Как да си спрем Х драйв а

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Как да си спрем Х драйв а

Мнение от ionov » 01 Окт 2019, 21:09

Здравейте,

попаднах на нещо интересно а именно софтуер с който може да се изключва Х драйва софтуерно.

На който му е интересно да хвърли един поглед: https://www.youtube.com/watch?v=eHhZYbL ... dTyqwt_BTo

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от ivo098 » 02 Окт 2019, 15:04

И да го спреш X-drive софтурерно, пак си носиш допълнителните килограми и триене и никога няма да има поведението на задно предаване според мене. Излишни занимавки само.
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от ionov » 02 Окт 2019, 15:16

Спор няма. Просто нямах идея, че това изобщо е възможно и се впечатлих. За това реших да го шерна :)
Иначе ползвах търсачката преди да го сложа но не намерих друга тема. Сори.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от PeReZ » 04 Окт 2019, 15:18

Днес реших най-накрая да се възползвам от xDelete. Изключих xDrive-а и бих казал, че разликата е сериозна. Достатъчно осезаема е, че дори жена ми, която не е най-големият автомобилен фен, да я усети на първата минута от возенето й.
С приложението си идва подробно упътване, но все пак, ето какво използвах аз:
E-net кабел, който си купих от sklad66.
USB-C to Ethernet адаптер, който си купих от Технополис.
IMAG2163.jpg

Моят телефон (HTC U12+) се оказа несъвместим, така че използвахме Samsung S9, с който връзката стана от раз.
Свалих xDelete, платихме 150$ лиценз и след 1 минута флашване, колата вече е с изключен xDrive.
Въпреки малкото време, което е минало, първите ми впечатления са, че колата стана друга, доста по-БМВ усещане, според моите виждания. Адски доволен и благодарен съм на разработчиците на това невероятно приложение.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от Dextuar » 04 Окт 2019, 15:24

Може да пишем в една тема, за да е по-конструктивно.

viewtopic.php?f=112&t=431535

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от PeReZ » 04 Окт 2019, 15:41

Благодаря, колега, следя темата в Е90 раздела, откакто си я пуснал. Прочетох и коментара ти в тази тема, но съм на друго мнение и не желая да пиша там, а тук, и то най-вече за да е по-конструктивно, а и понеже не ми се иска да преживявам целия този постоянен спор дали си струва, дали не си струва, дали има смисъл, дали пък да не си купя друга кола, дали зъбчатките си износват предната или задната част на зъбците, дали загубите ще са същите, дали нещо си - някак си и т.н., за което се надявам да ме извиниш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от boris » 04 Окт 2019, 17:37

Ще го тествам и аз по някое време.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от Triforce » 05 Окт 2019, 22:37

На мен ми е по-интересно поведението. До колкото знам, 4х4 системата на БМВ е постоянно зацепена. Т.е. - като го спреш софтуерно, какво се случва с предните колела, колега? Оставаш само на задно или и те работят? Не си описал и ми стана интересно. Също ми е интересно какво се случва с ускорението на автомобила, разхода на гориво, както и дали тракшън системата ти работи на 100% - т.е. дали я усещаш така (може и нищо да не мига).
Чакаме твоят отговор. Благодаря!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от PeReZ » 06 Окт 2019, 10:04

Какво се случва с предните колела, когато изключим xDrive? Просто не се предава въртящ момент към тях, оставаш само на задно. Тракшън системата работи на 100%. Още при първото ускорение, след като се изключи xDrive-а, забелязваш, че лампата мига, и то, както е логично, доста по-често. Усещането, което горе нарекох "много по-БМВ според моите виждания", е именно това - караш кола със задно предаване. За разход все още не мога да говоря, пък и не ме вълнува особено дали е с 0.5L надолу или не.
Не съм го направил, за да дрифтя или въртя гуми по светофарите, а единствено защото предпочитам да мога да изключа xDrive през по-голямата част от времето и да го включвам, когато преценя (да речем, когато вали дъжд или сняг).

xDrive е супер система и полезна екстра, не съм неин критик или хейтър, нямам нищо против това задвижване. Както става ясно, направил съм своя избор колата ми да е xDrive, пътувам през зимата, пътувам със семейството ми, с удоволствие ползвам позитивите, които xDrive дава, така че възможността за изключването му, тези съкровени 150$, можем да ги приемем като просто един допълнителен "бутон" xDrive ON/OFF, който вече има в колата (*в телефона). Ако все пак още има хора, които продължават да се чудят на логиката и не разбират защо някой би платил (смешна сума), за да може да включва и изключва xDrive, то ще завърша със следния въпрос-сравнение - защо имаме бутон за изключване на системите за стабилност, и то от първите модели с ASC до последните от наши дни? Ако БМВ се предлагаше с бутон и без бутон и разликата беше смешни пари, кое бихте си купили? Е, аз това с бутона.
Следващото ми БМВ отново ще е xDrive и ако имам възможност, отново бих искал да мога да го включвам/изключвам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж
Кара: 530XD, 2015
Детайли за колата: 530XD, 2015

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от Triforce » 06 Окт 2019, 10:14

Звучи интересно! Не разбрах само от къде го включваш и изключваш? Всеки път със софтуера или си програмирал някакъв бутон или има някакво ново подменю в компютъра? Питам, защото и аз не бих отказал лятото в жегите да карам само на задно предаване. Няма смисъл от Юни до Септември в топлото време от 4х4. Интересно ми е как си го направил, за да знам дали може да стане за моят автомобил - F10 LCI. Вероятността да го направя е малка, но като те ухапе кучето, знаеш как е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Как да си спрем Х драйв а

Мнение от Dextuar » 06 Окт 2019, 10:40

Всеки път префлашваш контролното управление на раздатката, не се появява бутон в менюто, не става да окъсиш 2 кабела и това да смени режимите и т.н

Всеки път трябва да си ти+телефона+кабела+преходник(само при Ф серии все още е необходим)+30 секунди колата на контакт. Ако си чевръст, под 1 минути сменяш режима.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от ionov » 06 Окт 2019, 22:54

Изключването на Х драйв а вреди ли по някакъв начин на раздатка, полуоски или каквото и да е било друго?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от PeReZ » 07 Окт 2019, 12:54

Не, не им вреди. Повече им вреди използването им, отколкото неизползването им.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от Dextuar » 14 Окт 2019, 19:57

Top Gun Maverick написа: с айфон не става засега.

Става, от мноооого време става ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Как да си спрем Х драйв а

Мнение от top » 14 Окт 2019, 22:03

И аз искам да си изключа хдрайв на ретро модела е84, но не предлагат :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook