Замръзнали дюзи на чистачките?

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Замръзнали дюзи на чистачките?

Мнение от F30 » 14 Дек 2016, 15:36

След -10 градуса през нощта на сутринта пръскалките не работеха. Трябваше да покарам повече от половин час, за да тръгне едната напълно, а другата едва църцореше (което ме навежда на мисълта, че не е замръзнала течността за чистачки, а дюзите). Бях на половин казанче лятна течност, когато долях зимна на -60 градуса и си направих сметката, че поне до -20 трябва да е крайния резултат. Обаче специално за дюзите на пръскалките - не бяха ли с подгряване?!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Замръзнали дюзи на чистачките?

Мнение от Dextuar » 14 Дек 2016, 16:00

F30 написа:След -10 градуса през нощта на сутринта пръскалките не работеха. Трябваше да покарам повече от половин час, за да тръгне едната напълно, а другата едва църцореше (което ме навежда на мисълта, че не е замръзнала течността за чистачки, а дюзите). Бях на половин казанче лятна течност, когато долях зимна на -60 градуса и си направих сметката, че поне до -20 трябва да е крайния резултат. Обаче специално за дюзите на пръскалките - не бяха ли с подгряване?!

На 90-ката са, не вярвам на Ф30 да са ги махнали.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Замръзнали дюзи на чистачките?

Мнение от cmdkick » 14 Дек 2016, 16:05

И на е46-цата са, 100% и твоята има, и 100% ти е от течноста. :bchug:
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Замръзнали дюзи на чистачките?

Мнение от tosh » 19 Дек 2016, 21:22

Има подгрев със сигурност! Ето цитат от мануал-а:
Windshield washer nozzles
The washer jets are automatically heated whenever
the ignition is switched on.


Казваш имал си малко лятна течност.... А след като сложи зимната течност, изпръска ли останалата лятна течност по тръбичките? Все пак подгрева се активира чак когато стартираш двигателя. Освен това в самата помпа също може да е имало лятна течност която да е позамръзнала.
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Замръзнали дюзи на чистачките?

Мнение от vixx » 07 Яну 2017, 16:59

Днеска и при мене замръзна, ама бях разредил много течността, понеже ми свърши. Не знам на дюзите ли, по тръбите ли замръзва. Като излязох от гаража си пръскаше идеално и после всичко умря. Помпите въртят, ама нищо не пръска. Преди час се паркирах обратно и след малко ще ходя да видя вече размразила ли се е. Налях междувременно течност за -30, ама са пък се притеснявам , че е доста гъстичка, да не дадат фира помпите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Замръзнали дюзи на чистачките?

Мнение от tosh » 10 Яну 2017, 10:32

При тия температури не си правете експерименти с течността - разреждане, смесване с лятна течност и т.н. Дюзите и тръбите са с подгрев но казанчето не! И подгрева е само когато включиш двигателя. Хване ли лед, заминава помпа, заминават и тръбичките и т.н. Караме скъпи коли а се циганим за дребни неща и после берем ядове. Онзи ден един колега с X5-ца 2 дена не може да запали щото не стига дето зареждал от бензиностанция под съмнение, ами и беше оставил резервоара на 10-15 процента.....
ИзображениеИзображениеИзображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook