След 20г прекъсване отново в клуба

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от cww » 03 Юли 2018, 8:57

Ок, аз съм се убедил, че в тази държава какво пише и какво се получава в ситуации на практика са две различни неща, пък всеки е свободен да постъпи както намери за добре и да отиде на съд, за да се бори с вятърни мелници.
Странно защо като подновявах онзи ден, си провериха чинно изправността на алармата ми.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 1.06.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 330D
Мечтае да кара: във въздуха

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Любезният лос » 03 Юли 2018, 9:21

cww написа:Ок, аз съм се убедил, че в тази държава какво пише и какво се получава в ситуации на практика са две различни неща, пък всеки е свободен да постъпи както намери за добре и да отиде на съд, за да се бори с вятърни мелници.
Странно защо като подновявах онзи ден, си провериха чинно изправността на алармата ми.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега, да предположим, че съм юрист и се занимавам със застрахователно право и защита по застрахователни договори. Съветът ми не е плод на махленски спор или на индивидуален случай на човек, който не си защитава правата. Трябва просто да знаеш как да си поискаш обезщетението.
В "Армеец" повечето казуси приключват със споразумение. В някои други компании с ЧСИ..
Последна промяна Любезният лос на 03 Юли 2018, 9:27, променена общо 1 път

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от cww » 03 Юли 2018, 9:25

Мнението ми е базирано на горчив опит, но нямам претенции да е свръх акуратно.
В такъв случай се радвам, че потенциалните застрахователни усложнения при необходимост от обезщетение са намалели с едно. :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 1.06.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 330D
Мечтае да кара: във въздуха

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Любезният лос » 03 Юли 2018, 9:37

cww написа:Мнението ми е базирано на горчив опит, но нямам претенции да е свръх акуратно.
В такъв случай се радвам, че потенциалните застрахователни усложнения при необходимост от обезщетение са намалели с едно. :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Всеки случай е индивидуален. Например - масово има откази на застрахователи за обезщетение по липсващи части ( парктроници и т.н, дистанс контроли), така и има съдебна практика с присъдени обезщетения за подобни неща.
"Армеец" не са ми любимите, но за БМВ са най-добре в съотношение цена-качество.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от ionov » 03 Юли 2018, 12:12

Любезният лос написа:
cww написа:Мнението ми е базирано на горчив опит, но нямам претенции да е свръх акуратно.
В такъв случай се радвам, че потенциалните застрахователни усложнения при необходимост от обезщетение са намалели с едно. :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Всеки случай е индивидуален. Например - масово има откази на застрахователи за обезщетение по липсващи части ( парктроници и т.н, дистанс контроли), така и има съдебна практика с присъдени обезщетения за подобни неща.
"Армеец" не са ми любимите, но за БМВ са най-добре в съотношение цена-качество.


Аз пък точно от Армеец съм крайно недоволен. Отношението им е махленско, изплащането на щети смешно.
За Ф30 на 4 години с ешторил бли цвят миналата година ми платиха по 105 лв на детаил за боя а за предно стъкло със сензори и тн... 300лв. Право на официален сервиз няма. Еми мерси.
Но всеки си има опит с едни или други застрахователи и сам си преценява за себе си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 1.06.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 330D
Мечтае да кара: във въздуха

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Любезният лос » 03 Юли 2018, 12:32

ionov написа:
Любезният лос написа:
cww написа:Мнението ми е базирано на горчив опит, но нямам претенции да е свръх акуратно.
В такъв случай се радвам, че потенциалните застрахователни усложнения при необходимост от обезщетение са намалели с едно. :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Всеки случай е индивидуален. Например - масово има откази на застрахователи за обезщетение по липсващи части ( парктроници и т.н, дистанс контроли), така и има съдебна практика с присъдени обезщетения за подобни неща.
"Армеец" не са ми любимите, но за БМВ са най-добре в съотношение цена-качество.


Аз пък точно от Армеец съм крайно недоволен. Отношението им е махленско, изплащането на щети смешно.
За Ф30 на 4 години с ешторил бли цвят миналата година ми платиха по 105 лв на детаил за боя а за предно стъкло със сензори и тн... 300лв. Право на официален сервиз няма. Еми мерси.
Но всеки си има опит с едни или други застрахователи и сам си преценява за себе си.


Дори не мога да повярвам, че сравнително нов ежедневен автомобил е застрахован по експертна оценка. Не знам с кого сте разговаряли и как, но днес съдействах за застраховка на 2013г. бмв с официален сервиз в Армеец. Моят съвет е при подновяване - ако искате се свържете с мен и ще намерим условия, които прилягат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Bexim » 03 Юли 2018, 13:34

Колега ionov, точно в твоя случай - с оценката, описа и обезщетението - на съд..
Имаш 2 години да повдигнеш обвинение по това обезщетение.
Гаранция ще си платят всичко! :yes:

Един съсед, който е адвокат точно в тази сфера му отнесоха предницата, платиха му една смешна сума, после - х4, след като ги осъди.

Предполагам, че са много нерви и много пари по дела, които ти се връщат доста по-късно, НО не бих дал да ми бърникат електрониката на колата.
Двама приятели са имали проблеми, та от мен - не, благодаря...
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от b00st » 03 Юли 2018, 16:50

Електрониката не се пипа, това не е Е30, че после само проблеми и то неразрешими. Въпреки, че повечето нови BMW-та винаги им слагат, то реално колко са ефективни си остава под въпрос, а бърникането на инсталацията е на лице.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Benord » 03 Юли 2018, 17:09

Сложете си една пищялка със светодиод и две красиви лепенки и не се занимавайте с глупости.Пък ако толкова ви е страх от джамбазите мушнете си някъде в хастарите един стар Джи,СМ,който да си зареждате през месец и сте готов с проследяването при необходимост.Толкова пари и нерви,за какво?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Bexim » 04 Юли 2018, 8:34

Пипа се, не се пипа, това е..
Това имам от първа ръка -
2 Хикса не искат да палят, когато си поискат - трябва да влизаш и да излизаш, да пускаш и гасиш алармата.
Една Ф30-ка и една фейсова е93-ка спряха да се четат. Не я познаваше компа, който преди това ги е чел.
Мерси! :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D GT F34

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от kingkacho » 04 Юли 2018, 20:38

Все още няма развитие, оказа се че за моята нямат в момента имобилайзер. Проблема е че е платено каското от предишния собственик в бул инс. За сега имам печат че проблема е при тях и полицата уж важи.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F30 330D

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от creativen » 08 Юли 2018, 12:47

Любезният лос написа:
ionov написа:
Любезният лос написа:
cww написа:Мнението ми е базирано на горчив опит, но нямам претенции да е свръх акуратно.
В такъв случай се радвам, че потенциалните застрахователни усложнения при необходимост от обезщетение са намалели с едно. :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Всеки случай е индивидуален. Например - масово има откази на застрахователи за обезщетение по липсващи части ( парктроници и т.н, дистанс контроли), така и има съдебна практика с присъдени обезщетения за подобни неща.
"Армеец" не са ми любимите, но за БМВ са най-добре в съотношение цена-качество.


Аз пък точно от Армеец съм крайно недоволен. Отношението им е махленско, изплащането на щети смешно.
За Ф30 на 4 години с ешторил бли цвят миналата година ми платиха по 105 лв на детаил за боя а за предно стъкло със сензори и тн... 300лв. Право на официален сервиз няма. Еми мерси.
Но всеки си има опит с едни или други застрахователи и сам си преценява за себе си.


Дори не мога да повярвам, че сравнително нов ежедневен автомобил е застрахован по експертна оценка. Не знам с кого сте разговаряли и как, но днес съдействах за застраховка на 2013г. бмв с официален сервиз в Армеец. Моят съвет е при подновяване - ако искате се свържете с мен и ще намерим условия, които прилягат.


Колегата е прав. Аз моята я застраховах с право на официален сервиз, естествено имаше завишение с около 200лв - F30 2013 година.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от drago9205 » 09 Юли 2018, 11:36

Честито на колегата за придобивката.

И аз застраховам в армеец заради малко по-неангажиращите им условия.
Поради фактът, че тези коли (Ф-ките) са си "нови" за нашите ширини и доста търсени за части на черният пазар - лично аз все пак бих предпочел наред с каското да си държа колата на паркинг/в гараж/ - за мен това е най-сигурният начин да се избегнат излишни драми свързани с кражба/разбиване на автомобила. Не ми се е случвало на мен, но всеки познат с подобен опит винаги е оставал разочарован от застрахователите при кражба/разбиване.

:OT: П.С. Нека това не се счита за реклама, не съм фен на всякакви брокери, застрахователи и банки, но няма как без тях. Просто споделям личният си опит с Армеец. Аз до сега съм действал само по експертна оценка и за е90-ката ми изплащаха по около 150 лева на детайл за 2 одраскани детайла (като единият излезна само с полиране)... после при ПТП платиха 2350 лева по експертна оценка, та от последните ми взаимоотношения с тях не съм останал недоволен. Според мен има голяма доза късмет да попаднеш на екип за оглед и оценка, който просто да не те пр**бе.
Тази година обаче рязко са си свалили "оценката" на колите когато се прави полицата, явно са се усетили и предполагам ще дават по-ниски обезщетения съответно :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Leon » 12 Юли 2018, 22:38

Мен ме посекоха брутално с оценка за ремонт по фактура - не покри и половината от реална сума. Като отидох да пиша жалби, няколко човека с половин уста ме "посъветваха" само в техен сервиз да ремонтирам, иначе няма да ми излизат сметките.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Dextuar » 12 Юли 2018, 22:56

Bexim написа:Пипа се, не се пипа, това е..
Това имам от първа ръка -
2 Хикса не искат да палят, когато си поискат - трябва да влизаш и да излизаш, да пускаш и гасиш алармата.
Една Ф30-ка и една фейсова е93-ка спряха да се четат. Не я познаваше компа, който преди това ги е чел.
Мерси!
Да чукна на дърво, от 3.5г имам допълнителен имобилайзер и никога не ми е правил проблеми - плащах го към 230лв, защото беше задължителен, когато застраховах в Алианц. Просто като за всяко друго нещо, много зависи кой и как пипа при монтажа, така че няма какво толкова да му се втилясвате на този имобилайзер, ако е сложен правилно. След като ми разбиха колата, сложих и аларма с пищялка, вече 2г и с нея не е имало драма. Еле пък на простите Е-серии, всичко отдавна се знае. А точно руските системи са едни от най-добрите.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook