Софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reduction

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: СОФИЯ
Кара: BMW 5

Софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reduction

Мнение от FERINOS » 30 Сеп 2017, 16:40

Имам 320xd ,2013 г., но тъй като е от Белгия, има софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reduction.., т.е. не работи с пълната мощност от 135kw / 184hp.

Направена е така с цел плащане на по-малък данък и по стандартите за Белгия!

Изчетох по другите под-форуми, че се това ограничение се маха сравнително бързо и лесно при всеки официален БМВ серрвиз, но специално за F30, никой не е писал нищо..

Има ли някакви проблеми ( стрaнични ефекти ) ако го махна на моята кола ( 320 d XDRIVE ) .
Някой занимавал ли се е с тази процедура?

:dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reductio

Мнение от Dextuar » 30 Сеп 2017, 17:01

FERINOS написа:Имам 320xd ,2013 г., но тъй като е от Белгия, има софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reduction.., т.е. не работи с пълната мощност от 135kw / 184hp.

Направена е така с цел плащане на по-малък данък и по стандартите за Белгия!

Изчетох по другите под-форуми, че се това ограничение се маха сравнително бързо и лесно при всеки официален БМВ серрвиз, но специално за F30, никой не е писал нищо..

Има ли някакви проблеми ( стрaнични ефекти ) ако го махна на моята кола ( 320 d XDRIVE ) .
Някой занимавал ли се е с тази процедура?

:dunno:

Не, няма. Без да твърдя със 100% сигурност, колите механично са идентични. Моята кола е по същия начин (в Е90 обаче) и просто си ъпдейтнах софта с правилния код за кола без ограничение. При теб трябва да е по-същия начин :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: СОФИЯ
Кара: BMW 5

Re: Софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reductio

Мнение от FERINOS » 30 Сеп 2017, 17:47

Благодаря за отговора.
А по принцип това ограничение на мощността ли е ( както примерно при моделите Efficiency Dynamics, където са си по 120 kw, 320 d колите ... но странното е, че пък xdrive Efficiency Dynamics няма... ) или е само ограничение на максималната скорост?
Защото дилъра на БМВ от Брюксел ми каза, че е ограничена само скороста до макс. 210 км/ч. заради техните стандарти. .
И последно, ако това софтуерно ограничение е на мощността, то усеща ли се изобщо или е само при висока скорост / обороти. .?!

:dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reduction

Мнение от Dextuar » 30 Сеп 2017, 18:37

Максимална скорост и въртящ момент е ограничението, а дали ще го усетищ зависи изцяло от теб., но би трябвало.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 10.04.2007
Местоположение: СОФИЯ
Кара: BMW 5

Re: Софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reductio

Мнение от FERINOS » 20 Окт 2017, 11:32

Благодаря ти колега!

От Ауто Бавария ми отговориха това :

""Да, можем да възстановим софтуера на Вашия автомобил.
Цената на програмирането е 200 лв. с ДДС. По стандарт, необходимото време за програмиране е 3 часа, но това време би могло да се удължи, ако нещо в състоянието на автомобила забавя процеса. ""

Искам да те питам теб или някой, който е правил такъв ъпдейт след POWER REDUCTION към нормален има ли отражение в разхода на гориво после и последно, има ли риск нещо да се прецака по софтуера ме е страх след като направят това препрограмиране ... :dummy:

:bowdown: :bowdown: :bowdown:


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reductio

Мнение от Dextuar » 20 Окт 2017, 13:41

FERINOS написа:Благодаря ти колега!

От Ауто Бавария ми отговориха това :

""Да, можем да възстановим софтуера на Вашия автомобил.
Цената на програмирането е 200 лв. с ДДС. По стандарт, необходимото време за програмиране е 3 часа, но това време би могло да се удължи, ако нещо в състоянието на автомобила забавя процеса. ""

Искам да те питам теб или някой, който е правил такъв ъпдейт след POWER REDUCTION към нормален има ли отражение в разхода на гориво после и последно, има ли риск нещо да се прецака по софтуера ме е страх след като направят това препрограмиране ... :dummy:

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Ако караш по-същия начин, трябва на теория дори да намалее заради повишения въртящ момент. Ако и мачкаш по-често газта/ а ти ще го правиш в началото :mhihi:/ ще се покачи. Рискът е като при всеки софтуерен ъпдейт самият модул да не запали. В ауто бавария няма да ти заменят модула безплатно, ако изгори. Като цяло ми е чудно как въобще официално предлагат нещо такова :dunno: Ако искаш, драсни ми на ЛС, може да измислим нещо :yes:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: Софтуерно ограничение на мощността: S843A Power Reductio

Мнение от ivo098 » 03 Яну 2019, 0:22

163 и 184 к.с. са 100% идентични хардуерно.
Според мен направо я ремапвай, колата става около 220-230 к.с. и е доста прилична за возене.
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook