По-кофти неща при F30 в сравнение с E90

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: По-кофти неща при F30 в сравнение с E90

Мнение от expl0de » 21 Авг 2018, 9:02

ionov написа:Аз се чудя ако сложа на предните врати изолация дали това ще премахне дрънченето от баса, което се чува отвън?
Дрънченето идва от праговете най-вече. Трябва да ги свалиш и ще си проличи къде опират, ще има следи по пластмасата и купето. Слагаш нещо меко и спира да дрънчи. На мен обаче ми се вижда много работа. пробвай да пуснеш музика и да натиснаш прага отвън, дали ще има ефект.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: По-кофти неща при F30 в сравнение с E90

Мнение от ionov » 21 Авг 2018, 10:11

Хм, за праговете не съм се сещал. Аз го чувам от предните врати. Така беше и на предното ми Ф30 и на това е същото. Ще пробвам с прага де. Ама като цяло това много ме дразни даже разни приятели ме базикат вече :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: По-кофти неща при F30 в сравнение с E90

Мнение от ionov » 22 Авг 2018, 7:40

expl0de написа:
ionov написа:Аз се чудя ако сложа на предните врати изолация дали това ще премахне дрънченето от баса, което се чува отвън?
Дрънченето идва от праговете най-вече. Трябва да ги свалиш и ще си проличи къде опират, ще има следи по пластмасата и купето. Слагаш нещо меко и спира да дрънчи. На мен обаче ми се вижда много работа. пробвай да пуснеш музика и да натиснаш прага отвън, дали ще има ефект.


Прав си, дрънченето идва основно от праговете... много странно. Иначе с дрънчене и без отвън пак е грозно ама... така са ги направили :)
Ще видя дали ще успея да се справя по някакав начин с това дрънчене.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: По-кофти неща при F30 в сравнение с E90

Мнение от kasho » 03 Сеп 2018, 11:08

Между другото, този проблем с дрънченето само при тройките ли е? Единици, петици, х3-ки как са?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: По-кофти неща при F30 в сравнение с E90

Мнение от expl0de » 03 Сеп 2018, 21:58

Вероятно и там дрънчат разни пластмаси. При ф-ките тонколоните са монтирани на метала на вратата и затова звукът назад излиза навън през външната ламарина, при е-серия са на кората на вратата и изолационната вата убива звука и резонансите назад. Отвън няма как да стане тихо без сериозни намеси.

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook