Готини coding ефекти

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Готини coding ефекти

Мнение от F30 » 22 Юни 2016, 9:09

Хич не ми харесва, че не мога да гледам видеота в движение и ще ходя на кодиране :) Но се чудех какво още готино и полезно може да се кодира. Ако може да споделите какво сте си кодирали и от какво сте доволни и от какво не.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Готини coding ефекти

Мнение от Dextuar » 22 Юни 2016, 9:14

Вземи си един кабел и си кодирай нещата сам. Не е някаква ядрена физика. След като си прочетеш колата, ще видиш и какво може да си кодираш. Какво съм си кодирал аз:

* ДРЛ да са ми дългите, за да не отива ксенона
* бързия мигач да мига 5 пъти вместо 3
* изключил съм комфортния достъп
* на борда ми показва допълнителни параметри
* помни ми настройките на аудио/глас/климатроник
* при рязко спиране всичко отзад започва да мига, пускат се и халогените отпред, абе направо става дискотека

и други неща, за които сега не се сещам :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Готини coding ефекти

Мнение от Gqbriel » 22 Юни 2016, 9:37

dextuar написа:Вземи си един кабел и си кодирай нещата сам. Не е някаква ядрена физика. След като си прочетеш колата, ще видиш и какво може да си кодираш. Какво съм си кодирал аз:

* ДРЛ да са ми дългите, за да не отива ксенона
* бързия мигач да мига 5 пъти вместо 3
* изключил съм комфортния достъп
* на борда ми показва допълнителни параметри
* помни ми настройките на аудио/глас/климатроник
* при рязко спиране всичко отзад започва да мига, пускат се и халогените отпред, абе направо става дискотека

и други неща, за които сега не се сещам :lol:


И с какво се кодира Ф30 с НЦС ли?
За хора,които не са в час с кодирането или просто не са се занимавали,не е елементарно...но не бъркай Е90 с Ф30..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Готини coding ефекти

Мнение от Dextuar » 22 Юни 2016, 9:49

С някое от тези. В този случай с най-дясното. Вярно не е толкова лесно като с експерта, но с малко четене нещата се случват. Отделно ще може да си я закача на диагностика. Дори ИНПА поддържа Ф сериите, ако е любител на класиката.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Готини coding ефекти

Мнение от MadChicken » 22 Юни 2016, 9:55

Ъъъъ, Ко? Не!
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Готини coding ефекти

Мнение от Gqbriel » 22 Юни 2016, 9:55

dextuar написа:С някое от тези. В този случай с най-дясното. Не ги бъркам нещата, вярно не е толкова лесна като с експерта, но с малко четене нещата се случват. Отделно ще може да си я закача на диагностика. Дори ИНПА поддържа Ф сериите, ако е любител на класиката.

Ф серия с НЦС нема да стане ,ползва се Еsys и не са много еднакви и не така елементарна като NCS.
Отделно с ISTA - P е далеч от елементарно кодирането ,ако не знаеш какво правиш..хубаво си научил някоя друга шукария,но ако друг НЕ знае какво прави може да оплеска нещата сериозно..а и доста често,хората ,които нямат опит пипат тук там,после не помнят какво са правили и може да стане сложно :mhihi:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Готини coding ефекти

Мнение от F30 » 22 Юни 2016, 10:12

dextuar написа:* на борда ми показва допълнителни параметри
* помни ми настройките на аудио/глас/климатроник

Какво имаш предвид под борда - дисплея зад волана или на навигацията - и какви са тия допълнителни параметри?
А какви са тия настройки за глас?! А пък за климатроник си ги помни поначало - някакво друго помнене ли имаш предвид?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Готини coding ефекти

Мнение от Dextuar » 22 Юни 2016, 11:22

Gqbriel написа:
dextuar написа:С някое от тези. В този случай с най-дясното. Не ги бъркам нещата, вярно не е толкова лесна като с експерта, но с малко четене нещата се случват. Отделно ще може да си я закача на диагностика. Дори ИНПА поддържа Ф сериите, ако е любител на класиката.

Ф серия с НЦС нема да стане ,ползва се Еsys и не са много еднакви и не така елементарна като NCS.
Отделно с ISTA - P е далеч от елементарно кодирането ,ако не знаеш какво правиш..хубаво си научил някоя друга шукария,но ако друг НЕ знае какво прави може да оплеска нещата сериозно..а и доста често,хората ,които нямат опит пипат тук там,после не помнят какво са правили и може да стане сложно :mhihi:


За НЦС и Ф-серия нищо не съм казал.

Иначе разцъквах няколко пъти с ISTA - P и наистина си е по-така, но пък всичко е много хубаво описано в самата програма. А й гайдове в интернет се намират.

MadChicken написа:Ъъъъ, Ко? Не!


За кое по-точно?


F30 написа:
dextuar написа:* на борда ми показва допълнителни параметри
* помни ми настройките на аудио/глас/климатроник

Какво имаш предвид под борда - дисплея зад волана или на навигацията - и какви са тия допълнителни параметри?
А какви са тия настройки за глас?! А пък за климатроник си ги помни поначало - някакво друго помнене ли имаш предвид?


Да, дисплея зад волана. Но наистина моят опит е само при Е9х, така че мога само за него да коментирам. Например да помни последното обаждане колко е била силата на звука, навито също, като цъкна на ауто да не ми пуска компресора или да ми изкара настойките за ауто режима, такива работи. Отделно като пуснеш на задна може да издаде някакъв шум, така че да знаеш, че си на задна, но това главно за ръчка предполагам има смисъл. Още при покой парктроника да се изключва сам. И всякакви такива. Но колегите са прави, че при Ф серията нещата стоят по различен начин, но предположих, че кодиране с INPA-P е еднакво. Може и да бъркам...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Готини coding ефекти

Мнение от Gqbriel » 22 Юни 2016, 11:32

ISTA-P не INPA предполагам механично го написа...факт обаче Ф30 няма общо с Е90 ;) нито кодиране нито офтуер който се ползва за това ,което описваш ти.
За компресора да се пуска на Ауто е по дифолт така направен,та както и да е...F30 не се кодира по този начин по който си викнал ти :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Готини coding ефекти

Мнение от Dextuar » 22 Юни 2016, 11:37

Gqbriel написа:ISTA-P не INPA предполагам механично го написа...факт обаче Ф30 няма общо с Е90 ;) нито кодиране нито офтуер който се ползва за това ,което описваш ти.
За компресора да се пуска на Ауто е по дифолт така направен,та както и да е...F30 не се кодира по този начин по който си викнал ти :yes:


Дам, ИСТА-П имах предвид. След ъпдейт на всички модули, а и преди това, по дефаулт си се пускаше компресора. Дори след кодиране по VO си беше по дафаулт. А мен това не ме кефеше и затова го и спрях

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: лоша F30-ка

Re: Готини coding ефекти

Мнение от kozela » 11 Ное 2016, 9:47

Колеги,

гледам, че в тази тема има особенно слаба активност и реших да добавя нещо, което вече е добре организирано в щатските форуми:
http://f30.bimmerpost.com/forums/showth ... ?t=1020138
Всичко е много добре организирано и попълнено - дерзайте ;)
Изображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook