Въпрос за климатроника

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 316
Регистриран на: 15.12.2009
Местоположение: Stuttgart, Германия
Пол: Мъж
Кара: Е60, 2006
Мечтае да кара: Formula
Детайли за колата: N52B25

Въпрос за климатроника

Мнение от Gari » 29 Авг 2019, 17:11

Здравейте колеги. Брата кара едно F30, 320i, 2015 година. Климатроника е двузонов. Та на въпроса. Има ли някакъв проблем, от завода, с тези климатици? Защото забелязах, че когато се нагласи на автоматичен режим, на 16 градуса не духа така студено както се очаква. Външната температура е към 30 - 35 градуса, но климата не духа осезателно студено. Другото е, че не духа и силно през духалките, дори когато е на ръчен режим и на 16 градуса. Чува се здраво духане , но някъде в таблото, вътре, не през духалките. Колата се обслужва само в БМВ и от там, след диагностика, обясниха, че няма абсолютно никакъв проблем с климатика или фреона. Някой сблъсквал ли се е с този проблем?
А и още нещо. След последното прибиране в България са сложили багаж в краката на пътниците и все едно са спрели притока на въздух към купето. Така поне ми обясниха. Климата не е работила както трябва и брата е проверил, визуално, тръбите на фреона. Били за изцяло покрити с лед. Т.е. замръзнали. След време са се оправили нещата и като се прибра към Англия климата уж работела, но както обясних не е както трябва.
Не искам много, искам всичко!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Въпрос за климатроника

Мнение от expl0de » 29 Авг 2019, 19:44

Вътрешната циркулация смуче зад таблото(общ въздух) и няма директен въздуховод в краката на пасажера, който да я захранва. Външната смуче под пластмасата на чистачките. Така че няма никакъв проблем за този багаж. Климатикът е особен, че колкото и да го гласиш на студено, на краката и на стъклото не духа студено, а леко хладко. Трябва да са отворени духалките отпред на таблото и има едно колелце на средните, трябва да е в синьото, за да духа максимално студен въздух. Този шум, ако идва зад жабката, може да е от вентилатора. Влизат листа при перката и шумят. Когато усилиш докрай все 1 излита хеликоптер. Има пластмасов щит от бмв за 60 лева, но при 2015 би трябвало да е фабрично сложен. Ако не духа студено и не спре да бучи след като е проверено горното, има проблем.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 1.12.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за климатроника

Мнение от force10 » 01 Сеп 2019, 11:25

Някой запознат, би ли пояснил как да стигна до вентилатора, за да проверя за листа или други боклуци? И при мен понякога започва да бучи и спира да духа студено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: Въпрос за климатроника

Мнение от Indiana » 02 Сеп 2019, 18:33

Наскоро и аз търсих за проблеми с климатика, защото на мен ми се случи в най-големите жеги просто да не прави достатъчно студено и силата на вентилатора недекватно да се самонамали. Спрях да заредя на бензиностанция и след 20 мин всичко беше ОК.

Това го забелязах и на другия ден и се оправи след като спрях климатика за 5-10 мин и пуснах отново.

Четох, че има проблем с температурен датчик, който се намира на изпарителя (evaporator). Имало е сервизна акция за монтиране на дистанционна пластмаска, която изважда датчика малко по-навън, защото се обледява и спира да работи адекватно, но не знам коя година се наблюдава.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 1.12.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Въпрос за климатроника

Мнение от force10 » 04 Сеп 2019, 10:12

Абсолютно същото се случва и при мен, както го е описал Indiana. Ще звънна на някой дилър да попитам за въпросния температурен датчик. Дали ще излезе грешка, ако се закачи на диагностика?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: Въпрос за климатроника

Мнение от Indiana » 04 Сеп 2019, 18:26

force10 написа:Абсолютно същото се случва и при мен, както го е описал Indiana. Ще звънна на някой дилър да попитам за въпросния температурен датчик. Дали ще излезе грешка, ако се закачи на диагностика?


Ако датчикът е от проблемните - слага се само едно адапторче (пластмаска), което струва 3-4 лв

Прикачам упътването, ще се радвам ако някой сподели положителен ефект, но жегите приключиха за тази година. Аз на този етап не мисля да се занимава, евентуално другото лято...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook