Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от asent1977 » 22 Яну 2020, 10:56

sspeed написа:Здравейте!
Някой да е гледал на живо това F30 320D или проверявал по VIN?

https://www.cars.bg/offer/5e05a691f528bc3c2e4c62a3

Ръчка е :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от terorero » 22 Яну 2020, 11:44

sspeed написа:Здравейте!
Някой да е гледал на живо това F30 320D или проверявал по VIN?

https://www.cars.bg/offer/5e05a691f528bc3c2e4c62a3

Какво точно и хареса на тая врачанска принцеса, освен цената?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 22 Яну 2020, 12:14

Врачанската е на цената на хубаво Е90 фейс, че даже и по-евтина...
Не ми казвай, че очакваш да е на реални км и в супер състояние.
според мен да си вземеш една за 40к на лизинг, ще ти излезе доста по-евтино като теглиш чертата а и няма да си висял по сервизите ежеседмично...

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 20.01.2020

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Angelov88 » 22 Яну 2020, 14:59

Привет :) Можете ли да споделите някакво мнение за тази:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2502377259

Вижда ми се съмнително евтина и лачена (нищо че е Канадска)?
Благодаря предварително

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 22 Яну 2020, 16:03

Angelov88 написа:Привет :) Можете ли да споделите някакво мнение за тази:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2502377259

Вижда ми се съмнително евтина и лачена (нищо че е Канадска)?
Благодаря предварително
Бих казал че е тоталка, ама те за тая цена дори ремонта не могат да избият.. Доста съмнително верно

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.01.2020
Мечтае да кара: Blue М5 competition@1000hp

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от sspeed » 22 Яну 2020, 16:10

1. Задължително искам ръчка,за това съм се спрял и на 320D,520d ,само те са с ръчни скорости иначе щех да гледам за 330д/530д. Лични предпочитания,не мисля да се впускам в обяснения.Карайте си каквото ви кефи и ми спестете мнението си относно скоростите.

2. Задължително искам да е с бежов салон. По-светно е вътре,създава усещането,че е по-широко,по-луксозно изглежда,абе по прияно е от черния ,особено пък черен в комбинация с черен таван - като гробница е в която са те заровили. Имал съм 3 коли с бежов салон,моля да ми спестите "легендите които се чували" от не знам си къде за "заклепване,боя" и други подобни глупости. Ако карате в колата картофи,слама и гюбре за торене,ще се клепе - да,то и черния ще се наклепе тогава. Няма да си купя никога вече кола с тъмен салон,от както притежавах такава с бежов. Също така не бих си взел и никога вече кола с седалки тип градски транспорт (с плат) ,колкото и да е напомпена ,гъзарска и изгодна,ако ще и М5 за 2000лв да е - не я ща :D

Значи да разбирам,че никой не е гледал (за сега) тази 320D ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 22 Яну 2020, 18:19

sspeed написа:Значи да разбирам,че никой не е гледал (за сега) тази 320D ?


Така разбирай. Обикновено хората във форумите търсят/питат за съвет и мнения, ама в същото време често искат по-запознатите да си спестят последното :dummy:
Тая ръчка на 300-400 хил. км ще е готова за един бъз маховик и съединител - около 1500 лева, наред с доста други потенциални неща. Като ти се кара ръчка за тези (и по-малко) пари има доста избор на Е90, че и с добро задвижване и най-вероятно цялостно по-хубави от тази ф30-ка.

П.П.
Ако цветът на салона е въпрос на вкус и няма какво да кажем, то като става дума конкретно за скоростната кутия в Ф сериите поне го приеми като добронамерен съвет.
Обикновено тук се гледат автомати, а за това си причина - този 8-степенен автомат е сред ТОП скоростните кутии дори в момента.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от boris » 22 Яну 2020, 19:23

Топ не топ,автомат или ръчка си остава въпрос на вкус.

То е ясно,че за тези пари няма да е кой знае какво, но щом ти харесва това, което виждаш на снимките, що питаш тук,дори и да питаше за кола за 50к, пак щяха да и намерят кусури.
Отивай огледай я, ако ти хареса, провери я в някъв сервиз, провери по вин на какви км е влизала последно в бмв, и взимай решение.

Или рекламка правим на колата. ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 23 Яну 2020, 8:29

Много ме кефи как някой пуска кола с въпрос за мнение и после колко е убиден, че мнението не е било хубаво и едва ли не колата си е супер пък другите му казват, че е кенеф ама щото не разбират.
Когато някой пусне тема за каквото и да било трябва да е наясно, че негативни мнения винаги ще има еле пък за кошница, като тази от обявата. Плюеш по черните салнои и тавани и по плата в същото време гледаш кола със седалки, като по спирките на градския.
Тук явно никой не си е губил времето да гледа тази .... кола та иди, виж я, провери я и сам ще стигнеш до извода.
Кефи ме също как хората пускат обяви за Ф30 ки на цените на Е90 ки с надеждата да са топ уникални и очакват другите да ги надъхат и те, че колата е супер.... Бъдете реалисти малко от малко. Няма чак такива балъци, които да си подаряват колите, за които са дали не малко пари преди време. Особено пък автокъщи да правят подаръци.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от terorero » 23 Яну 2020, 9:45

sspeed написа:1. Задължително искам ръчка,за това съм се спрял и на 320D,520d ,само те са с ръчни скорости иначе щех да гледам за 330д/530д. Лични предпочитания,не мисля да се впускам в обяснения.Карайте си каквото ви кефи и ми спестете мнението си относно скоростите.

2. Задължително искам да е с бежов салон. По-светно е вътре,създава усещането,че е по-широко,по-луксозно изглежда,абе по прияно е от черния ,особено пък черен в комбинация с черен таван - като гробница е в която са те заровили. Имал съм 3 коли с бежов салон,моля да ми спестите "легендите които се чували" от не знам си къде за "заклепване,боя" и други подобни глупости. Ако карате в колата картофи,слама и гюбре за торене,ще се клепе - да,то и черния ще се наклепе тогава. Няма да си купя никога вече кола с тъмен салон,от както притежавах такава с бежов. Също така не бих си взел и никога вече кола с седалки тип градски транспорт (с плат) ,колкото и да е напомпена ,гъзарска и изгодна,ако ще и М5 за 2000лв да е - не я ща :D

Значи да разбирам,че никой не е гледал (за сега) тази 320D ?


Търсиш мнения, после наливаш като не ти харесват. Колата прилича на кенеф и най-вероятно е такъв. Като толкова ти харесва отиваш, гледаш, взимаш.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.01.2020
Мечтае да кара: Blue М5 competition@1000hp

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от sspeed » 23 Яну 2020, 12:32

Спамите темата с глупости,колеги.

Питах Ви дали някой е гледал колата на живо и какво мисли,а вие почнахте да ми налагате личните си мнения относно скорости и интериор,които не ме касаят.Предполагам и вас не Ви касаят моите,но Ви ги написах нарочно да видите колко е неприятно налагането на мнение и взимната безполезност и загуба на време.

Много съм далеч от Враца и за това питах дали някой има наблюдения и ако е боклук да си спетя километрите и най-вече времето да ходя до там.А цената може да е такава,защото е "ръчка" (примерно) ,нали масово си търсите автоматици.

Ако все пак някой отиде и я види тази кола,нека сподели впечетления. Благодаря за което,предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F30 335i xdrive
Мечтае да кара: //M

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от andreykostov » 23 Яну 2020, 15:37

sspeed написа:Спамите темата с глупости,колеги.

Питах Ви дали някой е гледал колата на живо и какво мисли,а вие почнахте да ми налагате личните си мнения относно скорости и интериор,които не ме касаят.Предполагам и вас не Ви касаят моите,но Ви ги написах нарочно да видите колко е неприятно налагането на мнение и взимната безполезност и загуба на време.

Много съм далеч от Враца и за това питах дали някой има наблюдения и ако е боклук да си спетя километрите и най-вече времето да ходя до там.А цената може да е такава,защото е "ръчка" (примерно) ,нали масово си търсите автоматици.

Ако все пак някой отиде и я види тази кола,нека сподели впечетления. Благодаря за което,предварително!

Колега, без да натрапвам мнение, карай 316D F30 2013 година. на 103 000 км ми хвърли съединител и маховик. Половината офис бяхме с такива коли ( служебни) от 30 автомобила на 20 се счупиха. Just for your information. Извинявам се отново за оф топика :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от asent1977 » 23 Яну 2020, 16:08

andreykostov написа:Колега, без да натрапвам мнение, карай 316D F30 2013 година. на 103 000 км ми хвърли съединител и маховик. Половината офис бяхме с такива коли ( служебни) от 30 автомобила на 20 се счупиха. Just for your information. Извинявам се отново за оф топика :OT:


Всички модели на БМВ 14,16,18 i/d се чупят много повече от 20 и нагоре . Ако се чипнат стават по надеждни, имат проблеми с помпи с дюзи с вериги и всичко каквото може да се сети човек :mhihi: :dunno:

Ако някой търси читава Фка да пише на лично, мой приятел продава фейсово комби с панорама, спорт пакет, голямо нави, адаптивни ледове и т.н. колата е чук, от германия внесена на 220к

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 23 Яну 2020, 16:21

asent1977 написа:Всички модели на БМВ 14,16,18 i/d се чупят много повече от 20 и нагоре


:OT:
Надявам се това е някаква ирония, защото иначе е несериозно твърдение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 2.06.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: през просото.
Мечтае да кара: за без пари
Детайли за колата: F07 535хd

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от masterdealer » 23 Яну 2020, 20:18

Всички модели на БМВ 14,16,18 i/d се чупят много повече от 20 и нагоре . Ако се чипнат стават по надеждни, имат проблеми с помпи с дюзи с вериги и всичко каквото може да се сети човек :mhihi: :dunno:

Твърдение за 6+..Чупят се иначе, ама ако се чипнат са безсмътни. :ok: Евала колега. Изказа се. Тоя форум все поввче ме радва.
(oOO \ [||] [||] / OOo)

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook