Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 07 Дек 2023, 12:05

И аз подминавам като видя обикновени седалки. В интерес на истината тези са доста по-добре от обикновените в Е90, но все пак не ми харесват. Няма нищо по-важно в колата, е*ем ти навигацията, ако не седя удобно...
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от DonMakaveli96 » 08 Дек 2023, 10:20

Leon написа:И аз подминавам като видя обикновени седалки. В интерес на истината тези са доста по-добре от обикновените в Е90, но все пак не ми харесват. Няма нищо по-важно в колата, е*ем ти навигацията, ако не седя удобно...

някъде бях чел един quote относно БМВ без екстри - "защо да обслужвам БМВ, пък да се чувствам като в Хюндай?" :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от pampo » 08 Дек 2023, 15:03

Един хубав салон ще стъпи на около 1000лв, ако всичко друго по колата е ок, не виждам защо да се органичава човек заради едни седалки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vicho » 08 Дек 2023, 16:24

pampo написа:Един хубав салон ще стъпи на около 1000лв, ако всичко друго по колата е ок, не виждам защо да се органичава човек заради едни седалки.


абсолютно съм съгласен, ама поне едно 90% ги е страх да ретрофитнат една гайка, а камо ли да ретрофитват цял салон (което всъщност е доста лесна и бърза задача)

да не говорим, че има и ПРОТИВНИЦИ на добавянето на екстри и искат да е FULL TOP MAX по VIN, но да не плащат за това :mrgreen: :smoke:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от boris » 08 Дек 2023, 17:09

vicho написа:да не говорим, че има и ПРОТИВНИЦИ на добавянето на екстри и искат да е FULL TOP MAX по VIN, но да не плащат за това :mrgreen: :smoke:

:yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 11 Дек 2023, 12:33

Аз съм ретрофитвал разни неща, но специално за салон има много променливи. Ако е с обикновени механични седалки и си намериш здрави - да, елементарно е.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vladi_totev » 19 Дек 2023, 10:17

Седалките не ги мисля - ако взема кола с обикновени ще ги сменям.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11654006521885600&slink=ustbfi

мнения за тази?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vld » 03 Яну 2024, 12:02

vladi_totev написа:Седалките не ги мисля - ако взема кола с обикновени ще ги сменям.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11654006521885600&slink=ustbfi

мнения за тази?


В тази авто къща продават основно БМВ-та и 99% са внос от Германия с проследима история, малко по скъпи са обикновенно но определено си струват.
Гледал съм няколко коли при тях и не е имало нито една с манипулиран километраж. Имаше една на която ясно си личеше че е сменян единия фар, но колата беше направена добре.
За фейсовите Ф30 една от най хубави екстри е колата да има Adaptive LED фарове и KAFAS камера.
Не че немогат да се добавят в последствие, но ако липсва кафас е тегаво доста...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 05 Яну 2024, 13:13

Как пък все на 16х км са по автокъщите :mhihi: Фейсов дизел комби на тази цена няма шанс да е на тези км. Не че това е драма, просто трябва да сме реалисти, че купувачът ще получи кола на 350-400 хил.км.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от DonMakaveli96 » 05 Яну 2024, 14:53

Leon написа:Как пък все на 16х км са по автокъщите :mhihi: Фейсов дизел комби на тази цена няма шанс да е на тези км. Не че това е драма, просто трябва да сме реалисти, че купувачът ще получи кола на 350-400 хил.км.

абсолютен факт!


А защо винаги съм останал с впечатление, че парктроника е стандартна екстра на F3X?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vicho » 05 Яну 2024, 15:54

DonMakaveli96 написа:абсолютен факт!

А защо винаги съм останал с впечатление, че парктроника е стандартна екстра на F3X?


при немците няма такова нещо като "стандартна екстра", всичко е екстра... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vld » 08 Яну 2024, 16:43

Leon написа:Как пък все на 16х км са по автокъщите :mhihi: Фейсов дизел комби на тази цена няма шанс да е на тези км. Не че това е драма, просто трябва да сме реалисти, че купувачът ще получи кола на 350-400 хил.км.

Е извинявай ама тази кола освен дизел/автомат/рекаро и лед фарове дуга екстра няма, гола е на пушка, колко точно да струва?
(най вероятно е имала някоя дребна щета, която са оправили тук и влиза перфектно в този ценови диапазон.
На немските коли е лесно проследима историята, поне това не е никакъв проблем да се види.
Изображение

Потребител
Online
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 19.04.2011
Местоположение: София

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от rosen vanev » 08 Яну 2024, 22:02

Моето мнение е, че колата има доста екстри, особено ако се вземе под внимание, че не е с някой от "големите" двигатели на марката. Ако се провери по ВИН допълнителното оборудване съм сигурен, че списъка няма да е къс.
Може ли колегата да сподели, кои екстри липсват, тъй като ми е интересно мнението му (без да се заяждам).

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vld » 08 Яну 2024, 22:19

rosen vanev написа:Моето мнение е, че колата има доста екстри, особено ако се вземе под внимание, че не е с някой от "големите" двигатели на марката. Ако се провери по ВИН допълнителното оборудване съм сигурен, че списъка няма да е къс.
Може ли колегата да сподели, кои екстри липсват, тъй като ми е интересно мнението му (без да се заяждам).

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Мен ли питаш ?
Как да ти изброя всичко което липсва, като тя буквално има това което съм изброил различно от базата.
Ето едни от най необходимите неща които се вижда че ги няма:
Преден парктроник
Навигация
Дистроник
Адаптив Лед
Няма нито един от driving assistance пакета:
Active Cruise Control, Speed Limit Information, Speed Limit Assistant, Lone Keep Assistant and Steering Assistant, allowing for ultimate comfort and awareness while driving. The information is then displayed on the instrument cluster
камери 360 view
Аудиото не се вижда от снимките какво е, но в най добрия случай е HiFi
Панорамен таван
Тонирани стъкла
Рейлинги на покрива
Комфортен достъп
Памет на седалките
Тази дори няма прибиране на огледалата
и тн и тн.
Доста е дълъг списъка на възможното оборудване в тези коли....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от TNT » 09 Яну 2024, 10:43

В тази автокъща на мен ми се сториха малко поблъскани БМВ-тата :dunno: Поне тези, в които влезнах, ми се сториха на истински километри, но отпред пръста между фара и капака ми влизаше. Едната не беше и много добре боядисана, имаше утечка. Конкретната не знам.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook