Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 13 Дек 2019, 18:36

Тази втората на реални 90 хиляди км ли е, какво излезна при проверката? Изглежда доста добре и гледана като цяло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от iasend » 13 Дек 2019, 19:00

Дискове оригинални 1000, накладки 600 предни...странно ми е хем премиум селекшън хем с китайски гуми

Sent from my G8441 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от terorero » 13 Дек 2019, 20:31

iasend написа:Дискове оригинални 1000, накладки 600 предни...странно ми е хем премиум селекшън хем с китайски гуми

Sent from my G8441 using Tapatalk


Премиум селекшън е 330ката, за която питам първо. Тя няма обява. С китайски е белият дизел
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от terorero » 13 Дек 2019, 20:34

drago9205 написа:Тази втората на реални 90 хиляди км ли е, какво излезна при проверката? Изглежда доста добре и гледана като цяло.


Тези километри излизат. Първо е посещавала бмв, след това Мирафиори. Проверих я на двете места. Хубава е колата, вероятно и на живо, но друга ми влезе в главата :dummy:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 13 Дек 2019, 22:16

Изглежда запазена черната но не е ли малко скъпичка... Все пак е 2012 та, М пакета не е оригинален, няма навигация, няма музика, таблото и то е базовото...

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Жена
Кара: E87 120d '06

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от irinata » 13 Дек 2019, 22:18

Благодаря за съветите. Най-накрая се спрях на X3 2.0 xdrive от германия и сега ще отида с един приятел да си го докарам. Тъй като капарирах колата и продавача спря обявата няма как да се похваля, но смятам че това е най-разумно отколкото да се купува от тия джамбази тук.


GlavanizeR написа:
irinata написа:Тоест това е този мотор, който е с проблемната верига? А xdrive носи ли някакви допълнителни проблеми по колата?

GlavanizeR написа:
irinata написа:Здравейте, моля за мнение за този автомобил

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=dhz2du

Проверих го по рама в BMW, наистина е обслужван до 09.2019г в Швейцария в БМВ и има сервизна история.

Нещата които ме притесняват са - километрите. Много ли са според вас?

Имам и един тъп въпрос за повечето от вас. Защо някои автомобили нямат емблеми отзад, модел, xdrive или друго.....

п.п. междудругото продавача заблуждава в годината, оказа се 2014, и на 181 хиляди км. Не знам защо лъжат така на дребно просто..


Километрите не са много, но ако не са сменяни вериги те очакват около 2000 лв обслужване. Виж някои от частните обяви на тези пари, мисля че има и обслужени, а и е с плат и май 16 джанти. Имай предвид, че от обслужване до обслужване има голяма разлика, а и моментното състояние на колата. Едно обслужване с вериги, регистрация(вноска Каско, гражданска, минетка, еко такса, табели) и гуми е около 3000-3500.



Според Найси Кар, които правят основно БМВ, нямат проблеми с раздатките. На моя кола преди години прескачаше, но проблема се реши за 300 лева. Не мисля, че е от проблемните моменти. Веригата не е проблемна, но трябва обслужване, което е скъпо. Всеки ремък или верига, ако се скъса е проблем.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 13 Дек 2019, 22:38

Уж е възможен коментар и е на реални 90к км, не ми се вижда твърде скъпа ако коментарът е приличен. Защо да не е оригинален пакета? Реално годината е основният минус, музиката също, липсата на нави не е голяма драма, поне според мен не дава някаква голяма добавена стойност.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от iasend » 13 Дек 2019, 22:47

Черната 320ка изглежда като на човек който не пести пари за нея което може би е едно от най-важните неща, но както казаха по-нагоре няма доста екстри като голяма навигация, хубава музика, X-drive, пера на волана, head-up, а цената е като за фрашкана с ектри че и по-нова...вижте се и ако свали справедливо на мен ми харесва

Sent from my G8441 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 13 Дек 2019, 22:49

X-drive не е особено голяма екстра. Имаше една 320ка пак на частно лице с повече екстри, 2013 беше пак на 29 хил лева... но на 200хил. км.
Според мен просто пробегът си влияе на цената, независимо от екстрите. Поне има подгрев, хубави седалки и салон, ксенон и автомат има доста 320-ки, които нямат първите 2. Допълнителният комлект гуми и джанти също са си 2-2.5 бона напред :D

Поне за моят вкус - екстрите са добри, само липсата на добра музика е по-голям минус. Бе на фона на масовите коптори дето са 320-ките, тая си е "кукла" поне на картинка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 13 Дек 2019, 22:55

Sport Line e, м пакета е слаган отделно и съм почти сигурен, че не е оригинален, защото няма халогени.
Преди 5 месеца продадох предното ми 320 за 30к на 155к км с пълна история и почти всички екстри за модела с 2 комплекта джанти - 20 и 17.
Не знам, за мен навигацията е много важна екстра. Просто тази елка много не ми харесва при черната, музиката също е важна поне HiFi да е ако не Harman но всеки си гледа различни неща. Някои биха направили компромис с екстрите заради пробега про други обратното :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 13 Дек 2019, 23:09

ionov написа: Някои биха направили компромис с екстрите заради пробега про други обратното :)

Да, прав си - това ще е вечната дилема особено при една цена/бюджет.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от (h)aman » 14 Дек 2019, 18:48

ionov написа:Sport Line e, м пакета е слаган отделно и съм почти сигурен, че не е оригинален, защото няма халогени.
Преди 5 месеца продадох предното ми 320 за 30к на 155к км с пълна история и почти всички екстри за модела с 2 комплекта джанти - 20 и 17.
Не знам, за мен навигацията е много важна екстра. Просто тази елка много не ми харесва при черната, музиката също е важна поне HiFi да е ако не Harman но всеки си гледа различни неща. Някои биха направили компромис с екстрите заради пробега про други обратното :)


Между заводски/фабричен и оригинален има разлика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 14 Дек 2019, 19:19

(h)aman написа:
ionov написа:Sport Line e, м пакета е слаган отделно и съм почти сигурен, че не е оригинален, защото няма халогени.
Преди 5 месеца продадох предното ми 320 за 30к на 155к км с пълна история и почти всички екстри за модела с 2 комплекта джанти - 20 и 17.
Не знам, за мен навигацията е много важна екстра. Просто тази елка много не ми харесва при черната, музиката също е важна поне HiFi да е ако не Harman но всеки си гледа различни неща. Някои биха направили компромис с екстрите заради пробега про други обратното :)


Между заводски/фабричен и оригинален има разлика.


Така е и в случая не е фабричен но не пречи да е оригинален, което се различава по това, че е слаган допълнително и е само външно.
Но съдейки по останалото по колата силно ме съмнява да е оригинален.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Deyan Velev » 16 Дек 2019, 14:43

Привет на всички , обмислям да премина в този раздел на форума най-накрая .. след доста разглеждане на различни Ф-ки с различни мотори , се спрях на 335 бензин, с оглед на това колко ще се кара колата и какво търся като цяло .. та какво ще кажете за н55 , прегледах темите вече за този мотор , включително и в чуждите форуми , не ме пристеснява обслужването и частите . Цените доста варират в и без това ограниченото предлагане в България , за това моля за съвет и като отправна кола ще дам тази :

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=dk27uo

Някой гледал ли е тази .
В ниският диапазон е , но не е американка (или поне аз не виждам белези) и е на малко километри .

ПС . търся 3-ка седан или 4 гран купе

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 16 Дек 2019, 14:56

В ниският ценови диапазон без белези да е американска означава, че може и да е канадка.

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook