Нов с F30 и няколко въпроса

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от terorero » 27 Дек 2019, 11:57

Здравейте, наскоро минах в клуба на Ф30 с 330i фейслифт. Колата е страхотна но има няколко неща, които ме дразнят, не знам доколко са нормални...
1. Тракащи бутони за заключване на вратите - бутоните се удрят в "леглата" си и издават неприятно тракане, има ли лек за това, освен усилване на музиката... ?
2. Скърцащи спирачки - колата е със спортни спирачки (сините апарати), които понякога просвирват като на Икарус :mhihi: на какво може да се дължи това? Дисковете и накладките изглеждат перфектно, не свирят при всяко спиране, по-скоро когато са студени, но дразни... възможно ли е да е от студеното време?
3. Шум при по-висока скорост. Не мога да определя откъде точно идва - от уплътнението на вратата, шибидаха или нещо друго... някой сблъсквал ли се е с това?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 31.10.2019

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от SoldierOfGod » 27 Дек 2019, 12:42

Здравей Колега, добрр дошъл в клуба аз мога да ти дам съвет за 2 и 3. Аз имах абсолютно същите проблеми за номер 2 и моите накладки скърцаха като Икарус, но след една две седмици каране изчезна без нищо да съм правил.
За номер 3 имах същия проблем при каране над 80-100 км се чуваше като шум от вятър, оправиха го в АутоБавария срещу 46 лева.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от apexs » 27 Дек 2019, 14:20

SoldierOfGod написа:Здравей Колега, добрр дошъл в клуба аз мога да ти дам съвет за 2 и 3. Аз имах абсолютно същите проблеми за номер 2 и моите накладки скърцаха като Икарус, но след една две седмици каране изчезна без нищо да съм правил.
За номер 3 имах същия проблем при каране над 80-100 км се чуваше като шум от вятър, оправиха го в АутоБавария срещу 46 лева.


Sent from my iPhone using Tapatalk


От какво беше шума ?

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 31.10.2019

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от SoldierOfGod » 27 Дек 2019, 15:17

apexs написа:
SoldierOfGod написа:Здравей Колега, добрр дошъл в клуба аз мога да ти дам съвет за 2 и 3. Аз имах абсолютно същите проблеми за номер 2 и моите накладки скърцаха като Икарус, но след една две седмици каране изчезна без нищо да съм правил.
За номер 3 имах същия проблем при каране над 80-100 км се чуваше като шум от вятър, оправиха го в АутоБавария срещу 46 лева.


Sent from my iPhone using Tapatalk


От какво беше шума ?


Не ми дадоха детайли,само казаха, че са го оправили и от тогава не се е появявал. Според мен беше или уплътнение или болтовете на вратата не бяха затегнати достатъчно, това го гледах в 1 клип на Филип от бричката, че е възможна причина.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от terorero » 27 Дек 2019, 19:28

Благодаря за отговорите. След празниците ще ида до м кар, без друго колата е още в гаранция. Дано решат проблема.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от Satanism » 28 Дек 2019, 8:36

Здравей, за номер едно, всички са така, тракат пинчетата на вратите. Бях чел някъде за човек, който беше решил въпроса.Беше "побългаряване".Подлагаше се нещо и спират да тракат.Относно шума в купето, принципно си шумят.Може смяната на уплътнението да помогне, но не очаквай чудеса. Отново има побългаряване.Шумът идва най-вече от предните колонки.Ако изолираш там, спира.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от boris » 28 Дек 2019, 11:29

1. За да стане кадърно, купуваш си термошлаух черен, сваляш кората, в най-долния край на бутона за заключване нанизваш термошлауха точно колкото да не се вижда в отключено положение, капваш от долната страна на бутона малко секундно лепило сглобяваш и продължаваш на следващите врати. Това е най-кадърното решение, до което аз съм стигнал, след няколкото ми Ф30ки. Втория вариант е да караш на заключени врати, шума го има, но е по-малък.
2. Обикновено от не оригинални накладки или от поседяла/некарана кола се получава, покарай, може и да спре.
3. Не напасната врата/уплътнение, изолация под кората на колонката, уплътнение в долния край на стъклото.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от expl0de » 28 Дек 2019, 12:38

За тракащите бутони трябва да се извадят пластмасовите кожухчета, които ги обграждат. Те имат по 3 крачета всяко, които трябва да се бутнат леко навътре, за да стане по-тесен отворът и тракането спира. Тези крачета лесно се чупят и ако липсват трябва побългаряване или смяна. Аз моите ги смених с части от 5-а серия f10, понеже повече ми харесват, а и ги намерих нови за без пари.
Някои хора се оплакват от накладките и проблемът е в материала на датчиците за износване. Моите също доста гадно стържат при пълзяща кола, а са оригинални нови дискове и накладки. Спортните спирачки по принцип си скърцат на студено. Ако се поразровиш, това го има при всички коли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 14.02.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20 330i xDrive F31 330d xDrive
Мечтае да кара: Нещо нечупливо

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от GlavanizeR » 28 Дек 2019, 15:46

Тези коли са доста зле откъм шум в купето по дефолт.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от ionov » 01 Яну 2020, 10:26

Защо е нужно да побългарявате копчетата на вратите, като смяната на леглата им в дилъра е на смешни пари и шума изчезва...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от Satanism » 01 Яну 2020, 10:35

ionov написа:Защо е нужно да побългарявате копчетата на вратите, като смяната на леглата им в дилъра е на смешни пари и шума изчезва...

Защото не знаеме...дай информация ако имаш, какво се сменя, колко пари и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от ionov » 01 Яну 2020, 10:40

Satanism написа:
ionov написа:Защо е нужно да побългарявате копчетата на вратите, като смяната на леглата им в дилъра е на смешни пари и шума изчезва...

Защото не знаеме...дай информация ако имаш, какво се сменя, колко пари и т.н.

Ами сменят се пластмасовите легла на буоните на вратите и всичко утихва. Просто от отключване и заключване се разширяват и започват да тракат ужасно.
По принцип се прецакват 1во тези на предните врати (не знам защо). Сменях предните 2 но беше преди доста време и не помня точната цена но мисля, че беше под 50лв с монтажа (може би нещо от сорта на 30-40 в Дарукар).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от Bexim » 02 Яну 2020, 12:45

Аз съм с 1 и 3.
1 - 28 лв е бройката на тия втулки. Нямам думи колко са нагли за едно парче жалка пластмаса, което те не са доизмислили :censored: . Моята се заключва автоматично и ако се кара така - не дрънкат. Знам, че се сменят отгоре, не е драма. Ако искаш да си я караш отключена.
2 - аз съм с АТЕ, никакви грижи, сам си ги смених и предни, и задни.
3 - при мен е като свистене, бях обвинил предния джам, но свикнах. Той има една плюска при винетката, но е ОЕМ и не ми се сменя на този етап.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от terorero » 02 Яну 2020, 14:05

Да, когато я заключа не дрънка. Запазих час за другата седмица в М car, за да оправят тези дразнещи неща, с бутоните правели някакво побългаряване... ще пиша какво е станало :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Нов с F30 и няколко въпроса

Мнение от terorero » 14 Яну 2020, 15:44

След посещение в М кар проблемите не бяха отстранени... уж настройвали вратата, побългарявали бутоните. Никва не са я свършили, няма никакво подобрение, пак ще се ходи :mhihi:
Б§ти смотаните проблеми, 17 годишото ми Е46 нямаше такива болежки :roll:
Изображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook