Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от ineedmoney » 30 Дек 2018, 23:57

Колеги,

решил съм идните дни да си купя 4-ка с трилитровия дизел, но има неща, които след много мислене и четене на мнения, така и не разбирах, а и честно казано на тест драйвовете не ги усетих (ПС смятам се по-скоро за лаик отколкото за разбирач относно колите) и ще се радвам да споделите мнения от реален опит с 4-та серия.
Имаше една тема на колегата vodkarulez който си купи и в последствие продаде такава кола, но тя се въртеше почти изцяло около цвета и малко се коментира предаването общо взето повече ме обърка отколкото да ми помогне. Ще синтезирам въпросите си в няколко категории.

Първо за двигателя и предаването задно срещу хDrive. И за двата модел,а около които гравитирам той е един и същ а именно N57D30. Kато 35цата е с по-големи турбини и затова е 50 коня отгоре и задължтелно е 4х4, което според мен до известна степен ги "изяжда" тия коне. Аз поне не усетих да е по-мощна докато карах. А пробвах ускорението от различни начални скорости. Та въпроса ми е според вас заслужава ли си да се скача на 435xd при положение че разликата в цената е пренебрежителна.
Второ скоростната кутия: Намирам я за перфектна и не виждам смисъла на тези перки на волана при спортната авт. за ръчна смяна. Кутията е толкова перфектно оптимирана че забравяш за съществуването на предавки. Смятате ли че това е излишна глезотия?
Трето за окачването. Впечатленията ми от М-спортното окачване ме остави със смесени чувства. Всичко беше страхотно докато не реших да я пробвам на градско с 50 и умишлено избрах стара улица с неравности и кръпки (без дупки) и се чувствах като в каруца, а не като в кола за 50к ойро. В сряда ще карам една със серийното окачване и ще видя дали ще усетя някаква разлика. Моля споделете впечатления. Някой пробвал ли е адаптивното окачване?
И последно...относно тоя прословут Хартман/Кардон. Има ли наистина разлика в качеството и силата на звука и според вас "задължителна" глезотийка ли е или не.
Какво още изпускам? Ще се радвам на всякакви мнения. Мерси и весели празници :)
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от ionov » 31 Дек 2018, 9:56

Здрати колега,

относно мощността на мотора аз също не намирам съществена разлика във вървежа. Със сигурност има такава но не е много осезаема. Иначе трябва да си прецениш 4х4 то доколкото ти е важно.
За кутията, спортният автомат е за предпочитане а той винги идва с перата на волана. Не е лошо да ги има, колкото и рядко да ги ползваш.
За окачването, разликата която аз намирам в адаптивното е, че на спорт режим колата стои на пътя много стабилно и е много готина за каране. Като цяло адапривното и М спорт окачванията не са мислени за пътища с дупки а за каране по хубави пътища със завои :)
Хармана за мен е задължителна екстра. Имал съсм с Хай Фай и сегашната ми е с харман и си има осезаема разлика. Ако обичаш да си слушаш силно музика в колата и държиш на някакво качество Хармана ти е задълже.
Другото, което е важно според мен е да е с голямата навигация и кенон/лед фаровете.
А като глезотия, която е доста хубаво да я има е хед ъп дисплей а.

Дано съм бил полезен :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от Satanism » 31 Дек 2018, 11:22

По повод на окачването, адаптивното окачване е страшен кеф.Може би най-добрата екстра. КОлкото до спортния автомат, аз си мисля, че е абсолютно излишен. Кутията, така и така, няма разлика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от ionov » 31 Дек 2018, 11:59

Satanism написа:По повод на окачването, адаптивното окачване е страшен кеф.Може би най-добрата екстра. КОлкото до спортния автомат, аз си мисля, че е абсолютно излишен. Кутията, така и така, няма разлика.


А, има малко разлика в кутията. Едната е чисто визуална, джойстика е по-готин при спортната, другата са перата на волана и 3тата доколкото знам, спортната е няколко милисекунди по-бърза :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от Dextuar » 31 Дек 2018, 12:00

ionov написа:
Satanism написа:По повод на окачването, адаптивното окачване е страшен кеф.Може би най-добрата екстра. КОлкото до спортния автомат, аз си мисля, че е абсолютно излишен. Кутията, така и така, няма разлика.


А, има малко разлика в кутията. Едната е чисто визуална, джойстика е по-готин при спортната, другата са перата на волана и 3тата доколкото знам, спортната е няколко милисекунди по-бърза :)
Може да кодираш обикновената за спортна, хардуерно мисля, че нямат никаква разлика.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от ineedmoney » 31 Дек 2018, 14:05

ionov написа:
Satanism написа:По повод на окачването, адаптивното окачване е страшен кеф.Може би най-добрата екстра. КОлкото до спортния автомат, аз си мисля, че е абсолютно излишен. Кутията, така и така, няма разлика.

А, има малко разлика в кутията. Едната е чисто визуална, джойстика е по-готин при спортната, другата са перата на волана и 3тата доколкото знам, спортната е няколко милисекунди по-бърза :)


фактът, че ценовата разлика на двете кутии е 200 евро според мен отговаря изцяло на пазарната цена за две пласмаски за волана и малко по-различен джойстик с по голямо Р копче.
А иначе според БМВ и публикуваните технически данни, няма разлика в ускоренито.
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от Satanism » 31 Дек 2018, 14:49

Няма разлика.Разликата е в Спорт+ сетингите, които само се бъзикат с програмите за стабилност и перата.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Яну 2019, 2:13

Колега, ето ти я темата viewtopic.php?f=162&t=403287&start=30 и точно на тая 3-та страница така обширно съм коментирал раликата между екса точно при 3.0д и 3.5д. Прочети всичкото ако искаш, че не ми се пише пак толкова, но общо казано екса си има предимствата в различна от суха настилка, издърпва бързо след старта, но от 100 нагоре осезаемо губи заради загубите при разпределянето на мощността върху всички колела.
Иначе спортния автомат си е излишен си прав, че тия пера в този дизел вече стоят по-скоро за свидетел, с тях нито ще сменяш по-бързо, нито ще имаш онзи кеф от тая смяна на бензинов мотор. Просто вече автомата с 8 предавки доста бързо сменя. Музиката има смисъл ако искаш да свири наистина добре, иначе и оная си се чува не зле. Окачването е нормално да ти се струва зле на кофти път, първо е малка колата и второ все пак неговата цел е да те държи по-добре за завоите. Аз не бих избрал старндартното.
П.п: Намери си кола с шито табло, разликата тук вече е осезаема заради скапаните материали във Ф30. Колегата с колата от линка беше точно с такова.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от cww » 01 Яну 2019, 11:43

Абсолютно подкрепям. Коженото табло променя цялото вътрешно излъчване и създава усещане...айде за лукс може би ще прозвучи малко пресилено, но определено към много по-добро. Няма паралел с използваната гума ли е, пластмаса ли и аз не знам, при стандартните табла.
И въобще, F3X без екстри е пълен кенеф. То кое ли БМВ не е, когато е голичко, но сякаш тук лично аз го усещам много отчетливо.




Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от ineedmoney » 01 Яну 2019, 15:59

Маверик, четох я темата преди да отворя новата. Мнението ти наистина е много изчерпателно, мерси. Но имах и много други въпроси.
Много благодаря че ми обърнахте внимание за таблото. Сега ретроспективно като помисля, наистина кожената облицовка прави балкан разлика в усещането. Значително по уютно (луксозно не е защото това не е лукс кола) ми беше в тази с кожата.

И сега поредния малоумен въпрос, но някой може ли да ми обясни това ли е копче какво е. Има го само в коли с адаптивното окачване. Другите със М-спортното окачване и серийното го нямат. :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от cww » 01 Яну 2019, 16:18

Камерите в страничните брони. Няма връзка с окачването.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от carmanf1 » 04 Яну 2019, 16:56

Дали 30 или 35d аз бих взел което ми изпадне по-изгодно, като екстри, състояние, цена ...

Относно планките на волана, кутията е страхотна, но не се лишавай, страшен кеф са.
Аз обичам в града, на спорт+, да превключвам от волана.
Газ и превключвам на 4 - 5К rpm, за да се радвам на ускорението, без да се засилвам много в града, щот кутията ще превключи на 6+К rpm.
Или пък да върна предавки надолу през волана.
Да, може и през лоста същото, но на волана e по-кеф.

И на края, за 50 евро що не си конфигурираш Г20, с дилърските отстъпки ще направиш добра конфигурация.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 16.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: на фотосинтеза

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от ineedmoney » 04 Яну 2019, 20:00

щото искам някакво купе а двойката ми е малка. 6-цата все още ми е много скъпа, а и от към функционалност багажника на 4-ката ми е идеален към момента. Иначе трябва да взимам тоуринг, а не искам.
Стрелката на оборотомета сочи към цифри ,но всъщност изразява Ващето съкровенно ЖЕЛАНИЕ!
Изображение
╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
And the greatest rapper that dared to touch the mic, tattooed on his belly the words of "thug life".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от Alek_SV » 04 Фев 2019, 14:55

@ineedmoney

Имам наблюдения над всички степени на узвочение при БМВ включително Харман-а и Банг-а.
Harman Kardon - a e много над предходните степени на звук в БМВ . Разликата е сериозна . Ако ти е важна музиката в колата те съветвам да търсиш такава кола.
Базовото узвочени е срамно зле като за " луксозна" марка.
Ако не живееш някъде по чукари не се набивай на X-drive.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Покупка на F36 GranCoupe 430d/435xd

Мнение от Leon » 06 Фев 2019, 15:40

Х-драйв променя изцяло поведението на колата, няма много общо с типичното БМВ поведение. Като гледам, че вече 80% (и повече) от новите коли се продават с него направо се отчайвам какво ще карам след време...
Never mistake motion for action...

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook