Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от (h)aman » 07 Юни 2018, 10:55

Остана ли двигател на БМВ, който да не страда от вериги ? Хубаво ги направиха консуматив, ама поне да знаеш, че ще изкара 150к км и сменяш, а не да дадеш 40к за кола и да те е страх да тръгнеш на път..

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от cww » 07 Юни 2018, 12:03

Споко, и 100 да дадеш, не е гаранция, че ще стигнеш. Не питай откъде знам. :mhihi:
Техника е, всичко може да се счупи по всяко време, макар че при коли с по-малък пробег, би следвало шанса за мизерия да е по-малък.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 07 Юни 2018, 13:19

Много се коментират тези вериги :) от една страна се казва, че след 2012 та проблема е решен от друга страна, че трябва да се сменят на 100к. Аз имам познати с 320ки на по 200к+, които са с оригиналните си вериги и нямат индикации. Естествено има и случаи на скъсани вериги на малко км. обаче те са мнооого по-малко от 177 к.с. двигателя. Аз лично мисля, че на Ф ката веригата е доста по-читава от на 177к.с. мотора и поне 200к би трябвало да изкара без грижи.

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 9.05.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320xd F31
Мечтае да кара: BMW 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от 3dwarman » 07 Юни 2018, 15:13

За веригите не знам, ама раздатките май са още по-калпави. На 320-ката, която взех раздатката е за смяна. Колата е 2014 година на 98 хиляди километра...
Май на 3-литровия дизел слагат по-усилени и не е такъв проблем, ама доста хора се оплакват от тях като цяло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от E.5KOV » 11 Юни 2018, 12:51

3dwarman написа:За веригите не знам, ама раздатките май са още по-калпави. На 320-ката, която взех раздатката е за смяна. Колата е 2014 година на 98 хиляди километра...
Май на 3-литровия дизел слагат по-усилени и не е такъв проблем, ама доста хора се оплакват от тях като цяло.


Миналата седмица в Дару кар ме посъветваха да планирам да закарам моята F30-ка за проверка. Става въпрос за преден диференциал и раздатка. Съвсем официално ми заявиха, че 30-35% от модела са почти без масло в тези две кутии. Не става въпрос за теч е за заводски бъг. Това ми се видя невъзможно но после се размислих като видях колко са сериозни.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от cww » 12 Юни 2018, 12:36

Едно приятелче силно се беше заинтригувало от тази обява - https://m.mobile.bg/details/11528180847173327
След проверка и помощ от страна на колегата kolp, нищо тревожно, колата екстра. Следва оглед - колата тип-топ, работата намирисва на готова, спазарена цена, изчакват само технотест. След лека заигравка в мрежата обаче следва това - https://www.easyexport.us/vehicle-finder/lot-38466156/2013-bmw-3-series-salvage-registration-qc-montreal
Няма да се спирам на това дали колата е salvage в истинския смисъл на думата, подлежи ли на ремонт и всичко останало. Идеята ми е просто да имате едно наум.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от toncho83 » 12 Юни 2018, 13:50

Добре са я направили колата.Стана ми интересно дали пасажерския бег е бил отворен, защото таблото не личи да е претапицирвано.На живо винаги се хващаа ако човек знае какво да гледа.....На тия км е трудно някои да си продаде колата евтино.Така, че "всичко е точно" :D :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от kolp » 12 Юни 2018, 14:11

cww написа:Едно приятелче силно се беше заинтригувало от тази обява - https://m.mobile.bg/details/11528180847173327
След проверка и помощ от страна на колегата kolp, нищо тревожно, колата екстра. Следва оглед - колата тип-топ, работата намирисва на готова, спазарена цена, изчакват само технотест. След лека заигравка в мрежата обаче следва това - https://www.easyexport.us/vehicle-finder/lot-38466156/2013-bmw-3-series-salvage-registration-qc-montreal
Няма да се спирам на това дали колата е salvage в истинския смисъл на думата, подлежи ли на ремонт и всичко останало. Идеята ми е просто да имате едно наум.


американски и канадски коли винаги пълния вин в гугъл, най вероятно съм я гледал през телефона затова съм пропуснал да погледна. внимавайте с бензинките.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от cww » 12 Юни 2018, 14:18

Не го казвам като упрек към теб, напротив. Провери историята, както обикновено правиш, за което съм ти много благодарен и нямаше забележки относно обслужванията
Аз обаче помня какво беше споменал - шанса, колите идващи отвън океана да не крият изненади е малък, затова и се поровихме и истината излезе наяве.
Ето на случаен принцип друг пример: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11528699387496903&slink=7appdm

И реалността:
[url][/url] https://www.google.bg/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8

Аз нямам против - ударена, ок. Взел си я, направил си я. Лошо няма. Но кажи, ако не в обявата, то като дойде заинтересован от колата човек- така и така, беше поправимо ударена, оправихме я с ОЕМ/алтернативни части, излезе ни сметката и я продаваме. Но да си мълчиш, да гърбиш хората със зверска горница и ако/когато разберат да почваш да скубеш косите и да се правиш на изненадан, твърдейки, че оправена си я взел - това е циганска работа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 12 Юни 2018, 14:28

Мдам, кола вкарана от САЩ или Канада от търговец, на малко километри за под пазарната цена в БГ (или на пазарна цена) няма вариант да не е Salvage. Търговец здрава кола няма да вкара, защото просто няма сметка от тая работа.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от cww » 12 Юни 2018, 14:45

Проблемът е, че обявата не беше от търговец, което е много лош атестат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Dextuar » 12 Юни 2018, 14:56

cww написа:Проблемът е, че обявата не беше от търговец, което е много лош атестат.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Масово по-скъпите съм забелязал, че ги минават през частник.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от toncho83 » 12 Юни 2018, 15:03

cww написа:Проблемът е, че обявата не беше от търговец, което е много лош атестат.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Те отдавна го играят джамбазите това, че колата е на "частно лице"...Горницата е предостатъчна за да отделиш специална "сим-карта" и апарат за една обява.

Това, че колата е блъсната и после направена както трябва не би трябвало да е проблем.Джамбазите възстановяват коли с крадени-нови ОЕМ части.Зареждат си и аър-беци, сменят централи направо...

Лошото е при-тежките удари.Не правят присадка както си е по-оригиналната заварка, а както им е удобно..

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от cww » 12 Юни 2018, 15:15

Отиваш на адрес при човек, работещ в офис, съвсем нормален, като всички нас, с професии различни от търговия с автомобили. Човекът говори грамотно, не личи да е хванат от улиците, вади колата от подземния гараж, тръгва приказка, тестдрайв, всичко както си трябва. Не ми се вярва да е джамбазки трик, но знае ли човек...


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от kolp » 12 Юни 2018, 15:41

cww написа:Отиваш на адрес при човек, работещ в офис, съвсем нормален, като всички нас, с професии различни от търговия с автомобили. Човекът говори грамотно, не личи да е хванат от улиците, вади колата от подземния гараж, тръгва приказка, тестдрайв, всичко както си трябва. Не ми се вярва да е джамбазки трик, но знае ли човек...


Sent from my iPhone using Tapatalk



той даже може и да не знае ;) ние тук задълбаваме в нещата, но реално сигурно 2/3ти от хората избират по картинка и ако не изпуши и не изтрака нещо.

Примерно отивам да гледам един Рейндж ровър, чуствам се като пълен заек, нищо не знам за колата. Чел съм ревюта и за евентуални проблеми, но реално нямам никакъв сериозен поглед и трябва да вярвам на това което ми се казва за история, проблеми и тн. Във форума гледам се обсъждат някакви 20г гробници, няма как да питам някого, тежко е много :)

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook