покупка на G20 M340i

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 09 Окт 2019, 21:35

Имаше нужда от малко повече ток - беше на 70%, трябваше да стане 80% за да я изкарат от транспортен режим. За това се наложи малко да е сложат на зарядно.
Мисля, че Ленко беше твоя човек и от там идва инфото като цало, но може и да греша... :П
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Airdust » 10 Окт 2019, 10:44

Колега, колата изглежда жестока.
Със здраве да я караш и да и се радваш .
Честито за придобивката :) :driving: :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от E30driver » 10 Окт 2019, 14:11

Специален поздрав към ентусиастите които инвестират в спортни лимузини а не в поредния SUV! Много километри с радост от шофирането желая!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Jorixa » 10 Окт 2019, 15:42

E30driver написа:Специален поздрав към ентусиастите които инвестират в спортни лимузини
Топ инвестицията :lol:

Иначе евала за покупката, и аз обмислям същия модел като следващо БМВ, само че комби. Ще очакваме отзиви.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Окт 2019, 18:55

vodkarulez написа:Имаше нужда от малко повече ток - беше на 70%, трябваше да стане 80% за да я изкарат от транспортен режим. За това се наложи малко да е сложат на зарядно.
Мисля, че Ленко беше твоя човек и от там идва инфото като цало, но може и да греша... :П

Мда, нали заради него се свързах аз с теб за онова 435д гран купе. Тая сутрин тъкмо пак говорихме и ти се радвахме на лазерните фарове като си коментирахме, че е задължителна екстра ако се поръчва такава кола. Браво. :yes: Да ти кажа някой ден може да наминем дали аз, дали той да я видим на живо.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 10 Окт 2019, 21:40

Приятели, колеги и фанатизирани пичове като мен!

Това БМВ е най-якото, което съм имал, а бройката им вече е двуцифрена. Тук смело мога да кажа, че БМВ са надминали себе си или поне себе си от последните 15-20 г. конкретно в сегмента 3/4/5 серия, защото за първи път в моята практика като шофьор и освен това ценител на марката и автомобилите на марката мога да кажа, че 3-та е по-добра от 5-та.

Признавам, че още 2017-та бях на ръба да взема г30. Дори бях подиграван, че вместо новият модел се хвърлям на 2016-та ф10, която реално струваше 20к. по-малко от чисто нова г30. Да, избора беше между ф10 м550 и г30 540и, но все пак... Знаете какво избрах и не останах разочарован. Две години и няколко месеца м550 беше моята кола и се гордея с това.

Тази години реших да сменя с Г поколението, но разбира се не исках Г30, отново. Имам си дълбоки виждания за нещата и тази кола не ми харесва по няколко различни направления. В крайна сметка се хвърлих на 3-та серия, нещо, което съм правил 3-4 пъти в живота ми и винаги съм бил до известна степен разочарован от колите, ОЩЕ от първия ден. Изключение прави ПЪРВОТО ми БМВ, с което се регистрирах в този форум през 2006-та - Е46 320и. Беше страхотен автомобил, от първия до последния ден.

Не съм фен на 7миците, нито на Хиксовете. Моят светоглед минава от 3-та през 4-та до 5-та серия. През 2016-та пробвах с 4-та гран купе, за което всички знаете поради колебанията ми относно цвета. Тази година отново се включих във форума поради същите колебания.

Връщам се на колата - м340и г20 ексдрайв. И да, колата е точно веднъж или един път или мастърпийс.

За който ще конфигурира или купува Г20 искам да похваля според мен най-добрите интериорни лайсни - XED Вътрешни декоративни гланцирани елементи алуминий (BMW Individual). Това е алуминиева лайсна, но гланцирана, показваща структурата на метала в дълбочина, както например е карбона. Уникалността е в това, че при пряка слънчева светлина, нишките на алуминия пречупват светлината в различни посоки и се полчуава блестене като камъни сваровски без това да е натрапчево. Изключителен детайл, за който от БМВ съм сигурен, че са се постарали много. Пиша това, защото лично аз рискувах с поръчката на тези лайсни поради причината, че нямаше къде да ги видя на живо, нито на снимки. Знаейки останалите, това за мен е топа.

За всички други екстри тепърва ще събирам впечатления, като изключим блестящия пълен мерино салон, където от сега мога да кажа, че е пожелатен ъпгрейд ако искате 3-ката да изглежда много хай енд.

Връщам се на цялостното ми впечатление за колата. Най-добрата 3-ка и най-якото БМВ, което съм карал. Повярвайте, всичко е супер яко в тази кола - от интериор и екстериор, до динамика и технологии. Както казват мнозина, почти М3-ка, но някак по-универсална. Тук се има предвид Ф80. Колата е много бърза. Чувста се, усеща се и реално е такава. Звука е много подобрен, въпреки набуханите филтри в Европа. Пространството в колата е очудващо голямо. Акустичните стъкла изолират блестящо шума отпред. Амбиентното осветление е топ ноч. Кутията е с такива настройки до съвършенство, че сякаш никога не съм пипал 8 степенна ЗФ, нищо, че съм имал точно 3 коли с такава.

Хора, БМВ са надминали себе си с тази кола. Разбира се, лично мнение е това, но все пак разбирам от този бранд и имам достатъчно много впечатления от колите им.

Препоръчвам го на всеки!
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от ivo098 » 10 Окт 2019, 23:55

Аз като цял живот карал performance коли съм много любопитен как е 340ката от тази гледна точка.
Някакви данни за 100-200 ускорение примерно или 1/4 миля биха били много интересни да измериш.
По това което чета в американския форум колата наистина не е далеч от F80 като вървене, но не толкова агресивна и доста по ежедневно ориентирана :)
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 11 Окт 2019, 12:42

devent написа:честито, много е яка :yes:

как се усеща като качество на материалите в интериора ?


Колата се усеща много по-качествена в сравнение с ф30. В моя интериор не виждам недостатъци или некачествени елементи.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 11 Окт 2019, 12:43

ivo098 написа:Аз като цял живот карал performance коли съм много любопитен как е 340ката от тази гледна точка.
Някакви данни за 100-200 ускорение примерно или 1/4 миля биха били много интересни да измериш.
По това което чета в американския форум колата наистина не е далеч от F80 като вървене, но не толкова агресивна и доста по ежедневно ориентирана :)


Нека се разработи малко и ще почна да правя ластици с нея. Все пак я настъпах мъжката 2-3 пъти и сърцетео ми се разтупя от кеф. Това, което си прочел в американските форуми и обобщението, което правиш като коментар мога да го потвърдя аз също.
Специалист-Икономист

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от msi200 » 11 Окт 2019, 14:34

И на мен G20 по-ми допада от G30, може би за първи път тройката се получи по-добра от 5-цата :mhihi: :mhihi:
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от Dextuar » 11 Окт 2019, 15:54

vodkarulez написа:
ivo098 написа:Аз като цял живот карал performance коли съм много любопитен как е 340ката от тази гледна точка.
Някакви данни за 100-200 ускорение примерно или 1/4 миля биха били много интересни да измериш.
По това което чета в американския форум колата наистина не е далеч от F80 като вървене, но не толкова агресивна и доста по ежедневно ориентирана :)


Нека се разработи малко и ще почна да правя ластици с нея. Все пак я настъпах мъжката 2-3 пъти и сърцетео ми се разтупя от кеф. Това, което си прочел в американските форуми и обобщението, което правиш като коментар мога да го потвърдя аз също.

Колега, по колко км въртиш г/д годишно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 11 Окт 2019, 17:57

Dextuar написа:
vodkarulez написа:
ivo098 написа:Аз като цял живот карал performance коли съм много любопитен как е 340ката от тази гледна точка.
Някакви данни за 100-200 ускорение примерно или 1/4 миля биха били много интересни да измериш.
По това което чета в американския форум колата наистина не е далеч от F80 като вървене, но не толкова агресивна и доста по ежедневно ориентирана :)


Нека се разработи малко и ще почна да правя ластици с нея. Все пак я настъпах мъжката 2-3 пъти и сърцетео ми се разтупя от кеф. Това, което си прочел в американските форуми и обобщението, което правиш като коментар мога да го потвърдя аз също.

Колега, по колко км въртиш г/д годишно?


Ако не променя живота си по някакъв начин, между 8-15 к. на година, но клоня към 10к :)
Специалист-Икономист

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от zAcK » 26 Окт 2019, 12:06

Привет. Имам един въпрос свързан с G20. Като сте поръчвали G20 от БМВ дали са споделяли,
защо на трета серия все още няма обдухване на седалките. Конкурентите А4 и Ц-класа го имат и до ден днешен не мога да си го обясня това? :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от vodkarulez » 26 Окт 2019, 17:43

Не съм питал за обдухване, защото не ме интересува. Факт е обаче, че в тройките няма такава екстра. Казвам го защото съм изчел всичко, което се предлага по няколко пъти. Диференциацията между моделите иразено в екстри е много подла игра от страна на БМВ. Винаги ме е дразнело, когато говорим за избор на музика, избор на цветове и т.н.
Специалист-Икономист

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 23.11.2019
Пол: Мъж
Кара: Hybrid

Re: покупка на G20 M340i

Мнение от flokeys5 » 23 Ное 2019, 15:21

Здравейте колеги! Тъй като виждам, че няма отделен раздел за G20 (а май е време да се създаде) ще отправя запитването си тук. Обмислям покупката на модела в близко време. Колебая се между 330d xdrive и 330i xdrive. В ауто бавария за тест драйв имат само дизеловия вариант, който пробвах и много ми допадна като вървеж, комфорт, дизайн, абе въобще всичко..( предложиха ми дори 5% отстъпка ако поръчам автомобила до края на 2019). Досега съм карал само бензинови коли, от 4 години съм с Е90 320i фейс (много съм доволен от него), което ще отиде при братовчед ми след като взема новата. Доволен съм от сегашната си кола, но все пак ако дизелът е по-добрия вариант бих сменил малко концепцията. Има ли сред нас притежател на някой от 2-та модела (или ги е тествал), за да изкаже мнение кое си заслужава повече в случая? Виждам, че разликата им е 7 коня, предполагам и вървежът е сходен. Ще съм благодарен за компетентни отзиви :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към G20/G21/G22/G23/G24

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook