Покупка на F30 или F10 мнения

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.08.2019
Пол: Мъж

Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от j_sv » 20 Авг 2019, 13:23

Здравейте,

Предстои ми покупка, вероятно на един от два конкретни атомобила, които ще опиша по - долу:

1. BMW F10 520d, 2012 г. с пробег около 130 000 км., доказани, с пълна сервизна история, от първи собственик. Автомобилът е закупен, каран и поддържан извън България, аз ще продължа да го карам извън страната за сега.
За съжаление още не съм ходил да го гледам. Това, което съм видял, е че е с базовата навигация (6,5''), което е честно казано малко дразнещо - просто не се връзва с концепцията за премиум автомобил. Останалото е ок - светъл кожен салон (мисля, че не е с комфортните седалки) и всичко необходимо като оборудване, без особени глезотии.

2. BMW F30 320d Sport line, 2012 г, с пробег под 100000 км. Колата е добре оборудвана, има professional навигация, спортни седалки (плат, не са кожени) с допълнителните червени кантове, активния круиз контрол, общо всето отново всичко необходимо. Тук ме притеснява това, че като цяло сервизната история не може да бъде проследена. Има две влизания в официален сервиз, но никога за обслужване. Собственикът твърди, че е при него почти от нова и всичко е наред. Видях обаче, че воланът е претапициран (не знам длаи е сменян), което е малко притеснително (освен ако човекът не го е направил, за да изглежда колата по-добре).

Ясно е, че двата автомобила са доста различни. Естествено 5-та серия си е 5-та серия, карал съм два такива автомобила за известно време (само че 3.0d и за малко 335d.) и зная за какво става въпрос. Естествено тук не става дума за динамиката на 520-та, реалист съм и зная какво да очаквам, но мисля, че за спокойно каране с жената и детето извън града ще се справя повече от добре.
От друга страна, третата серия е на много малко километри (ако са истински, естествено), доста по-компактна е, което на мястото, където живеем, е от значение. НО! В семейството имаме и един стар боец Е90 320d, който е на 150 000 реални и няма особени проблеми, но е с изключително твърда возия, ограничено място на задата седалка и сравнително малък багажник. За сметка на това колата е приятна за каране и е доволно пъргава (не съм карал F30).

Бих желал да прочета мненията ви кой от двата конкретни автомобила би бил по-добрият избор (естествено при доказване на пробега на F30-ката), като особено искам запознатите да кажат за качеството на материалите при F30, защото не съм запознат. В F10 материалите ми харесват. Единственото, което не ми харесва в конкретния автомобил е миниатюрната навигация, но мисля, че тя би могла да се замени с professional.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от expl0de » 21 Авг 2019, 8:57

Взимай 5 от тези двете според мен. Обикновените седалки там не са лоши, а историята на колата е от голямо значение.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.08.2019
Пол: Мъж

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от j_sv » 21 Авг 2019, 9:37

expl0de написа:Взимай 5 от тези двете според мен. Обикновените седалки там не са лоши, а историята на колата е от голямо значение.


Аз също клонях към 5-цата. Да не говорим, че цената също е доста добра. Все пак първо ще покарам автомобила, разбира се.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от drago9205 » 21 Авг 2019, 9:49

И мен от 1 година ме сърби да сменям, но също се колебая между Ф30 и Ф10. Много бих искал да карам по-голяма и комфортна кола, но пък от друга гледна точка не е особено удобно МПС в града, също Ф30-ката вероятно ще е малко по-млада сравнено с Ф10 на същата цена. И като говорим за 2-ка дизел 200-тина килограма разлика в килограмите не е малко когато говорим за динамика.

До колкото знам навигацията може да се ретрофитне към по-голямата. Тук нека запознатите колеги споделят как стоят нещата откъм цена и трудност.
Обикновеният салон има опция за пълен ел. пакет с лумбални опори и прочее (не знам дали конкретната кола е с такъв) и като цяло е доста добър вариант макар и леко компромисен спрямо комфортния.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от kikko » 21 Авг 2019, 10:00

За мен е несериозно една навигация да е причина да не купиш дадена кола . :kuku:
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от Dextuar » 21 Авг 2019, 11:01

И аз съм пред подобна дилема. Към момента Ф30 особено 6 цил седан държи невероятно висока цена сравнение с аналогично Ф10. А и качеството на интериора в 5-ца е на по-добро ниво. Но си е градски шлеп и за млад човек без деца и семейство, ми идва too much за градска кола.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от drago9205 » 21 Авг 2019, 11:07

Абсолютно най-голямата ми драма са габаритите и на мен.
От друга страна като говорим за динамика пак са много на кантар нещата Ф30 е по-лека и пъргава, но пък на стандартно окачване според това, което съм разпитвал е доста мека, по-читавите с М-пакет не са често срещани (и там клиренса не винаги е в полза за градско каране), а колите с адаптивно са редки. При Ф10 от друга страна се намират не малко коли с дайнамик драйв, DDC и еквивалентите за регулиране твърдостта на окачването.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.08.2019
Пол: Мъж

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от j_sv » 21 Авг 2019, 11:54

drago9205 написа:Абсолютно най-голямата ми драма са габаритите и на мен.
От друга страна като говорим за динамика пак са много на кантар нещата Ф30 е по-лека и пъргава, но пък на стандартно окачване според това, което съм разпитвал е доста мека, по-читавите с М-пакет не са често срещани (и там клиренса не винаги е в полза за градско каране), а колите с адаптивно са редки. При Ф10 от друга страна се намират не малко коли с дайнамик драйв, DDC и еквивалентите за регулиране твърдостта на окачването.


При мен положението е същото. В сравнение с града, в който живеем, паркирането в София е детска играчка. Но от друга страна комфорта на дълъг път ще е много по-добър, а това все пак е едно от изискванията ми. В крайна сметка с някои неща винаги се прави компромис в името на други.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от expl0de » 21 Авг 2019, 12:42

drago9205 написа:Абсолютно най-голямата ми драма са габаритите и на мен.
От друга страна като говорим за динамика пак са много на кантар нещата Ф30 е по-лека и пъргава, но пък на стандартно окачване според това, което съм разпитвал е доста мека, по-читавите с М-пакет не са често срещани (и там клиренса не винаги е в полза за градско каране), а колите с адаптивно са редки. При Ф10 от друга страна се намират не малко коли с дайнамик драйв, DDC и еквивалентите за регулиране твърдостта на окачването.

Нз защо според теб с м пакет са по-читави. Стандартното окачване на ф30 е перфектно, вози много меко и подхожда на кола с такива размери. Има хубав клирънс за нашите пътища и колата е устойчива в завои.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от drago9205 » 21 Авг 2019, 13:28

Говоря чисто от гледна точка на динамика и стабилност - като за млад човек.
Иначе аз предпочитам DDC и подобните типове окачване където може да се настройва твърдостта - много хубава (е и скъпа разбира се) екстра.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от Jorixa » 21 Авг 2019, 14:19

drago9205 написа:До колкото знам навигацията може да се ретрофитне към по-голямата. Тук нека запознатите колеги споделят как стоят нещата откъм цена и трудност.
Попринцип може да се ретрофитне, да, ама е занимавка и е скъпо и безмислено. Има ли причина тая навигация да те притеснява толко? За мене като цяло тия навигации са напълно излишни, гугъл мапс и Waze са къде-къде по-добри от БМВ навигацията. Да бяха сложили една поставка за телефон на мястото на навигацията и да ми я приспаднат от цената щях да съм най-доволен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от boris » 21 Авг 2019, 17:34

Dextuar написа: А и качеството на интериора в 5-ца е на по-добро ниво.

Качеството на интериора на F10 е под всякаква критика, копчетата се белят на поразия/дори на фейса на малко км/, гумените дръжки се разпадат ... :no:
Ако говорим за дизайн си е въпрос на вкус, на мен лично ф10 ми изглежда със по-стар изглед, спрямо този на ф30.

И все пак не мога да разбера теми от този тип, очакваш хора, които не познаваш, да ти кажат какво кола да си вземеш... :nono:
Темата е неизчерпема
Отивай карай и двете, и която ти допадне...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от ildivvy » 21 Авг 2019, 18:53

Защо не погледнеш нещата и от този ъгъл? Ти вече си имаш една 3-ка,на която и знаеш и 'кътните зъби' и си доволен от нея! Оставам с впечатлението,че няма да я продаваш за сега...Защо не купиш сега и една 5-ца и да имаш коли за всички случаи? Ако ще продаваш 3-ката вече е друг въпрос. 20-ка за 5-ца не е ли 'малко' (аз се чудя за Е60 20-ка,а тази е и по-тежка...) ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Авг 2019, 20:22

Защо не продадеш Е90-ката и тогава да му мислиш? Реално ако я имаш нещата клонят повече към Ф10 и материалите наистина са по-добри. Ако се намират кусури на нея, то за Ф30 не знам какво да кажа. Още със затварянето на вратата разбираш за какво става въпрос ако няма силни звуци отвън или отвътре, които да ти попречат да чуеш онова драннннннннннн...сякаш затваряш Руска кола почти. :shock: Стар модел и то. Таблото на пасажерското място ако не е шито си е просто...шит. При Ф10 съвсем не е така.
Но иначе ако са двете коли и се вълнуваш поне малко от динамика, то Ф30 е работата тук. По-малък разход, повече вървеж, тая даже не е и с обикновените седалки както ти е случая с Ф10-ката.
Изобщо нещата опират до самия теб. Аз лично бих ти казал да потърсиш някоя 530д и забравяш.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.08.2019
Пол: Мъж

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от j_sv » 21 Авг 2019, 21:52

Top Gun Maverick написа:Защо не продадеш Е90-ката и тогава да му мислиш? Реално ако я имаш нещата клонят повече към Ф10 и материалите наистина са по-добри. Ако се намират кусури на нея, то за Ф30 не знам какво да кажа. Още със затварянето на вратата разбираш за какво става въпрос ако няма силни звуци отвън или отвътре, които да ти попречат да чуеш онова драннннннннннн...сякаш затваряш Руска кола почти. :shock: Стар модел и то. Таблото на пасажерското място ако не е шито си е просто...шит. При Ф10 съвсем не е така.
Но иначе ако са двете коли и се вълнуваш поне малко от динамика, то Ф30 е работата тук. По-малък разход, повече вървеж, тая даже не е и с обикновените седалки както ти е случая с Ф10-ката.
Изобщо нещата опират до самия теб. Аз лично бих ти казал да потърсиш някоя 530д и забравяш.



E90-ката е в семейството, но не я карам аз. Гледаме я като писано яйце и със сигурност няма да се продава скоро. Скоро я карах за обслужване в Ауто Бавария и там също й се зарадваха. Прав си за 530d - карах за известно време такава, xDrive, и беше доста добре. Но тук не търся толкова динамика, колкото удобството, а според мен за 5-та серия нищо лошо откъм комфорт не можем да кажем. Да, знам, че бутоните се лющят, но пък това няма да ме откаже от покупка, при условие, че всичко друго е наред. Питам за мнения за F30, защото за нея нямам никакви наблюдения. Ще видя някой дилър евентуално за тест драйв, но така или иначе на 99% съм се отказал от нея. Усещането е съвсем различно, това е...

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook