След 20г прекъсване отново в клуба

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от ionov » 13 Юли 2018, 10:24

creativen написа:
Любезният лос написа:
ionov написа:
Любезният лос написа:
cww написа:Мнението ми е базирано на горчив опит, но нямам претенции да е свръх акуратно.
В такъв случай се радвам, че потенциалните застрахователни усложнения при необходимост от обезщетение са намалели с едно. :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Всеки случай е индивидуален. Например - масово има откази на застрахователи за обезщетение по липсващи части ( парктроници и т.н, дистанс контроли), така и има съдебна практика с присъдени обезщетения за подобни неща.
"Армеец" не са ми любимите, но за БМВ са най-добре в съотношение цена-качество.


Аз пък точно от Армеец съм крайно недоволен. Отношението им е махленско, изплащането на щети смешно.
За Ф30 на 4 години с ешторил бли цвят миналата година ми платиха по 105 лв на детаил за боя а за предно стъкло със сензори и тн... 300лв. Право на официален сервиз няма. Еми мерси.
Но всеки си има опит с едни или други застрахователи и сам си преценява за себе си.


Дори не мога да повярвам, че сравнително нов ежедневен автомобил е застрахован по експертна оценка. Не знам с кого сте разговаряли и как, но днес съдействах за застраховка на 2013г. бмв с официален сервиз в Армеец. Моят съвет е при подновяване - ако искате се свържете с мен и ще намерим условия, които прилягат.


Колегата е прав. Аз моята я застраховах с право на официален сервиз, естествено имаше завишение с около 200лв - F30 2013 година.


В Армеец право на Официален (БМВ) сервиз е за коли до 4 години (и то с надценка в полицата).
Колата беше навършила 4 години а аз на доверен сервиз не бих я оставил. За това си ги писах по експертна оценка.
За сравнение в ЛевИнс имам право на официален сервиз за колата до навършване на 7 години миля, че беше и другото услове е да е на застрахователна стоиност над 30к и полицата ми НЕ се оскъпява...
Та Армеец просто не могат да ме спечелят с абсолютно нищо а отношенито на служителите им беше повече от отблъскващо.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от cww » 13 Юли 2018, 10:30

Няма такова нещо.
Три коли имах от съвсем нови при тях, държах си ги по близо 6 години и до последно си плащах надценка (доста голяма, оправдано или не е друг въпрос) за официален сервиз.
Иначе са си мизерници както и всички останали, не ме разбирай погрешно.

Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от ionov » 13 Юли 2018, 14:51

cww написа:Няма такова нещо.
Три коли имах от съвсем нови при тях, държах си ги по близо 6 години и до последно си плащах надценка (доста голяма, оправдано или не е друг въпрос) за официален сервиз.
Иначе са си мизерници както и всички останали, не ме разбирай погрешно.

Sent from my iPhone using Tapatalk


Ами или са си променили общите условия или спрямо БМВ е така или не знам. Но така ми беше казано на мен миналата година.
Както и да е де :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 1.06.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 330D
Мечтае да кара: във въздуха

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от Любезният лос » 16 Юли 2018, 13:47

ionov написа:
creativen написа:
Любезният лос написа:
ionov написа:
Любезният лос написа:
cww написа:Мнението ми е базирано на горчив опит, но нямам претенции да е свръх акуратно.
В такъв случай се радвам, че потенциалните застрахователни усложнения при необходимост от обезщетение са намалели с едно. :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk


Всеки случай е индивидуален. Например - масово има откази на застрахователи за обезщетение по липсващи части ( парктроници и т.н, дистанс контроли), така и има съдебна практика с присъдени обезщетения за подобни неща.
"Армеец" не са ми любимите, но за БМВ са най-добре в съотношение цена-качество.


Аз пък точно от Армеец съм крайно недоволен. Отношението им е махленско, изплащането на щети смешно.
За Ф30 на 4 години с ешторил бли цвят миналата година ми платиха по 105 лв на детаил за боя а за предно стъкло със сензори и тн... 300лв. Право на официален сервиз няма. Еми мерси.
Но всеки си има опит с едни или други застрахователи и сам си преценява за себе си.


Дори не мога да повярвам, че сравнително нов ежедневен автомобил е застрахован по експертна оценка. Не знам с кого сте разговаряли и как, но днес съдействах за застраховка на 2013г. бмв с официален сервиз в Армеец. Моят съвет е при подновяване - ако искате се свържете с мен и ще намерим условия, които прилягат.


Колегата е прав. Аз моята я застраховах с право на официален сервиз, естествено имаше завишение с около 200лв - F30 2013 година.


В Армеец право на Официален (БМВ) сервиз е за коли до 4 години (и то с надценка в полицата).
Колата беше навършила 4 години а аз на доверен сервиз не бих я оставил. За това си ги писах по експертна оценка.
За сравнение в ЛевИнс имам право на официален сервиз за колата до навършване на 7 години миля, че беше и другото услове е да е на застрахователна стоиност над 30к и полицата ми НЕ се оскъпява...
Та Армеец просто не могат да ме спечелят с абсолютно нищо а отношенито на служителите им беше повече от отблъскващо.


Грешите много. В Армеец доплащането за официален сервиз е 25% на полицата с доверен сервиз, за коли, които не влизат по общите условия. Лев инс... на този етап им наляха малко парички и са дащни. Политиката им се насочва към Каско в последните месеци, но това не пречи да минават нонстоп съобщения за налагане на запор на вземания по техни полици, което говори само за едно - съдени, съдени, че до ЧСИ стигнали, толкова да не им се плаща :mrgreen: Подобни писма виждам само за инсовете.

Все пак те са си направили изчисленията, както при застрахователния риск, какъв е шансът човек да продължи до този етап. В повечето случаи са на печалба при такива развои.

Реално цените на Каско в Лев инс и Армеец на този етап нямат голяма разлика.


Иначе пак казвам, когато човек знае как да си поиска парите и си знае правата, то няма застраховател, който да не плати. Въпросът е кой по-лесно ги дава. При моя професионален опит "Армеец" на 90% казусите се решават със споразумение, а при Лев Инс със съд.
Последна промяна Любезният лос на 16 Юли 2018, 13:55, променена общо 2 пъти

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от b00st » 16 Юли 2018, 13:53

Ходете в Евроинс за полица, там ще ви я правят в официалния сервиз и без да доплащате, ако е BMW :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: След 20г прекъсване отново в клуба

Мнение от mopasan » 27 Юли 2018, 17:37

Моя опит е с имобилайзер на МЕТА монтиран в ЕМК Пловдив и 4-та година нямам никакви проблеми. Смених веднъж батерия , обучението после е елементарно. Ако дълго време не си палил колата , примерно 1 седмица, се налага да натиснеш два пъти бутона на имобилайзера за да се разпознаят. Това е ! Държа винаги резервна батерия в подлакътника. Засега нямам проблеми, така че не се плашете, въпрос според мен на добър монтаж в добър сервиз.
От 2012 съм с каско в БУЛСТРАД и нямам никакви проблеми. Последния път за два детайла за боя 360лв ми дадоха. Доволно
Изображение

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook