Adaptive Led Headlight - ниско светене

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Adaptive Led Headlight - ниско светене

Мнение от vodkarulez » 10 Юли 2016, 17:59

Здравейте колеги,

Както повечето от Вас знаят, притежавам F36 Gran Coupe с опция 552 - Adaptive Led Headlight.

След като вече имах проблем с единият фар, който се оказа дефектен и се наложи подмяна, сега всичко работи. Технически всичко е ОК.

Имам обаче друг проблем и преди отново да посетя дилъра, бих искал да чуя и Вашите мнения. Могат ли адаптивните LED фарове да се регулират по височина? Левият фар свети скандално ниско и имам чувстото, че ще се утрепя някоя вечер.

Карах преди това F10 с Биксенон и никога не съм имал никакви проблеми със светлините. От както карам 4-ката с тези LED фарове, имам чувството, че потенциала им е по-малък при късите светлини в сравнение с Биксенона или просто не са регулирани достатъчно добре. Тук интересното е, че High Beam технологията на левият фар се развали още в самото начало, поради което смениха фара с нов. Но по-важното е, че късите светлини на единият и на другият (нов) ляв фар си светиха по един и същи лош начин, т.е. доста ниско.

Очаквам Вашето мнение!
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Adaptive Led Headlight - ниско светене

Мнение от Taruno » 10 Юли 2016, 19:11

Отиди да ти ги регулират и всичко ще е 6 :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Adaptive Led Headlight - ниско светене

Мнение от vodkarulez » 10 Юли 2016, 19:23

Taruno написа:Отиди да ти ги регулират и всичко ще е 6 :)


Да, това звучи логично. Питането ми беше дали е възможно да се регулират, но вероятно въпросът ми е глупав.

В такъв случай, моля колеги с такива фарове да споделят впечатленията си до колко са доволни, как светят техните, имат ли моят проблем и т.н :)
Специалист-Икономист

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook