BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.04.2017
Пол: Мъж
Кара: F30 / 330xd / 2018
Мечтае да кара: F80 Competition

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от mihaylance » 23 Яну 2019, 12:59

Здравейте,

Пиша с подробности около развръзката около скърцането.
Закарах я в Мкар София и ми казаха, че понеже колата е "shadow edition", уплътненията (стъклата влизат в тях при затваряне) на прозорците били по-твърди и се прецаквали. Обикновенно не след 3тия месец от експлоатацията на автомобила, но в моя случай така се е случило. В крайна сметка ще ги заменят на всички 4 прозореца с нови по-меки, с което проблема ще бъде решен.

Дано инфото да ви е било полезно.
Благодаря на всички писали по темата. :))

поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от expl0de » 24 Яну 2019, 19:00

И моята лайстна е черен лак, ако ти скърца зоната където уплътнението на вратата опира в нея, може да намажеш лайстната с течен парафин и да видиш дали ще има разлика, поне ще си сигурем, че е оттам. Щом ти е нова колата, не вярвам да са пуснали нови уплътнения, проблемът е в гланца по лайстната. Някои лепят фолио по нея.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 4.12.2016

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от rth » 27 Яну 2019, 18:51

А някой дали има такъв проблем с панорамният покрив и открил ли е решение?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от E.5KOV » 27 Фев 2019, 11:02

Да споделя, какво направих с тропащия бутон за заключване на пасажерската врата. И така... Първо свалих с една тънка отвертка пръстенчето, което обгражда бутона там, където се показва над тапицерията на вратата. Така отвора около оста на бутона се разшири. След това махнах/развих бутона от металната му ос. Това беше по-трудно. Остана да стърчи само металната ос от отвора на тапицерията. Взех дунапрен и изрязах едно квадратно кубче, горе долу с размера на кибрит. Пробих дунапрена през средата от край до край. Нанизах го на оста на бутона и с тънка отвертка го натъпках надолу по оста през отвора на тапицерията. След като премина дунапрена през отвора, той отново се разду. Набутах го 3-4 см. надолу. Така дунапрена уплътни пространството м/у тапицерията и ламарината на вратата и дава възможност на оста на бутона да се движи само надолу и нагоре. Сглобих всичко по обратния ред и воала - настана тишина по всички видове неравности. Цялата процедура ми отне 8-10 мин. но резултата беше по-вече от добър.
Дано съм бил полезен с решението на проблема, което описах.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 21.08.2019
Пол: Мъж

Re: BMW F30 - скърцане в купето, а колата е чисто нова

Мнение от MMM78 » 24 Авг 2019, 14:18

Да лайсните около вратите/прозорците си поскърцват...забелязва се още на първия месец хаххаха...особено като правиш малко по-скоростно каране и колата леко се усуква.
Спокойно...скоро няма да ти прави впечатление...аз поне от година не съм се сещал за това. А това беше нещото, което ме дразнеше много като я взех... и още тогова питах дали има по-меки лайсни и уптъпнения....нямало :dunno:

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook