BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.04.2017
Пол: Мъж
Кара: F30 / 330xd / 2018
Мечтае да кара: F80 Competition

BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от mihaylance » 11 Яну 2019, 23:05

Здравейте колеги,

Преди един месец бях пуснал една тема свързана с чисто новото ми БМВ Ф30
Имах проблем с багажника - не се отваряше, а само се открехваше с комфортния достъп или бутона на дистанционнотот. В крайна сметка ще сменят гаранционно амортисьорите на багажника в Мкар София.

Днес пиша за друг проблем, от преди 3-4 дена. Карам колата в града и в купето се чуват скърцания на пластмаса при много леки неравности на пътя. Дори и при много бавна скорост този ужасно дразнещ шум на скърцаща пластмаса се чува в купето. Имам чувството, че идва от панелите между предните и задните врати, но не мога да преценя много добре, все едно идва от няколко места.
Колата седи в гараж и не е от студа навън 100%. Колата е чисто нова - на 3 месеца, и не ми се вярва от БМВ да са сложили уникално скапана пластмаса, която да скърца след толкова малко каране.

Идната седмица ще я заведа в Мкар, но ми се искаше да чуя и Вашето мнение по въпроса.
Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от drago9205 » 12 Яну 2019, 8:36

mihaylance написа:и не ми се вярва от БМВ да са сложили уникално скапана пластмаса, която да скърца след толкова малко каране.

Идната седмица ще я заведа в Мкар, но ми се искаше да чуя и Вашето мнение по въпроса.


Директно отиваш и ги тормозиш, това не е нормално. Иначе аз лично не бих се учудил да са направили нещо уникално скапано, BMW се излагат доста откъм качество последните години, аз лично все повече се разочаровам. Не може смотаните таксита KIA на по 200хил. км да няма тракания и шумове вътре, а BMW-тата нови и вътре да скърцат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от Satanism » 12 Яну 2019, 8:39

Аз съм забелязал, че мезерийките, които показват, дали е заключена вратата издават разни дразнещи звуци, особено когато вратите са отключени и се движиш, но вероятно ти говориш за нещо по-шумно....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от Kurtov » 12 Яну 2019, 19:12

Сигурно е скапана пластмасата, ама както казваш, не чак толкова, че да се разкърца за 3 месеца.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 4.12.2016

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от rth » 12 Яну 2019, 23:45

Здравей,

Аз имам F25 и имам същият проблем. Скърцането е много дразнещо и при мен идва от пластмасата в средата на панорамния покрив. Някой имал ли е подобен случай и дали може да се оправи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от expl0de » 13 Яну 2019, 0:30

Колите си поскърцват, особено сега зимата като е студено и вътре заработи парното. Има наистина някои неща, които са характерни и едното са бутоните за заключване на вратите и си личи, че е от тях. Може и уплътненията на вратите да скърцат и да трябва да се намажат с парафин или нещо за гума. Според мен не я карай да ти оправят скърцания, в това време не е за сваляне на панели и най-много да ти счупят нещо, а нищо да не оправят. Пускай музиката малко по-силно и така. Всички сме така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от skoti79 » 13 Яну 2019, 10:23

Това е безплатна екстра във всички бмв-та, а и не само при тях.
От време на време, всеки премиум издава паразитни звуци в купето.
Колкото и да е скъпа и нова колата, неизбежно е.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 4.12.2016

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от rth » 13 Яну 2019, 12:12

expl0de написа:Колите си поскърцват, особено сега зимата като е студено и вътре заработи парното. Има наистина някои неща, които са характерни и едното са бутоните за заключване на вратите и си личи, че е от тях. Може и уплътненията на вратите да скърцат и да трябва да се намажат с парафин или нещо за гума. Според мен не я карай да ти оправят скърцания, в това време не е за сваляне на панели и най-много да ти счупят нещо, а нищо да не оправят. Пускай музиката малко по-силно и така. Всички сме така.


Проблема е, че това не се случва сега през зимата, а и лятото си е така. Любопитно ми е някой с панорамен таван дали е наблюдавал такъв "ефект". Ако скърцането е леко, не е проблем, но особено когато колата се движи бавно си скърца и се чува много лошо, ако отворя покрива, не се чува.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от E.5KOV » 14 Яну 2019, 11:39

Бутоните за заключване си потропват. При моята по-изразено на пасажерската врата. Слагах дунапрен на металния привод на бутона. Спря за месец-два и сега пак потропва...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от Satanism » 14 Яну 2019, 11:55

Дам, страшна тъпня, дори и на фейслифта е така и със сигурност от БМВ го знаят. Това не съм го виждал в нито една тройка, досега, а съм имал или навъртял като пасажер солидно количество във всичко от Е30ка досега...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от ionov » 14 Яну 2019, 13:03

Моите бутони на предните врати бяха ужас и като закарах колата за боя в Дару поръчах да ги сменят и от тогава заспа. Предполагам, че след време пак ще се разклопат но една година вече държат. А смяната беше доста евтина.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.04.2017
Пол: Мъж
Кара: F30 / 330xd / 2018
Мечтае да кара: F80 Competition

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от mihaylance » 14 Яну 2019, 19:59

Утре съм в Мкар да видим какво скърца, хлопа, пука и тн. Ще пиша, като има развитие.

благодаря за всички включили се в дискусията.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от cww » 14 Яну 2019, 20:00

Странна работа, аз нямам подобни проблеми. Тропат само пластмасите, които контактуват с метала на детското столче. Иначе е тишина почти като в Роял Албърт Хол на концерт на Адел. :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от kasho » 15 Яну 2019, 17:21

Не подценявайте хубавите родни подобия на пътища, които могат да таковат майката и на най-добрата сглобка. При мен в Дойчландия няма скърцане никакво, освен ако не пръдна на кожения салон... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от TurboDieselComby » 16 Яну 2019, 10:28

И на мен особено по павета се чуват скърцания включително от духалките за парното.

Скърцането от пиновете на вратите ги излекувах с малко бяла грес и вече си траят. Не е красиво, но не ги забелязвам.
Много грозно скърца пластмасата от средната конзола към таблото долу в ляво на пасажера. Една подмушната хартийка обаче фиксира проблема.
Стъкления покрив поскърцва само сега зимата. Едно силиконово намазване на гумените уплътнения ми се вижда добра идея.

Преди всяка зима мажа поне по два пъти всички уплътнения на вратите, и пак сутрин се случва да залепва горната лайстна на тавана към вратата.

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook