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Е.Димитров » 26 Юли 2010, 16:59

аз пъм мисля че е повече от задължително да има телефон в обявата,ако нещо ми потрябва-незабавно да се свържа с продавача,освен това,обяви без телефон,както и сайтове без обявен телефон за обратна връзка е -да гониш вятъра,ще си поръчаш ти някаква част,няма да ти дойде и ще пишеш писма с надеждата някой да благоволи да ти отговори-тея пък сайтове без посочен телефон за контакти са ми най-съмнителни...или пък някой си остава имейл-това ако няма меил клиент и телефона/компютъра да му е постоянно включен,пък и да очакваш отговор...
Живеем в динамичен свят и комуникацията е много важно,особенно мигновенната ,каквато е телефона,не вярвам някой да няма телефон в днешно време или поне стационарен...
Освен това,според мен тези правила за телефонните номера е да се избегне измамата,тоест да се намали риска от измама,особенно след като е задължително да се регистрират номерата,а знаете,когато някой се обажда по телефона ви с цел измама-полицията за това поиска всички да са регистрирани-обаждате се на полицията и подавате сигнал...
Като финал,моят опит сочи (мое мнение и опит)че обяви без посочен телефон=измама

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Anthony_J » 26 Юли 2010, 17:02

Нали като му пишеш на ЛС или на мейл ще ти даде телефон? Защо трябва да е публичен? Ако откаже да ти даде телефон в лична кореспонденция, то значи имаш основания да се съмняваш. Не виждам защо телефонът трябва да се вижда от абсолютно всички, независимо дали имат интерес към стоката или не.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от LiTtLeRoCk » 26 Юли 2010, 17:10

Anthony_J написа:Нали като му пишеш на ЛС или на мейл ще ти даде телефон? Защо трябва да е публичен? Ако откаже да ти даде телефон в лична кореспонденция, то значи имаш основания да се съмняваш. Не виждам защо телефонът трябва да се вижда от абсолютно всички, независимо дали имат интерес към стоката или не.

Имаш ли си представа,чрез телефоните за връзка които се дават във форума,колко некоректни търговци изгоряха.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4093
Регистриран на: 28.11.2006
Местоположение: София/Сандански
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330d; BMW F25 30d
Мечтае да кара: BMW M

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от kriso85 » 26 Юли 2010, 17:27

Anthony_J написа:Тук не става въпрос за угодия, а за защита на лични данни. Може да се изисква мейл, но не и телефон.

Е добре, но за някои мейл-а е по-важен (като за мен примерно). Телефонът можеш да го изключиш, но мейлът доста лесно могат да ти го флууд-нат. :?:
Това, че да няма задължителен телефон е добре за теб , не означава че и за останалите 29 999 потребителя на този форум е така.

Още повече за какви лични данни става въпрос ? По смисъла на закона, лични данни са съвсем различно нещо от ГСМ номер.

Както написаха по-горе :arrow: след като не искаш си оставяш телефона във форума , няма да осъществяваш и покупко-продажби чрез форума.
"Try not. Do or do not. There is no try" Yoda
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Anthony_J » 26 Юли 2010, 18:15

Ок, ясно е, че с вас диалог не може да стане. Бъдете здрави.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от LiTtLeRoCk » 26 Юли 2010, 18:26

Ти също!

баварски фанатик
Аватар
Мнения: 4558
Регистриран на: 26.03.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: нещо...
Мечтае да кара: McLaren F1 LM

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Dimo » 26 Юли 2010, 23:20

В действителност от получения отговор мога да заключа следното:
1. Жив комунизъм във форума. Ок, админа е прав! Има правила и тва е, който не му изнася да не пуска обяви. Приемам го като призив и го добавям в подписа си с цел да предпазя повече хора от това безумие. Немога да го променя, това са правила измислени от управляващите, форума си е техен, ние сме само гости, така че ще се съобразяваме с домакина!
2. АКо изобщо се приема градивна критика което силно ме съмнява, след като при посочен проблем от толкова потребители се получава тема с караница, а не се търси компромисен вариант, бих предложил следната промяна:
Да присъства задължителен начин за контакт във всяка обява, без значени дали това е телефон, ЛС, мейл, ICQ, Скайп и т.н., считам че живеем в динамичен комуникационен и най-вече демократичен свят и хората трябва да имат право на избор, което да не се погазва дори от частни форуми!

Нека всички подкрепящи написаното добавят в подписът на профила си следния текст:
"Защитете личните си данни, като НЕ публикувате обяви във форумите на BMW Клуб България!"
Изображение

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от I.Voykov » 27 Юли 2010, 9:41

Първо се информирай какво са лични данни по смисъла на закона и чак след това прави гръмки изказвания :)

Второ никой не е длъжен да си пуска обявите в този форум, при положение, че искате да ги публикувате обаче, то ще се наложи да спазвате правилата на форума в които публикувате. То ти и със някой закон в страната може да не си съгласен ама не вярвам да протестираш срещу него или като не го спазваш да очакваш че няма да си понесеш последствията.

Трето подписа ти съдържа явна антиреклама на форума и за това се налага наказание (БАН), понеже съм много готин обаче няма да ти слагам наказанието а ще те оставя да си промениш подписа сам до края на деня ;)
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Телефон за връзка в обявите....

Мнение от Е.Димитров » 27 Юли 2010, 9:47

Колега Dimo,ми аз нито съм админ (тук) нито пък познавам или съм в некакви отношения с собствениците...Но мисля че присъствието на телефон в дадена обява си е задължително ето защо (пак ще се повторя)
Имаш някаква обява за част,е дадената част силно те интересува,сега на момента,виждаш че обявата е от твоят град-супер-в твоят случай почваш някаква кореспонденция и започваш едно постоянно рефрешване за да видиш дали пусналият обявата е на линия ,после пък дали пусналият обявата е прочел ЛС и на края дали евентуално не я е продал на друг преди теб...и се започва една мъчителна кореспонденция...а представи си че пусналият обявата има тежко разстройство и виси в кенефа...или си кара кефа на некое кафе-какво правим...??? висим като "со*пол" и чакаме да земе да се появи и да те удостои с отговор...където междувременно е загубил времето ти в чакане...щото може евентуално да я е продал часта и въобще да не те удостои с отговор...
Какви глупости за лични данни с телефона-като искаш да си анонимен-не влизай в интернет-ако знаеш колко е лесно да ти се трасира IP адреса или пък да ти пусна на имейла който си оставил зип със "снимка" чрез която да мога да ти видя самият компютър...
Аз съм твърдо "ЗА" телефон с обявите,не пазарувам от анонимни сайтове за търговия щото после не мога да си върна нервите при евентуална грешна пратка и писане на имейли с молба да земат да се оправят нещата...
Във обявите в мобиле.бг пък отнови има задължително поле за телефон...
Иначе ,широко известен факт за този сайт е че почти всички дето са ми писали само ЛС за някоя част-никой не си е купил,а тези дето са позвънявали-90% са купили,което налага извода-"писателите" на ЛС нямат финансовата възможност и 90% просто си пишат,докато човек който е позванил на телефона е с ясната цел да се информира и да закупи,пренебрегвайки огромната сума от 0.25 лева,а и аз като видя че има интерес човека-аз му звъня,така че оставянето на телефон=99% сериозност на обявата,а позвънилият на тоят телефон=90% сериозен клиент...
Поздрави и успешен ден

ПредишнаСледваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook