Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от tosh » 29 Дек 2019, 15:10

Здравейте колеги и весели празници!

Тази тема може би ще е полезна за някои от вас на които им се случва да не карат автомобила си повече от месец или пък само на къси разстояния и акумулаторите им падат.
При мен например често като се върна от чужбина колата пали почти на косъм или на магия ако щете.....
Та наскоро си взех "умно" зарядно от БМВ (всъщност зарядното е на ctek но брандирано за БМВ като разликата в цената не е фрапираща) и в момента е закачено за автомобила. Хубавото при тези зарядни е че могат да се оставят постоянно включени като те автоматично поддържат определен заряд в акумулатора без да го презареждат.

Номенклатурен номер : 61432408592
Описание : ЗАРЯДНО УСТРОЙСТВО 5,0А
Ед.цена (с ДДС) : 230.29 BGL - това е цената при един от дилърите


Изображение

Как да използваме зарядното

https://www.youtube.com/watch?v=LI4qO8D4KMc

Темата е информативна и цели да помогне на тези които имат сходен проблем.
Моя споделяйте опит(ако сте ползвали такова устройство) или задавайте въпроси ако нещо ви интересува.

Поздрави!
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от besniq82 » 29 Дек 2019, 15:15

И при мен е така като се върна от чужбина винаги ми дава сигнал за разреден акумулатор. Имам зарядно ама на BOSH мисля че и то е умно и може да контролира заради дори и да е постоянно закачено, като имам повече опит ще споделя. Но при мен акумулатора е малко старичък 4 5 години

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от (bubsa) » 29 Дек 2019, 15:17

Е за това не стъпвам в чужбина :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от zvetiko » 29 Дек 2019, 16:32

Почти всяко марково зарядно устройство има тази функция- тази година не зная, но до миналата продаваха един модел в Лидъл за 39лв. и върши чудесна работа- http://promocii.bg/zaryadno-ustroystvo-za-akumulator.

За опит- мисля, че няма какво да се споделя, ако колата поради някаква причина не се използва продължително време е задължително да го имаш. При съществуването на подобни зарядни не разбирам защо някои колеги откачат и свалят акумулатора с всички рискове от това.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от DigitalExile » 29 Дек 2019, 16:47

BMW зарядното е същото като CTEK-MXS-5-0, само дето цената е по добра.

CTEK-MXS-5-0 Amazon.co.uk

CTEK-MXS-5-0 Amazon.de

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от Dextuar » 29 Дек 2019, 18:37

Има сигурно около 10 такива теми във форума, колега ;)
И да, БМВ зарядното е ребрандиран цтек, аз ползвам моя от почти 5 години и зимно време закачам колата веднъж в месеца да дозареди.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от terorero » 29 Дек 2019, 18:53

Dextuar написа:Има сигурно около 10 такива теми във форума, колега ;)
И да, БМВ зарядното е ребрандиран цтек, аз ползвам моя от почти 5 години и зимно време закачам колата веднъж в месеца да дозареди.


Sent from my iPhone using Tapatalk


За колко време го закачаш?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от tosh » 29 Дек 2019, 18:54

zvetiko написа:Почти всяко марково зарядно устройство има тази функция- тази година не зная, но до миналата продаваха един модел в Лидъл за 39лв. и върши чудесна работа- http://promocii.bg/zaryadno-ustroystvo-za-akumulator.

За опит- мисля, че няма какво да се споделя, ако колата поради някаква причина не се използва продължително време е задължително да го имаш. При съществуването на подобни зарядни не разбирам защо някои колеги откачат и свалят акумулатора с всички рискове от това.


Лично аз не бих си взел зарядно от лидъл което да оставя включено дни или месеци наред за автомобила, но всеки сам си знае.

За откачането на акумулатора мисля че за съвременните автомобили това е немислимо! Даже има твърдения от хора които са патили че това води до проблеми с различни електронни модули...



Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от Dextuar » 29 Дек 2019, 19:16

terorero написа:
Dextuar написа:Има сигурно около 10 такива теми във форума, колега ;)
И да, БМВ зарядното е ребрандиран цтек, аз ползвам моя от почти 5 години и зимно време закачам колата веднъж в месеца да дозареди.


Sent from my iPhone using Tapatalk


За колко време го закачаш?
Закачам го отпред на клемите при двигателя и го оставям, докато стигне до 7.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.09.2017

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от Hst » 29 Дек 2019, 22:01

zvetiko написа:... до миналата продаваха един модел в Лидъл за 39лв. и върши чудесна работа- http://promocii.bg/zaryadno-ustroystvo-za-akumulator.
...


Лидълските не стават за поддържане без надзор за дълго време - ако мигне захранването (спре тока за малко) минават в стенд бай режим - не остават в работен като ЦТЕК, Бош и другите по-истински зарядни

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от Kurtov » 29 Дек 2019, 23:05

Няма ли някаква опастност, ако оставиш това зарядно включено за 3 месеца примерно ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от DigitalExile » 29 Дек 2019, 23:12

Kurtov написа:Няма ли някаква опастност, ако оставиш това зарядно включено за 3 месеца примерно ?
За хубавите зарядни няма никакъв проблем те си имат режим който поддържа акумулатора. Както каза колегата дори да спре тока после зарядното си остава на същия поддържащ режим.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от pinko_23 » 30 Дек 2019, 11:22

zvetiko написа:Почти всяко марково зарядно устройство има тази функция- тази година не зная, но до миналата продаваха един модел в Лидъл за 39лв. и върши чудесна работа- http://promocii.bg/zaryadno-ustroystvo-za-akumulator.

За опит- мисля, че няма какво да се споделя, ако колата поради някаква причина не се използва продължително време е задължително да го имаш. При съществуването на подобни зарядни не разбирам защо някои колеги откачат и свалят акумулатора с всички рискове от това.


Аз имам въпросното зарядно от Лидъл и съм доволен, за 3 коли се ползва като едната е с АГМ акумулатор и върши чудна работа
Няма начин да няма начин

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от zAcK » 04 Яну 2020, 10:42

И аз имам CTEK. Бях тръгнал да купувам от BMW, ама видях, че то всъщност е CTEK и взех него. Можеш да го оставяш колкото си поискаш. Няма никакви проблеми. Освен това преди време като проучвах, за парите си CTEK беше най-добро и не намерих нито един негативен коментар. А за поддръжка и работа за по-продължително не бих се доверил на друго, особено на нещо от Лидъл, нещо китайско и т.н., че не се знае какво може да се случи :confused: Както са написали колегите по-горе за тия евтините зарядни, ще мигне тока и ще стане мазалото :no: Пък и CTEK-а направо можеш да си го включиш в запалката и да го оставиш така. Няма драми. Не зная F30 директно ли са им свързани към акумулатора изводите за запалка, но предполагам, че са така :?:

Аз си взех CTEK MXS5.0 TEST&CHARGE 12V / 5.0A + Кабел - удължител 2,5 m и Конектор за запалка Comfort Connect CIG PLUG, на цена около на тази на зарядното от BMW :lalala: и съм супер доволен :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Поддръжка на акумулатор при продължителен престой

Мнение от Dextuar » 04 Яну 2020, 12:31

БМВ-то е силно препоръчително да се зарежда през клемите отпред :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook