нова тема за темите във форума....

Ние сме благодарни за всяко мнение за нашия сайт, изразено от вас! Ако имате проблеми или някакви предложения, моля публикувайте ги тук. Всички новини и промени ще бъдат съобщавани в този форум. Могат да публикуват и нерегистрирани потребители, но безсмислени мнения и коментари ще бъдат трити.

Модератор: I.Voykov

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от Mollov » 21 Сеп 2010, 20:15

SKISA, не си много прав... все едно като се правят законите на една държава и правителство/управляващи да ходят и да разпитват поданиците кое им харесва и как да стане... не може така... това е и уникалното на този и онзи форум - атмосферата...

Нали се сещаш, че много от правилата не им се нравят на потребителите, НО това не означава, че са лошо измислени... айде замисли се и ще намериш много аналози на това.

P.S. Реално правилата са толкова много толерантни, че... няма едно право (освен специфични за раздела), което да пречи на потребителите да използват форума пълноценно .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от taba4ko » 21 Сеп 2010, 21:50

правилата са си правила. Но при положение, че темите са популярни и са съществували доста време значи, че са били по провилата. Не може в следващият момент да се изтриват и вече да не са по правилата, които трябва да са справедливи. Решението за изтриването на темите е взето на момента, а не по правилата, иначе да бяха изтрити веднага. Според мен промените по правилника са направени само заради темите, а това не е правилно. Темите се пишат по правилата, а не обратното.
Изображение

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от B U L L I » 21 Сеп 2010, 22:32

теми не се изтриват,те се заключват или преместват в модераторския подфорум
където се коментира,кой с какво и защо да бъде наказан....говоря за конфликтни теми,
които тук за радост са малко ,но не казвам че ги няма.
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от SKISA » 21 Сеп 2010, 23:22

Mollov написа:SKISA, не си много прав... все едно като се правят законите на една държава и правителство/управляващи да ходят и да разпитват поданиците кое им харесва и как да стане... не може така... това е и уникалното на този и онзи форум - атмосферата...

Нали се сещаш, че много от правилата не им се нравят на потребителите, НО това не означава, че са лошо измислени... айде замисли се и ще намериш много аналози на това.

P.S. Реално правилата са толкова много толерантни, че... няма едно право (освен специфични за раздела), което да пречи на потребителите да използват форума пълноценно .

понеже зачекваме въпроса за законите.... в демократичните държави /вярно ,че след доста време и казуси/ един закон може да бъде променен като се е видяло ,че той не служи на хората пълноценно. тва е и идеята. форума е една малка държава и вярно ,че поданиците или юзърите не избират управляващите ,но един вид с присъствието си гласуват, че форума им е нужен и колкото броят им е по-голям ,толкова явно е по-нужен. и когато една голяма част ,например от поданиците изявят нужда от промяна на някое правило или закон просто управляващите трябва да се съобразят с нуждата на мнозинството. така е в нормалните държави. викат му референдум. в швейцария имат по няколко в годината. доста са.... и бих казал ,че са доста хубава страна за живеене. каква е пречката да се приложи и тука!? ок-вие сте управляващите ,но поданиците явно имат нещо да кажат и ако ги слушате и чувате е вероятно да стане още по-добре за пребиваване тук. просто като идея....
п.с. също искам да добавя ,че след доста спорове и предложения от 2г насам смятам, че нещата се движат в правилната посока и става все по-добре....


Аватар
Мнения: 625
Регистриран на: 21.09.2007
Местоположение: по света и у вас
Кара: на изпарения
Мечтае да кара: Countach, Diablo, F40, 348, 355

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от xpl0d » 22 Сеп 2010, 1:25

SKISA написа:п.с. а тва с обясненията винаги ме е кефело..... :confused: също и отговора: кат не ти аресва -оди си!


:mhihi:
Язе съм абониран за тоя лаф. Няма ЛС от мод/админ без подобно изказване :mrgreen:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от Е.Димитров » 22 Сеп 2010, 7:22

Каква демокрация,това е частен форум,разбирам секи да извади по некой лев за да е член на обществото БМВ,тогава да има претенции,това си е частен форум и такива са правилата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от taba4ko » 22 Сеп 2010, 8:36

ми като е частен форума да сложат вход със смс по 2,40 и се решава проблема с обикновените потребители и демокрацията. поне тогава след като си плащат хората може и да им се разреши да пишат каквото си искат.

П.П. - и докато във форума още е на това положение, при което не се допускат теми за стрийтрейса, хората в подфорума кар аудио и видео са си направили точно такава тема за лудата тдс-ка и за алфата. изобщо нищо не разбрах за кар аудиото и видеото на колите. в нея изобщо няма нападки и хранилки един към друг, че чак като чета как се карат, си мисля, че като се засекат по улиците ще се пребият от бой. изобщо не са пуснати клипчета в които на 2-3 места се получават ситуации за катастрофи. понеже правилата на форума са строги и стриктни и се прилагат безкомпромисно, темата вече е доста популярна и натрупва странички и мнения (даже аз писах в нея). мисля си, ако аз бях пуснал такава тема сигурно едва ли би издържала и няколко часа преди да и бъде "теглен ножа".

П.П. 2 - очаквам реакцията на модовете и админите, която при всички положения ще е показателна. ако сега заключат темата ще излезе че не си вършат работата и не следят форума. а ако темата остане излиза че има за какво хората да негодуват спрямо правилата на форума (а може би не всички сме хора на модовете и админите. ако сме им такива тогава и за нас може да се нарушават правилата на форума)

П.П. 3 - аз съм ЗА тази тема, както и за други подобни ушким от забранен характер (очевидно не е точно така - ако имах многообещаващ снимков материал веднага бих започнал подходящата тема). поста за тдс-а и афлата много ми хареса и съм го прочел с интерес целия. даже както споменах съм писал в него. искам темата да остане и освен тея да бъде разрешено да се пускат други такива теми, какар и без да има специялен подфорум за това (кръстете го по дръг начин ако трябва, но все пак да не е в кар аудио и видео, изглежда доста странно)

П.П. 4 - искам да се извиня на колегите пуснали темата за тдс-а и алфата. колеги извинявайте. отговорност за това какво ще се случи носат само и единствено модовете и админите. нещата не трябва да остават така за което отново ви се извинявам.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от Mollov » 22 Сеп 2010, 9:54

таба4ко, аз само не разбрах що реши, че това, което си написал в няколкото П.П. (явно е било сериозно мислене какво да се напише и се е допълвало), са най-правилните разсъждения и ние даже трябва да се съобразим с тях, правейки каквото и да било (или не) в която и да е тема, в предвид писаниците ти?!? Дето се вика - щом ти си казал, значи е така... айде по-полека със заключенията.

Колкото до "входната такса" - няма кво да се лъжем, тва в България никога няма да се случи... българина най-малкото няма съзнание за подобно нещо, камо ли да тръгнем да го искаме ей така, просто.

SKISA, ясно ми е какво казваш за законите и т.н... само че факта, че на определени хора не са им удобни определени "закони" не значи, че заради 5 човека ще бъдат променени... както има една дума - разни хора, разни идеали... не знам как дори си го мислиш... така значи трябва да почнем да се съобразяваме с (почти) всеки един потребител, който нещо не е на кеф... ти това как го виждаш? И анкета да пуснеш.... какво точно ще покаже тя? Кога, кой и колко е на кеф и колко приятеля има за каузата ли?

Дай да говорим за анкети, когато наистина имат смисъл...

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от ///Явор » 22 Сеп 2010, 13:15

Е.Димитров написа:Каква демокрация,това е частен форум,разбирам секи да извади по некой лев за да е член на обществото БМВ,тогава да има претенции,това си е частен форум и такива са правилата

:yes:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от Делян » 22 Сеп 2010, 13:49

Ми така си е,все едно да поканя гости в нас,а на тях да не им харесва къде седи телевизора и да гласуват къде да го преместя...Хората са казали "на харизан кон,зъбите не се гледат".В случая ти се предоставя място където черпиш много полезна информация,забавляваш се,продаваш или купуваш неща,които иначе не би успял и т.н. и това всичко е БЕЗПЛАТНО.Ако си плащаш за една услуга,тогава може да държиш сметка,ако нещо не ти хареса.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от bioz » 22 Сеп 2010, 18:05

Dpy написа:Ми така си е,все едно да поканя гости в нас,а на тях да не им харесва къде седи телевизора и да гласуват къде да го преместя...Хората са казали "на харизан кон,зъбите не се гледат".В случая ти се предоставя място където черпиш много полезна информация,забавляваш се,продаваш или купуваш неща,които иначе не би успял и т.н. и това всичко е БЕЗПЛАТНО.Ако си плащаш за една услуга,тогава може да държиш сметка,ако нещо не ти хареса.


Практически погледнато няма значение дали форума е частен или държавен ( не знам дали има държавни форуми ама щом се подчертава че е този е частен може би има ) важното в случая, е че форума е комерсиален демек е направен собствениците да печелят пари от него. Така, няма нужда да го сравнявате със гости и телевизори, но може да го сравним със ресторант, когато на маса клиенти не им хареса нещо собственика е логично да го промени за да не си загуби клиентите. Ние може да не плащаме вход, но е всеизветно, че милионите във интернет се правят от безплатни услуги... кои плаща на гугъл за търсене???

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от taba4ko » 22 Сеп 2010, 18:09

искаш да кажеш, че във вас всеки от улицата може да влеза безпрепятствано и необезпокоявано. форума е на клуба, но членовете му са всички които искат да се запишат, а и го правят свобоено.
не искам да се заяждам с никой. искам само да разбера какво ще им стане на модовете и на админите ако си открием на ново споменатите теми, при засилен от тях контрол? мненията в тези две теми да се следят стриктно за както го казахте хранилки и подобни. така мисля че ще е добре за всички.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от Mollov » 22 Сеп 2010, 18:13

Ти нали наистина не очакваш от хората, които са потенциални за простотия да се държат прилично само заради темата? То тогава няма да е нито тема, нито нищо... то отвътре като ти идва да ръсиш простотия... пък и ще стане така, че поради строгият контрол, две на всеки десет мнения ще минават... и тогава пак ще се почне една... що ми изтрихте мнението, незнам си кво... не е като да не се е случвало... именно стрийт рейсърс е с 2-3 опита да се получи, ама не би...


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от SKISA » 23 Сеп 2010, 8:19

айде пак за гостите и за телевизорите....!
форума е частен и е на сдружение с нестопанска цел, което е сбиране на хора ,които избират управителен съвет, който избира админите,които избират модовете,които всички общо провеждат някаква политика на форума..... така че форума е на БМВ-ентусиасти,които са преценили ,че искат да членуват в клуба и са си дали лептата за това по всякакви начини. така че форума не е на един човек или на група хора....! анкетите са много вярната преценка за нещата-дори и да показват кой колко приятели има за каузата ,която защитава.щом има много - значи е успял да ги убеди ,че е прав. не казвам ,че аз съм прав или друг колега,който предлага нещо е прав, но и да се смята ,че винаги и само админите и модовете са прави е смешно. тва ,че лостовете за управление са у вас не означава ,че винаги истината е тази,която казвате.
има елементарни начини за устройване на нещата така ,че да е удобно на повечето-не на всички потребители. има предложение от някой ,то се разглежда ,ако трябва се пуска анекта да се види ква подкрепа има и се гласува и после се приема. навсякъде е така. и стига с тва -"дошли ми в къщи" ,щото тука не е в къщи, а е обществено място ,за всички и е нормално ако някой фикус пречи на минаването на хората в ресторанта да се премести тоя фикус ,а не управителя на ресторанта да казва: кат ти пречи фикуса -не идвай.....
като тука думата не е само до правилата. може да се предложи нещо да стане ново,нещо да е допълнително,нещо за удобство- не е казано ,че точно па правила ще се променят.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: нова тема за темите във форума....

Мнение от Mollov » 23 Сеп 2010, 9:42

Искам само да те питам нещо... когато става дума за анкета (референдум) относно определено правило или нещо от този род и резултатите са почти 50:50, но все пак в превес на едната страна... трябва ли да пренебрегваме "загубилите" заради това, че една идея повече хора искат обратното? Щото много често, когато определено правило или уточнения се предоставят на потребителите за коментар, винаги се намира хора и от двете страни на барикадата... и тогава малко става "едните за сметка на другите"... и ти ако си от "загубилите" няма да си доволен, нали така?

ПредишнаСледваща

Назад към Новини, предложения, проблеми & коментари за сайта и форума

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook