Събор2017-Конкурс за външен/вътрешен вид !Резултати Публика!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от stocky » 21 Апр 2017, 22:09

И Х сериите също :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от Convertible » 22 Апр 2017, 14:53

тряяше си запиша и е39ката.. :winky:
ма има време, догодина, може да си направя сам конкурс, знае ли човек :mhihi: :mhihi:
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от whatdaf » 23 Апр 2017, 10:18

Хаос написа:След коментар на представител на Клуба, че М-ките не ходят на събора, а на М-феста, не съм учуден!!!

Заради подобни коментари и много от хубавите коли не ходят и на конкурсите, и на събора като цяло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: София
Кара: m50b25 v kemper

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от dan4o1010 » 23 Апр 2017, 13:08

Днешните прегледи за София остават ли?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 14.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от ShoxXx » 23 Апр 2017, 16:03

За съжаление ще изразя мнение относно тази тема и начин на работа и съм леееко разочарован. Организирал съм и съм участвал в организацията на доста други подобни мероприятия, не толкова големи, тъй като БМВ събора е най-голямото такова, но смело мога да кажа второто по големина авто мероприятие след това на марката БМВ и знам, че по принцип е неблагодарна работа и тегава, ама щом човек се захване, трябва да я свърши като хората. Та да си споделя впечатленията:

- с големи червени букви пише, че записванията са до 9 април и със същите големи червени букви пише, че коли след това няма да се приемат
- на 9 април пращам снимки и инфо за колата
- на 9 или 10 април пише с големи червени букви, че срока се измества до 16 април и след това няма да се приемат други заявки
- да 16 април включително няма други участници записани в моя клас, въпреки че уж всички пратени автомобили трябва да са качени като снимки. Всъщност смятам, че точно тези снимки могат да накарат някой да участва или да не участва виждайки какви други коли има. Така де, някой с фул оборудване и м пакет и джанти няма как да не го избереш пред стоковица на 16ки примерно. Снимки бяха качени 2 дни преди огледите, включително и моите.
- на 23 април неделя ще има огледи, които реално до последно не разбрах колко са задължителни и колко не са. По-скоро наистина подсигуряване дали това на снимките отговаря на истината, за да не се окаже че някоя кола е снимана преди 3 години и сега не е точно в тоя си вид. С големи червени букви пише 16:00 пред НИМ. Аз съм там в 15:35. В 15:55 местим колите с 100 наляво. В 16:00 нищо. В 16:10 нищо в 16:15 колоната ще се мести в подземния паргинг на Ринг мола, при положение че на бул България мола е най-близо и най-празен. Това значи пристигане в ринг мола в 16:35 поне, паркиране, гледане...а има хора със семейства, хора с работно време дори и неделя.

И така знам че местенето е заради лошото време, 5 градуса беше, ама съм сигурен че има хора, които в такова време са си подготвяли колите, за да влизат в срокове, които после се местят с по една седмица.

За мен това днес малко или много затвърди мнението на доста хора, които ме съветваха въобще да не се занимавам. Може да има хора със свободно време много, ама аз имам семейство, с което до преди това бях точно в Ринг мола и като цяло всички тия промени в последния момент действат демотивиращо и изглеждат несериозно.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от Mollov » 23 Апр 2017, 19:37

Ще ти отговоря директно, без заобикалки и оправдавания:

- за първи път правим предварителни огледи с цел, която си посочил - да няма стари снимки, нагласени снимки и прочие.
- НИКЪДЕ не пише, че до края на срока на записване задължително ще сме качили всички снимки на участващите коли.
- с климатичните условия сме длъжни на 100% да се съобразяваме. Нямаме избор. Няма как 2 дни преди датата да обявим промяна и да очакваме всички да я видят. Няма как да се обадим на 100 човека, поединично, и да ги питаме дали ще идват на огледите или не, че да ги предупредим за евентуалната смяна на деня.
- изместването "на 100 метра" стана заради двете патрулни коли, които бяха дошли през широката част на паркинга. А и нямаше място да паркираме нормално всички коли, без да пречат... това ако не го разбираш - не знам какво да ти кажа.
- изместването към покритият паркинг на МОЛ-а е много логично и беше направено поради това, че беше 5С навън, валеше, и имаше много силен вятър. Тук ако не разбираш защо го направихме - не знам какво да ти кажа. Ако знаех, че ще е толкова студено, толкова валежно и толкова ветровито ПОНЕ 5 дни предварително - щяхме да променим деня. По обясними причини нямаше как да го знаем. Факт е, че валежната част бе точно два часа, между 15ч и 17ч, след това изсъхна и беше ОК... това ако очакваш също да го знаем - нямаше как.
- снимките били качени 2 дни преди огледите - качването на снимките няма нищо общо с огледите т.е. дали са качени 2 дни или 14 дни преди огледите. Датата за край на огледите бе доста преди датата 23-ти, така че качването на снимките няма общо с това колко хора са се записали и колко не са.
- поради факта, че цялото това нещо не може да стане за 20 минути НЕ СМЕ направили огледите да са задължителни т.е. всеки може да си направи сметката дали може да отдели време да дойде... или не. Но да ми обясняваш, че едва ли не сме ти отнели повече време от нормалното - дефинирай колко време е нормалното. Огледите бяха насрочени за 16ч... нито за 15:35, нито за 15:55... това, че към 16:15 тръгнахме към паркинга на мола го коментирах вече. Но да не изчакаме поне 15 мин да се съберат повече хора, преди да тръгнем (и да оставим някой да упътва закъснелите!) щеше да е много несериозно... от наша страна.

Да повтаряш 20 пъти, че едноседмичното отместване на срока за запис е голям проблем и незнам си какво.... е несериозно... поне за мен. Най-малкото да сравняваш лошото време с едноседмичната отсрочка показва именно това. А пък намека, че сме записали автомобили след 16.04 и след това сме качили и техните снимки е направо смешно...Или си несигурен в твоят автомобил, или просто търсиш причина да имаш (евентуално!) по-малко конкуренция. Когато си готов да посрещнеш истината и да дойдеш да видиш датите и времевите щампи на всички получени мейли и да разбереш колко много си измисляш - заповядай.

Аз и преди съм го казвал - цяла година приемаме предложения и всякакви мнения относно конкурсите и организацията им... докато имаше време да се дава акъл (образно казано), можеше да го направиш. След това да се критикува по субективни причини е просто несериозно.

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от Apassionata » 24 Апр 2017, 20:41

Е точно това мнение действа демотивиращо, на ВСИЧКИ, абе човек, ти какво си мислиш, че всички там останалите, заети с гледането и пр., си нямаме работа и семейства, ХАЙДЕ СТИГА, 16.00 нищо, ти какво искаш, фанфари, кафета по колите за добре дошли? Чакахме хората да се съберат, имаше закъснели коли с по 20 и повече минути... Ти излезе ли изобщо от колата да видиш къв кучи студ е, е да беше предложил МОЛ-а на България, бил по-близо... да не се занимаваш, ми не се занимавай, нали си би камшика, ти или който там беше с Е90-ката... Доста хора се прибраха в 20.00 часа, обсъждайки след това снимките, конкурсните листа и т.н...

И както бях супер оптимист за Конкурса тая година, така и при мен вече се затвърждава мнението на повечето хора от УС, че КОНКУРС на Събора не трябва да има... Угодия НЯМААА, НИКОГА! Квото и да правиш, както и да се стараеш, ТЦ... Тъжна история... :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 14.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от ShoxXx » 24 Апр 2017, 21:41

Ако имате нужда от съвети и помощ - насреща съм. Ако ви идва нанагорно да го правите като хората и да виждате от вас само да искат и искат и искат и да има огромни очаквания, каквато е ситуацията при всеки един събор на всяка една марка - спокойно може да се откажете и да предадете нататък. :) Да се приберете след 20:00 часа е въпрос на избор в крайна сметка. Пак ще повторя, че и аз съм го правил при други марки не само италиански и знам колко е неблагодарно, ама това е личен избор.

Грам не ме интересува дали тази седмица допълнително време е направена заради някой или не, каквито оправдания чета. Дори не съм го споменал, ама има оправдания и дати на мейли ала бала. Това си е ваша работа, обаче НЕСЕРИОЗНО е да пишеш с големи червени букви и в последния момент да правиш промени. Това и за в живота ви го казвам. НЕСЕРИОЗНО! Ако са малко колите и ще правиш промени в сроковете го правиш поне седмица преди това, защото съм сигурен, че е имало хора, които като луди са гонили срокове, ама изведнъж се оказва, че не е имало нужда. Големите червени букви са като мъжката дума... ;)

Още нещо: като напишеш в първото мнение, че
-> Информация за автомобилите, които са заявени за участие ще можете да виждате в тази тема. Тук ще публикуваме снимки на всички автомобили, заявили участие. Това НЕ означава, че тези автомобили са се класирали за финал! <-
това не е задължително разбира се. Ама като го напишеш с големи болднати букви се очаква да се качват тези снимки своевременно. Знам, че това е поредното нещо, което отнема време, ама ако няма някой необходимото време (семейство, работа, деца, любовници, ремонти) предава нататък или на някой друг.

И да завърша: грам нямам претенции към никакви конкурси. Впечатлението, което оставиха у мен тези промени е за недобра организация и редовни промени в последния момент.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от Mollov » 24 Апр 2017, 21:59

Нямам намерение да ти обяснявам повече... имай предвид, че си единствен, дето е недоволен от "допълнителната седмица"... или дори и да има някой друг, не го намира за достатъчно сериозно, че дори да се хване да пише тия словоизлияния и да обяснява колко било несериозно и т.н....

Другото няма и да го коментирам... ;) Жив и здрав...

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 30.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320 Touring
Мечтае да кара: 750 iL

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от A.Androv » 25 Апр 2017, 0:43

Мен ме забравихте за недоволен от седмицата, а за това как някой хора оценяваха колите нямам думи... Под всяка критика. И за еди. Преател да питам конкурса никъде не пише че трябва се предпочитат коли с оригинална визия? Пише конкурс за външна и вътрешна красота..

Изпратено от моят E6853 с помощта на Tapatalk

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от Mollov » 25 Апр 2017, 8:48

Така е, прав си... за съжаление съм пропуснал да напиша изрично, че търсим ОЕМ визията.... но от това изречение мисля, че се дава известна идея именно за тази цел:

Mollov написа:!!!Извън категория ТУНИНГ, автомобилите могат да притежават неоригинални елементи, стига това да не са "тунинг" елементи т.е. стъклопластови брони (с отляти/вградени лайсни и прочие) се смятат за "тунинг" елементи, докато ABS реплики (с отделни лайсни, мрежи и т.н.) се приемат за неоригинални елементи. Автомобили с ТУНИНГ елементи или ТУНИНГ като цяло могат да участват само в категория ТУНИНГ!!!



Няма как толкова директно да гледаме за тунинг елементи или визия и да ги местим в Тунинг и от това поне малко да не става ясно, че търсим ОЕМ визията...

Колкото до "оценяването" - за кой ли път повтарям, че това не беше оценяване... това бяха огледи... просто огледи. Никой не е оценявал колите, а е правил изводи на база на визията т.е. ако са налице визуално поне няколко проблемни момента с колата, то тя не става за финал на събора... логично е.... това беше и цялата идея на тия огледи, да се погледне и реалното състояние на колата, не само това, което собственика е снимал.... не знам защо това трябва да го коментираме за пореден път - за финалисти трябва да изберем кои да са коли, на който собственк си мисли, че му е най-добра неговата кола, или наистина най-добрите? Аз поне знам, че така е най-правилно... или греша???

Трябва ли като предишни години да имаме коли коя с големи луфтове, коя ударена от градушка, коя с напъплила ръжда, надрани, и прочие... и прочие....? Или трябва да са най-добрите от записаните...? И като дойде време за събора и конкурса, посетителите да нямат основание да кажат "Б@си, тва ли им е най-доброто на BMW-тата в България??? ХАХА...."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 29.11.2012

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от бмв е30 » 25 Апр 2017, 11:04

В крайна сметка кога ще са ясни финалистите?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от Mollov » 25 Апр 2017, 11:33

Поради факта, че тази неделя може да има още огледи (днес ще обявим допълнителна информация), финалистите ще са ясни най-късно на 01.05 т.е. в понеделник :)

Принципно, в категориите, където броят на заявените коли е равен или по-малък от квотата за категорията, всички коли се класират за финала, ОСВЕН ако Журито не прецени, че някоя (някои) от колите не са ОК за финал.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от Mollov » 25 Апр 2017, 12:11

!Допълнителната дата е само за тези, които не са успяли да дойдат на основната дата! НЕявяването за оглед на място няма да доведе до загуба на място в подбора, но може да навреди на правилната преценка от изпратените снимки. Желание в "последния момент" за смяна на елементи по колата и подобни няма да се смятат за уважителни, както и недовършени подобрения и корекции в рамките на уговорените дати и места за оглед. Ако нямате желание да идвате на оглед, това е ваше право! Самите огледи няма да имат никаква техническа насоченост и са единствено с цел да проверим дали снимките отговарят на истината.!



-> 27 АПРИЛ, ЧЕТВЪРТЪК

СОФИЯ - бензиностанция OMV-Гешов, 19:00ч
ПЛОВДИВ
- 29-ти април, събота, бензиностанция SNG(Кукленско шосе), 18:00ч
БУРГАС
РУСЕ
КЪРДЖАЛИ
ВЕЛИКО ТЪРНОВО
СТАРА ЗАГОРА
ВАРНА
ПЛЕВЕН



Обявеният допълнителен ден за огледи извън територията на София подлежи на уговорка т.е. пишете ни на konkursi@bmwpower-bg.net със запитване, за да можем да уточним ситуацията и да предвидим вариант!

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: BMWСъбор2017-Конкурс за външен и вътрешен вид ДАТИ ОГЛЕД

Мнение от Mollov » 26 Апр 2017, 20:36

Направил съм малка грешка в изписването на часа за утре, за OMV-Гешов.... става дума за 19:00ч!

АКО някой вече си е предвидил 16ч да ми пише ЛС, ще има човек и в 16ч!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook