Странно гаснене при палене

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 14.02.2019
Пол: Мъж

Странно гаснене при палене

Мнение от adotomov » 14 Фев 2019, 8:02

Здравейте колеги. Имам един интересен проблем. Колата е окт. 2014 година, F30 316i 136 HP. Закупена нова от наш официален дилър и е на 52к километра. От няколко месеца ми се случва следното нещо. Всяка сутрин колата пали без никакъв проблем. Като я паркирам при работата и преседи 8-9 часа, пак пали без никакъв проблем. Обаче, ако паркирам колата навън и преседи около 2-3 часа, от време на време (вчера беше 4-ти път за последните 3 месеца), колата пали след доста завъртания на стартера, вдига обороти и след това плавно ги губи и угасва. При второто палене вече няма проблем. Само ми казва, че изключва автоматичната старт стоп система.

Смениха акумулатора и я вкарах за диагностика при дилъра. Два дена я тестваха и накрая не можаха да намерят никакъв проблем. Единствената грешка е за недостатъчно налягане в системата за високо налягане. Тествали са помпата в резервоара и тази за високо налягане и проблем няма.

Въпросът ми е някой има ли опит с подобен проблем? Струва ми се, че е нещо с подаването на горивото при студени външни температури. Чудех се дали да не сменя релето на помпата в резервоара и сензорите за високо и ниско налягане. Ще се радвам да чуя и други компетентни мнения по въпроса, че проблемът за момента е по-скоро досаден, но ми се иска да го отстраня преди да е прерастнал в нещо по-голямо.

Благодаря и поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Странно гаснене при палене

Мнение от boris » 15 Фев 2019, 10:37

Ако имаш допълнително слаган имобилайзер е много вероятно да му заминава батерията.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 14.02.2019
Пол: Мъж

Re: Странно гаснене при палене

Мнение от adotomov » 15 Фев 2019, 10:43

boris написа:Ако имаш допълнително слаган имобилайзер е много вероятно да му заминава батерията.


Помислих си го и това, каското ми сложиха такъв, но преди около половин година и е от тези към CAN. То дали има батерия или е директно захранен от акумулатора?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Странно гаснене при палене

Мнение от boris » 15 Фев 2019, 10:53

Без да кажеш какъв ти е имобилайзера, как някой да ти отговори на въпроса?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 14.02.2019
Пол: Мъж

Re: Странно гаснене при палене

Мнение от adotomov » 15 Фев 2019, 11:00

boris написа:Без да кажеш какъв ти е имобилайзера, как някой да ти отговори на въпроса?

Обадих се на хората, които ми го слагаха. Няма батерии по него. Предложиха ми да намина да погледнат какво точно блокира при мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Странно гаснене при палене

Мнение от expl0de » 15 Фев 2019, 20:09

Най-добре иди. Иначе аз съм имал такъв проблем с трудн второ палене след няколко часа престой и никакви грешки, пак на бензинов мотор с директно впръскване. Бях карал колата мно време на ниски обороти градско и извън града не я настъпрах. Един път бързах и карах 40 км по-спортно до 6-6.5к оборота. От тогава никкви проблеми с паленето вече няколко години. Ако не е настъпвана колата много време я загрей и иди на магистрал да я поизпънеш.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 14.02.2019
Пол: Мъж

Re: Странно гаснене при палене

Мнение от adotomov » 16 Фев 2019, 17:41

@expl0de ще трябва да, и аз карам почти само градско, мисля че колата не е виждала над 4к оборота, от както е произведена милата.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook