Избор на летни гуми

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Избор на летни гуми

Мнение от terorero » 13 Фев 2020, 10:55

Не знам дали темата е дискутирана в този подфорум, ако е така нека се затрие. Предвид предстоящия летен сезон се чудя какви летни гуми да избера. Размерът е 19 - 225/40 и 255/35 съответно. Марките са Bridgestone Potenza, Pirelli P Zero, Good Year F1 Asym и Dunlop SP MAXX.
Кой модел бихте избрали ??
И другият въпрос - рънфлат или не? И ако не - какви аварийни комплекти може да се ползват (има ли вариант за патерица с М спортни спирачки?) и дали обикновена XL гума ще прави проблеми на датчиците за налягане?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на летни гуми

Мнение от DigitalExile » 13 Фев 2020, 11:36

Бягай далеч от Bridgestone, не случайно им викат камъни пише си го и в името им, тая гума няма загряване като пластмасова е. Не ме питай от къде знам.
За другите нямам мнение, аз бих си купил Continental, но него не си го споменал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Airdust » 13 Фев 2020, 12:08

Аз съм с bridgestone potenza s001 , сега лятото ще разбера как се държат на пътя, основният минус е , че са доста шумни и твърди. Рънфлат са....
Проблемът е , че са чисто нови , иначе бих ги сменил с гуми, които не са рънфлат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Избор на летни гуми

Мнение от terorero » 13 Фев 2020, 12:46

Airdust написа:Аз съм с bridgestone potenza s001 , сега лятото ще разбера как се държат на пътя, основният минус е , че са доста шумни и твърди. Рънфлат са....
Проблемът е , че са чисто нови , иначе бих ги сменил с гуми, които не са рънфлат.

Летният ми сет джанти е с такъв Bridgestone, не съм ги карал все още, но предполагам, че ще са много зле, защото са с дот 16, макар и да изглеждат прилично като грайфер. Затова съм сложил пак този модел в уравнението.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 31.10.2019

Re: Избор на летни гуми

Мнение от SoldierOfGod » 13 Фев 2020, 15:01

Аз лично ползвам не рънфлет гуми и съм си метнал една резервна гума в багажника. Относно марките гледам по форумите много хвалят Мишелин Pilot sport, но и те мисля не са рънфлат.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Airdust » 13 Фев 2020, 15:10

terorero написа:
Airdust написа:Аз съм с bridgestone potenza s001 , сега лятото ще разбера как се държат на пътя, основният минус е , че са доста шумни и твърди. Рънфлат са....
Проблемът е , че са чисто нови , иначе бих ги сменил с гуми, които не са рънфлат.

Летният ми сет джанти е с такъв Bridgestone, не съм ги карал все още, но предполагам, че ще са много зле, защото са с дот 16, макар и да изглеждат прилично като грайфер. Затова съм сложил пак този модел в уравнението.


Карай си ги и това лято и догодина нови нормални XL ;)


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Jorixa » 13 Фев 2020, 15:58

И аз не съм доволен от bridgestone, супер шумни са (не е само от рънфлата, щото и зимните ми мишелинки са рънфлат пък са доста по-добре).

Аз бих взел дънлоп-а, от последните ми такива бях супер доволен а и лошо мнение за дънлоп не съм чул.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Избор на летни гуми

Мнение от astrapower » 14 Фев 2020, 9:32

+1 точка за Dunlop SP MAXX RT2 e вече модела. От няколко сезона, впечаленията са изцяло позитивни. След някакъв бриджстоун явно доста поовехтял, поведение и усещане се смени изцяло в положителна посока.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Избор на летни гуми

Мнение от datchko » 14 Фев 2020, 16:30

Аз на 18-ки НЕ рънфлет съм супер доволен от Michelin Pilot Sport 4.
Абсолютно никакви ядове - на сухо и на мокро са почти еднакви като перформанс. За едно лято с тях и минати около 10 000км през лятото нямат почти никакво износване.
Не ми се струват шумни.
Моите са 93Y като тегловен и скоростен индекс, тоест не са подсилени. Предишния комплект бяха 97Y и друсаше като каруца. Не бих сложил такива повече, камо ли рънфлет. :nono:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на летни гуми

Мнение от DigitalExile » 14 Фев 2020, 18:15

Проблема на Мишелина е, че първата година са перфектни, втората са ок, от третата на там нещата стават от зле на много зле. Специално за този купения от България говория, за другите страни не знам как е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Избор на летни гуми

Мнение от datchko » 14 Фев 2020, 20:30

DigitalExile написа:Проблема на Мишелина е, че първата година са перфектни, втората са ок, от третата на там нещата стават от зле на много зле. Специално за този купения от България говория, за другите страни не знам как е.

Моите са произведени в Германия и са поръчвани директно от тамошен търговец. Мисля, че няма проблем.
Иначе разликата между премиум производителите и мид-рейндж е, че премиумът винаги издържа повече километри, както и на повече време като период.
Мид-рейндж пък не са много по-зле по издръжливост в началото, но винаги карат по 3г макс и после значително отслабват.
Мишелин, Континентал, Бриджстоун, Гуудиър за мен са марки за предпочитане. Другите са компромис малко или много.
Ханкуук последно време имат страхотни отзиви.

Преди да си купувам гуми винаги чета мнения и ревюта в този сайт - tyrerewiews.co.uk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Избор на летни гуми

Мнение от terorero » 14 Фев 2020, 22:19

А някой с впечатления от Vredestein Ultrack Vorti ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на летни гуми

Мнение от DigitalExile » 14 Фев 2020, 22:43

datchko написа:Мид-рейндж пък не са много по-зле по издръжливост в началото, но винаги карат по 3г макс и после значително отслабват.
Мишелин, Континентал, Бриджстоун, Гуудиър за мен са марки за предпочитане.


Моя опит казва съвсем друго. Bridgestone на 1 година държаха по зле от 2 годишен nexen, 2 годишен Michelin pilot sport държаха по зле от 7 годишен vredestein sessanta. От високия клас само Continental се държат добре за цената си от моя опит, сигурно има и други все пак не съм пробвал всички, но Michelin и Bridgestone са далеч от много издръжлива гума.
Говоря само за летни гуми тук, от зимни не се интересувам защото карам сравнително леко зимата и нямам особено мнение. И все пак 7 годишния vredestein спираше по добре от Michelin и Bridgestone, това беше една от малкото гуми с която можех да спра много бързо без abs, при Bridgestone abs-a задължително ми се пускаше при бързо спиране винаги, както и при 2+ годишния Michelin. Лично за мен пусне ли се abs лятото гумите не стават. Не говоря за екстремни рязко натискане на педала (то тогава е ясно, че се пуска abs), а плавно натискане на педала все повече и повече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: Избор на летни гуми

Мнение от besniq82 » 17 Фев 2020, 9:04

Аз съм от две години с Michelin Pulot Super Sport на БМВ 335и ф30 на 18 ки и съм супер доволен много хубаво лепнат на асфалта. За континентал имаме на една служебна кола и ми се струва че бързо се изтриват. За 55к втори чифт слагаме автомобила не е бмв но все пак.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Избор на летни гуми

Мнение от mistyrain » 19 Фев 2020, 16:54

Аз съм с Bridgestone Turanza t005 runflat. Мааалко ми пързалят на сухо при остър завой ( обратен или 90 градуса) иначе съм доволен. По-шумни са, но това е заради рънфлат-а.

И аз много се чудя в бъдеще дали да слагам нормални, но незнам какъв кит да си купя. Не знам и разликата как е реално. Да, дразни ме че е по-твърдно, но пък на магистралата няма олягане няма нищо. Пък и жена ми с детето незнам как ще се оправят с кит за лепене :) Не съм я и карал моята или същата с нормални, че да видя колко е разликата.

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook