Разширени функции на GPS навигацията?

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Разширени функции на GPS навигацията?

Мнение от F30 » 30 Авг 2016, 9:07

Правят ми впечатление 2 неща, които ги няма при другите навигации: работи и под земята (където няма обхват на GPS сателитите) и определя абсолютно точно накъде е завъртяна колата спрямо пътя дори при паркирана кола (при другите навигации трябва малко движение, за да "захапе" накъде се движи колата). Любопитно ми е как функционират тези 2 неща, още повече като няма интернет, A-GPS и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Разширени функции на GPS навигацията?

Мнение от Dextuar » 30 Авг 2016, 9:47

F30 написа:Правят ми впечатление 2 неща, които ги няма при другите навигации: работи и под земята (където няма обхват на GPS сателитите) и определя абсолютно точно накъде е завъртяна колата спрямо пътя дори при паркирана кола (при другите навигации трябва малко движение, за да "захапе" накъде се движи колата). Любопитно ми е как функционират тези 2 неща, още повече като няма интернет, A-GPS и т.н.


Доколкото знам, ползва и АБС-а, за да хване движение на колелата, както и скорост и вероятно в някой тунел пресмята спрямо скоростта и вероятността къде си и затова е толкова точно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Re: Разширени функции на GPS навигацията?

Мнение от Shadowed » 06 Сеп 2016, 18:54

Посоката се определя сравнително просто - обикновен компас. Има го още в много старите версии, вграден в огледалата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Разширени функции на GPS навигацията?

Мнение от MaXimal » 29 Сеп 2016, 9:10

За да не отварям нова тема... Видях едно клипче с F30 как от iPhone си изпрати дестинация чрез maps към колата. Някой знае ли как става, понеже обърнах всичко и не става поне при мен?
Изображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook