Съвети при избор на Ф10 М5?

Модератори: ///Явор, Sharo, DrivinGGoD

младши ентусиаст
Аватар

Re: Съвети при избор на Ф10 М5?

Мнение от Alek_SV » 09 Мар 2019, 16:46

Шансът да вкараш сериозно ударена/удавена М-ка и да излезнеш на кяр е много нисък . Докато я поправиш напълно и подкараш ще ти излезне по-скъпа отколкото да беше търсил не ударена/удавена .
Едиствено има варянт, ако искаш да я правиш състезателен автомобил и смяташ да изкорубиш здраво.
Вкарвал съм и ударени и не ударени БМВ -та . Ударени повече никога .

старши ентусиаст
Аватар
Кара: Всичко и почти всеки за пари
Детайли за колата: На 1.5 млн. км.

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2019, 21:01

Човекът е знаел за някакъв проблем с мотора защото пишело нещо в обявата и предварително си бил намерил мотор. :mhihi: От някой си Дидо от Хасково, който бил обърнал неговото М6, доколкото разбрах уж е било на 17 000км.
Цената е била 25 000 за мотора, но свалил на 14 500, продал неговия мотор за 5000 и горе-долу му идва 10 000 новия мотор. Причината е неизвестна и няма да я разследва, но аз си го обяснявам, че просто е работела ударена известно време и не е качвала масло. При запалването в БГ се чувал някакъв шум, при подкарването и ситуацията в клипа е, че едната биела излиза долу през картера.
Сега и тоя мотор е от кола, която е удряна, но търкаляна търкаляна през таван не челно и се предполага, че ще кара. Гаранция няма как да има естествено де. Колата си се продава отново, цената пак е няма и 60, евтинко, мераклия ще има, убеден съм.
Let me take your hand, guide me, I'll walk slow
But stay right beside me, devil's trying find me, hide me
Hold up, I take that back
Protect me and give me the strength to fight back!

Изображение
In God we trust, all others we track.
F90 M5 - обща тема viewtopic.php?f=167&t=416181
I feel the need, the need for speed.

старши ентусиаст
Аватар
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Мнение от Nickelback » 12 Мар 2019, 21:48

Чета, чета и не ми се вярва до какви еквилибристики се стига, само и само, да има далавера от цялата схема :dunno: Хора без работа :roll:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E92 335i

Мнение от Rainbow » 13 Мар 2019, 11:32

Nickelback написа:Чета, чета и не ми се вярва до какви еквилибристики се стига, само и само, да има далавера от цялата схема :dunno: Хора без работа :roll:

Българина го е страх да не настине и да не се мине :mhihi:
396 whp, 639 wnm

младши ентусиаст
Аватар
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Мнение от don't be » 14 Мар 2019, 10:53

Rainbow написа:
Nickelback написа:Чета, чета и не ми се вярва до какви еквилибристики се стига, само и само, да има далавера от цялата схема :dunno: Хора без работа :roll:

И сега това пишлеме, ще се фука че е дал 25 за мотор. Дано му изкара повече и страх за този който ще я вземе .
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Мнение от Nickelback » 14 Мар 2019, 11:02

Rainbow написа:

don't be написа:
Rainbow написа:

И сега това пишлеме, ще се фука че е дал 25 за мотор. Дано му изкара повече и страх за този който ще я вземе .
Точно :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Мар 2019, 20:56

Ами първоначално трудно ще я даде защото имаше снимки като ударена, а той това не го има за минус. На всичко отгоре и сега в снимките има такива на които личи. Иначе като ходихме до моята и я видя коментира, че била много истинска. :mhihi: И бая други неща де, ама пък един друг монтьор разправя как хората са луди да дават такива пари за коли след като за половината пари щял да конструира БМВ, което да върви повече и ремонта на двигателя му да струвал 2000 лв. :mhihi:
Общо взето сега хайтърите врегиона се активизираха на тема колко голям боклук са новиоте двигатели след като този изпуши и хич не ги вълнува каква е била историята му за да се стигне до това биелата да излезе да види какво става. :banghead:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Кара: E92 335i

Мнение от Rainbow » 15 Мар 2019, 11:02

Е знаеш лафа - само в България хора с кола за 2 хиляди лева, може да ти обясняват колко не става новата S класа и 7-мицата :mhihi:

Между другото явно за тези коли зависи как са поддържани, защото приятел сподели, че си има и на по 300к+ км в добро състояние има и на 60к тотал..
396 whp, 639 wnm

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Мар 2019, 20:29

Колата я запалиха, днес ходих да я видя защото...човека звънна да моли последно за помощ. Буквално. Карал колата около 300-400 км. и вървяла нормално, но...изведнъж започнала да върви като атмосферка. Единствената грешка, която изписва е за една външна помпа за охлаждане. Колата като я запалиш обаче абсолютно винаги при подаване на газ забива на 3000 оборота. При повторно подаване на газ се оправя. Турбините са старите от гръмналия мотор. На място едната духа видимо по-слабо от другата. Едната перка е леко наранена видимо около 2мм. от нещо. Според Явор от Мирафиори така по телефон най-вероятно турбините са за ремонт или подмяна защото гейтовете не работят както трябва, както и тая помпа. Но е напълно възможно да има и други изненади. Колата е оправена некадърно и откъм тенекиджия защото са спестени едни 600 лв. от истински такъв, който в крайна сметка е дошъл да направи поне капака да се затваря и е измерил 2 см. разлика. Рогът е направен некадърно и си личи зверски, единия фар вътре черната му пластмаса, която се вижда е сцепена цялата и няма да се сменя фара, а самия той е 1см. навътре под калника. Майсторчето, което разменя двигателя каза, че на този новия с неговата програма мери някакви стойности на цилиндрите и всички дават числа от 0.2, обаче единия цилиндър давал 6.0, но не знае какво значат защото програмата му не показва. Според мен ще е още една изненада защото както и си мислех мотор от търкаляна кола не се знае какво може да му стане. Майсторчето каза, че колата лесно се събирала защото всичко по нея е мислено и правиш щрак и щрак просто. Засега колата му излиза на него 60, а е далеч от това да стане, както и това, че си е некадърно оправена. Излезе и още една изненада, имала е още един удар в Канада и е оправяна там, този и е бил втори.
Та ударената евтина кола ще излезе голяма греда.
Иначе почнаха легендите, че върви с 330...

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Мнение от don't be » 23 Мар 2019, 23:57

Top Gun Maverick написа:Колата я запалиха, днес ходих да я видя защото...човека звънна да моли последно за помощ. Буквално. Карал колата около 300-400 км. и вървяла нормално, но...изведнъж започнала да върви като атмосферка. Единствената грешка, която изписва е за една външна помпа за охлаждане. Колата като я запалиш обаче абсолютно винаги при подаване на газ забива на 3000 оборота. При повторно подаване на газ се оправя. Турбините са старите от гръмналия мотор. На място едната духа видимо по-слабо от другата. Едната перка е леко наранена видимо около 2мм. от нещо. Според Явор от Мирафиори така по телефон най-вероятно турбините са за ремонт или подмяна защото гейтовете не работят както трябва, както и тая помпа. Но е напълно възможно да има и други изненади. Колата е оправена некадърно и откъм тенекиджия защото са спестени едни 600 лв. от истински такъв, който в крайна сметка е дошъл да направи поне капака да се затваря и е измерил 2 см. разлика. Рогът е направен некадърно и си личи зверски, единия фар вътре черната му пластмаса, която се вижда е сцепена цялата и няма да се сменя фара, а самия той е 1см. навътре под калника. Майсторчето, което разменя двигателя каза, че на този новия с неговата програма мери някакви стойности на цилиндрите и всички дават числа от 0.2, обаче единия цилиндър давал 6.0, но не знае какво значат защото програмата му не показва. Според мен ще е още една изненада защото както и си мислех мотор от търкаляна кола не се знае какво може да му стане. Майсторчето каза, че колата лесно се събирала защото всичко по нея е мислено и правиш щрак и щрак просто. Засега колата му излиза на него 60, а е далеч от това да стане, както и това, че си е некадърно оправена. Излезе и още една изненада, имала е още един удар в Канада и е оправяна там, този и е бил втори.
Та ударената евтина кола ще излезе голяма греда.
Иначе почнаха легендите, че върви с 330...

Мале мале, колега не знам местен ли си, но онзи ден на тази кола и се влачеха по пътя някакви железа и това е ново 20
За милиони-няма закони.

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2019, 5:57

Ами да, хората тука вече залагат, че сигурно ще стане като предното им(на тяхната група мераклии)М5 Е60 - поредната кола кОвра в града, понеже сега ще смени 5-6 собственика в рамките на града за няколко месеца и накрая ще иде пак при последния продаващ коли. Той за Е60-ката искаше да сложи задни амортисьори от 535д като я продава, че да не се набутва с пари. :help: Но може пък и да не стане защото от предната се напатиха всичките и да не им се набутва наново във филма. Интересното е, че и предната и тя на приказки вървеше с 330.
И все пак Явор каза, че трябва да се тестват турбините, но няма да са ок де, а помпата пред кулера според мен ще е просто поредното нещо, което трябва да се оправи за да се стигне до следващия проблем. Най-вероятно ще тръгне някога колата. Казах му направо да го пращам в Мирафиори, ама не му се дават пари защото от търга я взе евтино и сега сметките ще идат на повече от една нормална докато поне тръгне както трябва. Иначе е ясно, че последствията от удара винаги ще си ги има защото не е просто застъргана в мантинела или нещо друго.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от Alek_SV » 24 Мар 2019, 10:58

В България некадърни тенекиджии и бояджии колкото искаш . За читавите се чака :lol: и понеже се чака са отворени и нахалнички . Продължавай да следиш драмата да видим как ще завърши тоя филм . Тая кола дето това и онова не й е оправено и фара й е сант надолу нали се сещаш с 200 на магистрала какво бучене и свистене ще е ( ако изобщо върви направо ,че и тоя варянт го има ).Аз залагам на 20к лева отгоре на цената на еквивалетна не ударена като тегли чартата накрая ( ако се реши да я прави както трябва).

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Мар 2019, 12:48

Сега от там се връщам, даже ходи с моята, че слагаше пръса майстора на изхода на турбините да усеща дали надуват като ония. :mhihi: Е, дори така усети разлика. Те се бяха насъбрали 5-6 човека ентусиасти и взеха да разглеждат моята кола, че не я бяха виждали на живо и след хвалбите им викам продава се да. :mhihi:
Сега излезе, че вакуумите правят проблем и не подава както трябва към турбините, ама май записала някаква грешка вече да я установят каква е точно работата, подават и газ и се мъчат на крика. Но поне знаят, а и аз го подшушнах, че тия турбини на място няма как да се натоварят изобщо както когато и дадеш газта. Затова си има тестове и не стои някой в колата да подава газ на ухо и око, ами колата сами я подава и изобщо прави всичко з ада се покаже какво се случва. Ама...ще е по трудния начин.

Изображение

Потребител
Аватар

Мнение от roky_08 » 24 Мар 2019, 23:02

Здравейте! Предлагат ми колата от обявата на прилични пари и искам да попитам дали някой има някаква информация за нея? След седмица се прибирам в България и тогава ще мога да я прегледам и покарам, след което и ще споделя в какво състояние е.
https://m.mobile.bg/details/11552815438623016

старши ентусиаст
Аватар

Мнение от Top Gun Maverick » 26 Мар 2019, 20:08

Последно се смениха вакуумите и колата тръгна поне засега. Не знаех обаче, че е възможно да светят толкова лампички по таблото. :shock: Собственикът по принцип не го бърка, той иска колата да върви, вид и т.н. хич не го вълнуват. :mhihi: Ако изреве нещо и чуя ще пиша, че малко потръгна колата и започнаха големите приказки, а на мен не ми понасят преувеличени изказвания и откровени лъжи, чак моето има замесиха как ми предлагали да се гоним, но съм отказал. Като звъннах обаче каза, че не било така и не го разбрали, на мен обаче ми го каза супер доверен човек, че и чат ми навря в носа като настоявах да не го гледам. Предложих да замерим и от аз не искащшия ми казаха, че не можели сега да говорят и ще звъннат после, ама както и очаквах никой не се обади. И по-добре, ще вземе да изхвърчи нещо от тая кочина и да стане беля, че да го ям аз после.
Та да се спасяват, като стане следващото нещо по колата може да науча, но дискотеката вътре на таблото кога ще спре не знам, чак ми е трудно да си го представя.

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към 2011+ M5 & M6 (F10, F12, F13, F06, F90)