Усещане и качество на материалите в F30

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 456
Регистриран на: 2.01.2010
Пол: Мъж
Кара: 992 turbo, G30 540ixdrive.

Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от Shadowed » 17 Апр 2016, 16:00

Здравейте колеги,

След като навъртях 250 000 км лично на моето Е90 320d, взех да се замислям за F30 но след като се повозих, и покарах малко едно F30 328xi май се разочаровах. И то не от друго, а факта че любимата марка вече не се усеща така "едно ниво отгоре" на японските кошници..

Ф30-ката която карах, е почти максимално изпълнение - спортен пакет, пълен м-пакет, кожени седалки с лумбални опори и подгряване, подгряващ волан, хедъп дисплей, 18" джанти, комфортен достъп, пакет светлини, шибидах... всичко за което може да се всети човек. Много приятно усещане като цяло като седнеш за първи път, и понатиснеш малко бензиновият турбо двигател.. Обаче, защо не ми хареса колата, и защо съм разочарован накрая:

1. Материалите вътре и интериорните елементи не са никак добри. Точно толкова добри колкото в среден и нисък клас хюндай. Ама как така? Еми ето така.. пластмасите на дръжките на вратите се огъват и пукат, когато ги хвана за да затворя и отворя вратата? Колата е на 20к км, 2014та година. Не мога да разбера, как такова нещо като дръжката на вратата може да се направи с евтина пластмаса, която буквално се огъва като я хванеш. Особено ако си пасажер отзад. Самите врати са супер леки, имам чувство че са от картон..

2. Колата е доста лошо обезшумена. При возене отзад особено се усеща доста силно шум от гумите. Точно като е евтина, да кажем този път Кия - едно такова все едно колата е сглобена колкото да прилича на кола и да изпълнява основна функция като придвижване.. Да, може да е от гумите, и тук където я карах (в САЩ) асфалта не е особено добър, но все пак е по-добър от БГ а аз ще си я карам в БГ. Гумите са някакви заводски 18 рфт, с които си е дошла колата. Та така.. леко депресия с този шум. Е90-то е в пъти по-добре, а тя не е от най обезшумените!

3. Кожата макар и приятна на допир, изглежда като пластмаса и супер изкуствена. Чудя се за колко ли време би се износила, някой има ли опит да сподели?

4. Едното от копчетата на навигацията, програмируемите за бърз достъп, се беше напукало. Четох за този проблем с коли от първите Ф30ки, все още ли го има, в коли от 2014?

5. Последното което не ми хареса и ми напомня на много по-масовите автомобили - волана. Доста лек за вкусовете ми и с тези елекрически шитс не се усеща, отново ми залипсва е90то с неговото по-тежичко воланче. Точно това не ми харесва и в масовите автомобили, имам чувство че ако го засиля този волан от крайно дясно ще се превърти 8пъти сам :( Сега ще ми обясни някой че в града е по-удобно.. може и да е по-удобно за жените, не знам.

Ще спра до тук, всеки знае за какво говоря като спомена интериорно качество на среден и нисък класък кола - пластмаса и имаш чувство че ще изпаднеш от седалката. Добре, че седалките оправят положението. Уникални са!

Така, за да не остана не разбран, колицата е доста добра като цяло. Приятен двигател (макар че аз ще отида на 335i ако се реша изобщо на Ф30), приятно окачване и хубаво държене в завоите (като изключим лигавият колан). Много хубави екстри и тук таме ги има малките неща които ме радват в БМВ. Та, дилемата ще е голяма. Чувам че разликата в интериора на Ф10 е в пъти по-висок клас, може и на Ф10 да отида.

Та.. какво мислите вие, колеги. Имали ли сте подобни мисли, и дали в въпрос на изпълнение, и това че карах американка (където май качеството е по-добро като цяло). Това, което си мисля, е че БМВ тръгва по пътя на масовките - все по ниско качество и спестяване на средства тук и там.. но един фен и почитател, няма как да не ги забележи. Дали Е90 е последното ми БМВ? Много е възможно.. (карал съм и е46)..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от Пилев » 17 Апр 2016, 16:52

Аз съм силно отвратен от лостчетата за мигачи, чистачки. Е по-нискокачествени не можаха да ги направят. И то не при 3-ката само. Дори и при седмицата.
Кожите са много гадни освен последните -скъпите. Малко ми приличат като на евтините кожени офис столове.
Но като цяло моделът доста ми харесва и макари и дразнещи, тези неща не са най-важните, поне за мен.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от randity » 17 Апр 2016, 16:53

Адски ниско качество на материалите, както каза. Имал съм досег до чисто нова Ф30-ка на 10км. 316d. В момента, в който се качих, запалих автомобила и видях, как скоростния лост се клати като на дизел отпреди 20 години я изгасих и слезнах. Приятели и колеги от форума все още не ми вярват, но аз го видях с очите си и ме е яд, че не го заснех на клип, но ето, тази тема е вече доказателство, че дори и БМВ започват да правят компромиси в качеството и изработката на автомобили. :no:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от Dextuar » 17 Апр 2016, 18:24

Интересно ми е как е при LCI

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Апр 2016, 18:26

Че то това отдавна е ясно. Та то двигателите са едни и същи като само добавят два цилиндъра и сила на духане, вие искате при пластмасите да няма спестяване. :mhihi:
Гони се цена, която не е от най-ниските де.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от bangelov » 17 Апр 2016, 20:09

Аз също съм пред подобна дилема дали ф30 или ф10 и то заради качеството на интериора. По чужди форуми пише, че ф10 е доста по-добре направено и определено по качествени материали са използвани. Това което ме притеснява при ф10 е че не е типичната градска кола, не че е проблем да се кара просто в малките улички трябва да се внимава докато примерно досега с моята е90 си намирам лесно места за паркиране. В крайна сметка ако попадне читава оферта няма много да го мисля :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от awful » 17 Апр 2016, 21:52

Добре че съм се насочил към ф10 понеже искам нещо по голямо и да ме вози по приятно, ако си взема ф30 без да се и замислям за това което е написал колегата ще го видя и аз понеже за такива пари и такава кола качеството на материала трябва да е по високо,не карам кия или фиат че да ми е все тая как е вътре.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от F30 » 18 Апр 2016, 8:33

Само с 2 неща съм съгласен - че воланът е по-лек и че не е обезшумена. Първото мен много ме кефи и свикнах - като се качих на старата е90-ка, която почти бях забравил, и хванах волана се почувствах като шофьор на тир без хидравлика :lol: А второто всъщност не ме бърка, защото съм вътре в колата. А и понягока мацките по улиците се обръщат когато съм надул музиката, така че и това отива в графа плюс :mhihi:

Като цяло пластмасите и кожата си изглеждат много добре, но наистина има един странен като за премиум клас момент - лъскавите части на решетките на въздуховодите в купето леко са започнали да се лющят. Те са съвсем мънички и трябва да се вгледаш, за да ги видиш, но наистина не отива на премиум клас автомобил, а по-скоро на китайска играчка от магазин за 1 лев.

Като цяло салонът определено е по-добър от е90.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от xerial » 18 Апр 2016, 17:53

Ф 30 сама по себе си не е лоша кола :mhihi:

Въпроса е до колко сме с капаци и не виждаме конкуренцията :mrgreen:

Напълно съгласен ,че по отношение на интериора качеството е ниско за претенциите и имиджа на модела.

Ф10 в пъти по добре ,както интериор , да не говорим ,че дизайнът е в по-достолепен и улегнал от този на Ф30.
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от tosh » 18 Апр 2016, 19:48

bangelov написа:Аз също съм пред подобна дилема дали ф30 или ф10 и то заради качеството на интериора. По чужди форуми пише, че ф10 е доста по-добре направено и определено по качествени материали са използвани.


Сравнявате бял с черен лебед. И двата са хубави ама втория е по.....

Моята F30 за 3 години няма нито една козметична забележка в интериора. В сравнение с Е46ката която карах преди и оставих на жена ми, F30ката е космически кораб. Съмнявам се Е90 да е по-добра. Някой от Варна ако иска да сравняваме.......
Волана като искаш да ти е твърд, карай на режим Спорт. Всъщност най-якото нещо в модела е наличието на копче за смяна на режимите.
Кожата не знам, няма такава и не искам да имам. Само ти се поти задника излишно, изисква супер много грижи, напуква се, нацапва се от дънки ако е светла и прочие..... Моята е с алкантара и антрацит - много добро изпълнение.
Пластмасата не е мръднала (е само на лайт модула скопчетата се пукнаха ама ми го смениха гаранционно и вече 2 години няма проблеми). Арматурното табло не трака, пластмасата е мека.
Шума става малко неприятен при висока скорост особено със зимните гуми на Dunlop - SP WinterSport 4D, но като надуеш музиката не го забелязваш :mhihi:

Абе, общо взето като искате повече комфорт взимайте 6-ца.
ИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от BorislavB » 18 Апр 2016, 20:55

Начи малко офтопик ама шума от гумите не зависи само от гумите ами и от настилката едно е на нов асвалт едно е да караш по някво трасе дето само името му е "магистрала" и едно е да се хлопаш по павета.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от MaXimal » 19 Апр 2016, 9:01

Отскоро съм собственик на F30 и от година на F34, спрямо Е90 и Е93, да кажем и Е70 не виждам downgrade в качеството на материалите, но не мога да кажа, че има и голям upgrade.
Спрямо китайските конкуренти не виждам как може да са по-добри?! Карал съм и Hyundai и Kia, модели 2015, но не мога да кажа, че се доближават въобще. Даже спрямо Superb, Passat и Audi A4, бих казал, че е по-добро качеството на интериора(не говоря за дизайн, а за допир, материал и т.н.)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от F30 » 19 Апр 2016, 9:04

xerial написа:Ф10 в пъти по добре ,както интериор , да не говорим ,че дизайнът е в по-достолепен и улегнал от този на Ф30.

С първото изобщо не съм съгласен, но с последното съм напълно съгласен - и точно за това си взех F30. На всички, които ме убеждаваха да си взема F10 им казах, че ми трябва не кораб, а резачка и като стана на 80 години ще помисля дали да не премина към нещо по-улегнало :mhihi:

Ако мога да направя образно сравнение - като влезеш в F10 все едно влизаш в изискан ресторант с изящни мебели и луксозна обстановка, а като влезеш в F30 все едно влизаш в най-якия бар - танцуваш, забавляваш се и изпитваш невероятно удоволствие без да обръщаш внимание на отделните детайли. Е, аз още по барове ходя :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от xerial » 19 Апр 2016, 9:27

F30 написа:
xerial написа:Ф10 в пъти по добре ,както интериор , да не говорим ,че дизайнът е в по-достолепен и улегнал от този на Ф30.

С първото изобщо не съм съгласен, но с последното съм напълно съгласен - и точно за това си взех F30. На всички, които ме убеждаваха да си взема F10 им казах, че ми трябва не кораб, а резачка и като стана на 80 години ще помисля дали да не премина към нещо по-улегнало :mhihi:

Ако мога да направя образно сравнение - като влезеш в F10 все едно влизаш в изискан ресторант с изящни мебели и луксозна обстановка, а като влезеш в F30 все едно влизаш в най-якия бар - танцуваш, забавляваш се и изпитваш невероятно удоволствие без да обръщаш внимание на отделните детайли. Е, аз още по барове ходя :lalala:


да бе мн ясно , всеки си има мнение и вкус :yes:
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от Dextuar » 19 Апр 2016, 10:19

Затова съм фен на F36 - нито е кораб, нито те ограничава багажника чак толкова като метнеш една патерица вътре. За мен идеалният компромис за човек без дете.

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook