Покупка на F30 или F10 мнения

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от PeReZ » 21 Авг 2019, 21:57

Имах F10 и F30 под ръка и се колебаех коя от двете да си оставя. Покарах и двете известно време и до голяма степен това, което мисля, съвпада с написаното от колегата над мен, може би като понамалим малко това с вратата на F30, която според мен се затваря много леко и тихо. Когато я засилиш силно, определено се усеща, че вратата е празна откъм изолации, само че това не е начинът, по който е проектирана да се затваря.
F10-ката беше със soft-close, така че по затваряне на врати категорично биеше F30-ката.
Главното, което не ми харесваше в конкретното F10 (528i), беше, че оставяше усещането за доста тежка (и дори тромава) кола. Не съм състезател, но дори на човек като мен, който кара спокойно, му направи впечатление, че конете са й малко, а предполагам в 520d ще е по-осезаемо. Не искам да обиждам хората, които карат 520d, убеден съм, че и с такъв мотор не е лоша колата и всичко е окей, но ако от 3-ка ще минаваш на 5-ца за по-дълго време, и според мен е добра идея да обмислиш варианта за по-голям двигател, ако ще е 5-ца.

ПП: Напоследък чета доста мнения, които са подобни на това "колата е с малката навигация, а това не се връзва с концепцията за премиум автомобил" или "предишният собственик е бил скръндза и колата няма Harman/Kardon".
В такъв случай просто гледай по-скъпа кола, която да отговаря на твоите представи, или си предвиди като цена ретрофитите на желаните неща, но според мен много грешно човек да си купува нещо, което поначало е против неговата представа за концепция.
F30 също е с твърда возия, по-малък багажник и по-малка задна седалка от F10.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от A9A » 22 Авг 2019, 8:07

:OT:
Един съвет от човек търсел висок клас автомобил (5er) преди година, а тази година ми се наложи да търся среден клас (3er). Не робувам на марки.
F10 и F30 само LCI. Много по-добри са.
F10 - най-накрая BMW 5er с лека мерцедес возия. Веднага ме спечели след като покарах няколко. 520d и 525d напълно достатъчна мощност имат. Xdrive не ти трябва, зимата нямам проблем никакъв.
F30 - МНОГО скапани материали даже и в LCI. Има определени екземпляри - най-често individual, които стават. Бих си я взел ако съм на 20 и искам да се правя на състезател или не ми пука за материалите.
Ако търсиш кола в средният клас виж W205. Тази кола има два минуса - не завива като BMW и е само с 7 скорости. От 2016 има екземпляри с 9 G-tronic. OM651 е по-добър от N47(B47).
Какъвто и автомобил да избереш гледай да има повечето от екстрите, които се предлагат, иначе ще направиш компромис със себе си.
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от Dextuar » 22 Авг 2019, 10:34

A9A написа::OT:
Един съвет от човек търсел висок клас автомобил (5er) преди година, а тази година ми се наложи да търся среден клас (3er). Не робувам на марки.
F10 и F30 само LCI. Много по-добри са.
F10 - най-накрая BMW 5er с лека мерцедес возия. Веднага ме спечели след като покарах няколко. 520d и 525d напълно достатъчна мощност имат. Xdrive не ти трябва, зимата нямам проблем никакъв.
F30 - МНОГО скапани материали даже и в LCI. Има определени екземпляри - най-често individual, които стават. Бих си я взел ако съм на 20 и искам да се правя на състезател или не ми пука за материалите.
Ако търсиш кола в средният клас виж W205. Тази кола има два минуса - не завива като BMW и е само с 7 скорости. От 2016 има екземпляри с 9 G-tronic. OM651 е по-добър от N47(B47).
Какъвто и автомобил да избереш гледай да има повечето от екстрите, които се предлагат, иначе ще направиш компромис със себе си.
Евала на този, който на 20 години може да си позволи F30 LCI...
Иначе съм съгласен, с изключения на коментара за скоростите на мерцедес - страшен боклук са...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от Jorixa » 22 Авг 2019, 11:37

A9A написа:F30 - МНОГО скапани материали даже и в LCI. Има определени екземпляри - най-често individual, които стават. Бих си я взел ако съм на 20 и искам да се правя на състезател или не ми пука за материалите.
Тва изречение да го изръсиш, във форума на F30, е малко обидно :D Като цяло БМВ с "МНОГО скапани материали" няма. Ти щом на 20 си взимаш кола за 100 бона, вероятно вече караш бентли и е нормално да ти се струват гадни матерялите, но като цяло за простолюдието и на 3ката купето е доста приятно място.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от expl0de » 22 Авг 2019, 12:00

Top Gun Maverick написа:Защо не продадеш Е90-ката и тогава да му мислиш? Реално ако я имаш нещата клонят повече към Ф10 и материалите наистина са по-добри. Ако се намират кусури на нея, то за Ф30 не знам какво да кажа. Още със затварянето на вратата разбираш за какво става въпрос ако няма силни звуци отвън или отвътре, които да ти попречат да чуеш онова драннннннннннн...сякаш затваряш Руска кола почти. :shock: Стар модел и то. Таблото на пасажерското място ако не е шито си е просто...шит. При Ф10 съвсем не е така.
Но иначе ако са двете коли и се вълнуваш поне малко от динамика, то Ф30 е работата тук. По-малък разход, повече вървеж, тая даже не е и с обикновените седалки както ти е случая с Ф10-ката.
Изобщо нещата опират до самия теб. Аз лично бих ти казал да потърсиш някоя 530д и забравяш.

Стига бе човек, понеже карам и 3те коли, мога да кажа, че изобщо не е лошо качеството при ф30. И звукът при затваряне на вратата си е ок. Имайте предвид, че всички нови коли се олекотяват и ламарините им стават по- тънки, това акустично не е предимство. Също, като станат на 100к пластмасите се поизносват там където се свързват и започват да се появяват паразитни шумове по кофти пътища. Това е при всяка кола. Като цяло в купето материалите са меки на допир и устойчиви на износване, с изключение на 2-3 места, с които трябва да се внимава. Ако не използваш нокти няма проблем с бутоните.
Последна промяна expl0de на 22 Авг 2019, 19:36, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от A9A » 22 Авг 2019, 18:39

Jorixa написа:
A9A написа:F30 - МНОГО скапани материали даже и в LCI. Има определени екземпляри - най-често individual, които стават. Бих си я взел ако съм на 20 и искам да се правя на състезател или не ми пука за материалите.
Тва изречение да го изръсиш, във форума на F30, е малко обидно :D Като цяло БМВ с "МНОГО скапани материали" няма. Ти щом на 20 си взимаш кола за 100 бона, вероятно вече караш бентли и е нормално да ти се струват гадни матерялите, но като цяло за простолюдието и на 3ката купето е доста приятно място.

Бащите, които имат достатъчно финанси е нормално да купят на 20 годишните си синове F30 (стига да имат достатъчно мозък).
E90 беше по-добра от W204, но при F30 нещата се обърнаха. E60 е по-лоша от W211, F10 е по-добра от W212, но G30 е по-лоша от W213. Това е лично мое мнение, но имам познати, които го споделят.
По темата за Бентли - скъп фолксваген не бих искал да имам ;)
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от Dextuar » 22 Авг 2019, 19:21

A9A написа:
Jorixa написа:
A9A написа:F30 - МНОГО скапани материали даже и в LCI. Има определени екземпляри - най-често individual, които стават. Бих си я взел ако съм на 20 и искам да се правя на състезател или не ми пука за материалите.
Тва изречение да го изръсиш, във форума на F30, е малко обидно :D Като цяло БМВ с "МНОГО скапани материали" няма. Ти щом на 20 си взимаш кола за 100 бона, вероятно вече караш бентли и е нормално да ти се струват гадни матерялите, но като цяло за простолюдието и на 3ката купето е доста приятно място.

Бащите, които имат достатъчно финанси е нормално да купят на 20 годишните си синове F30 (стига да имат достатъчно мозък).
Бащите или синовете?
Баси само аз ли си мисля, че не е нормално да се купуват толкова скъпи коли на 20г хлапета? Поне от моите познати със златни лъжички не съм го видял, бачкат си “наравно” с другите, за да си позволят нещо по-така, явно бащите им са доста стиснати...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Авг 2019, 21:10

A9A написа:
Jorixa написа:
A9A написа:F30 - МНОГО скапани материали даже и в LCI. Има определени екземпляри - най-често individual, които стават. Бих си я взел ако съм на 20 и искам да се правя на състезател или не ми пука за материалите.
Тва изречение да го изръсиш, във форума на F30, е малко обидно :D Като цяло БМВ с "МНОГО скапани материали" няма. Ти щом на 20 си взимаш кола за 100 бона, вероятно вече караш бентли и е нормално да ти се струват гадни матерялите, но като цяло за простолюдието и на 3ката купето е доста приятно място.

Бащите, които имат достатъчно финанси е нормално да купят на 20 годишните си синове F30 (стига да имат достатъчно мозък).
E90 беше по-добра от W204, но при F30 нещата се обърнаха. E60 е по-лоша от W211, F10 е по-добра от W212, но G30 е по-лоша от W213. Това е лично мое мнение, но имам познати, които го споделят.
По темата за Бентли - скъп фолксваген не бих искал да имам ;)

По темата, ама нещо хич не си по темата. Още първият път като изнасили всички нас да ти четем нещата как трябвало да се купи някакъв Мерцедес със скорости колкото на колело и мислих да ти го казвам, ама викам ще се спреш. Да, ама ти не спираш и само...да не казвам какво. Хайде сега искам да си вземеш мнението как W211 било по-хубаво от Е60 и да си го вкараш обратно от където излезе. Явно тотално не уважаваш това, че темата е за F10 или F30 в БМВ форум и то КОНКРЕТНИ модели, тоест човека хич не му дреме в случая какво имал Мерцедес насреща. Честно казано и тия изписвания на моделите W еди колко си още повече дразнят понеже някои не сме наясно с тях и ползваме гугъл за да видим грозните кокошарници, но пък иначе ги знаем какви са като Е200, Е270 и т.н. Един мой колега още реве от Е200 автомат как му гореше 15 нафта и вървеше като куц кон. Честно казано се чудя тия барутници освен по вътрешно пространство и ПРОТИВНО меко возене, по какво друго бият Е60? По разход гориво ли, вървеж ли, технологии или красота? Да не говорим, че там няма една свястна скоростна кутия, особено в жалкото подобие на спортна лимузина, която дори не се явява някакъв конкурент на М5 Е60. Новата петица пък и тя била по-лоша...
Досега съм срещал някои хора единствено мислещи ЕС класата за по-хубава от седмицата заради статута през годините и славата на Мерцедес относно возене и лукс(което не прави седмицата по-лоша реално, просто е малко различно насочена за да си е БМВ и не искат да я правят като типичен параход слава богу), но ти и твоите познати с лични мнения за по-хубавите Е класи от петиците и Ц класи от тройките наистина сте хора с уникален вкус. Може обаче те да го споделят по масите вечер или където решат, а не ти да ни натрапваш тяхното мнение в нашия форум. Освен това имаш свободната воля да си направиш тема във възхвала на Мерцедес някъде другаде, а не да ги предлагаш в темата нямаща нищо общо с твоите вкусове. Има достатъчно теми за други марки, че да влизаш в техническите раздели и да ги разводняваш.

Относно купуването на скъши коли на 20 годишния сополи, има тука един където не си знае милионите, купу два стари джипа на синовете си(той си кара нов)и е на мнение, че скъпи коли като си ги изкарат. Друг един купи на сина си фейсово Ф10 преди 3-4 години и му сложи номер 7777, даже първата година след покупката му кара зад мен в колоната до събора в Пловдив. Радваше се колко вървяла М5-цата, преди няколко седмици обаче след раздване на всичката газ през нощта на неговото 530 екс драйв(уж не е много бързо)видя в последния момнет една каруца, леко кривна и след 240 метра през треви, бордюри и минаване през личната им бензиностанция се завари след като скъса една ограда и километража спря на 210 като ми каза катаджията. Почина де, на 24 ли, 25 ли, а беше хубаво момче. С колко е карал може само да се гадае за ограничена на 250 кола, ама тя там някъде и спира.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 20.08.2019
Пол: Мъж

Re: Покупка на F30 или F10 мнения

Мнение от j_sv » 23 Авг 2019, 12:20

Нещата са ясни. Доста полезни мнения има, за което благодаря. Мнението ми, че F10 би бил по-правилният избор се затвърди. На човекът, който пише за Мерцедес ще кажа, че имам опит с марката - доста километри съм навъртял с W221, също и W220 съм карал доста. За мен това са прекрасни коли, но в по-горния клас. Карал съм и E класи, но първия път, в който се качих в F10, просто усещането беше абсолютно различно, позицията на седене е друга, поведението на колата е по-добро, спирането е по-добро, седи като залепена, завива като влак - няма накланяне, люшкане, лашкане и според мен там сравнение не може да има, естествено, с уговорката, че хората са различни и всеки търси нещо друго. Да, може би BMW-то е леко по-шумно, но пък не мисля, че е шумна кола - май забравяме близкото минало, когато хората се радваха на Опел Вектра примерно... защото си спомням, че карах Голф 2 и като се качих на E30, трябва да ви кажа, че ми се стори доооста тиха и луксозна :D

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook