Усещане и качество на материалите в F30

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от stasko5 » 11 Окт 2016, 15:20

Ц клас и на мен ми харесва и не мога да крия, че Мерцедес са на прав път. За съжаление в България дилърът им е мееега зле и можеха и да ме спечелят, но БМВ България има прекрасни инициативи и програми и тест дравове.
Балканстар дори нямаха тестов автомобил, камоли нещо различно от ц220. Но пак казвам, че новата 7ма според мен е на много прав път и наистина интериора е много по-качествен и променен, както и мултимедиата, което е важно нещо за мен е доста по-напред от това на Мерцедес. Дано добрата конкуренция да роди и добра нова 3-ка, защото нямам вече търпение да видя следващото поколение М3 :Д
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 17.08.2010

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от lordlosh » 12 Окт 2016, 9:52

За мен това е най-добрия интериор на БМВ:
https://www.google.bg/search?q=bmw+x5+2 ... k2TpmAM%3A
https://www.google.bg/search?q=bmw+x5+2 ... 5aRXdYM%3A
https://www.google.bg/search?q=bmw+x5+2 ... EGgsa3M%3A
Каквото и да си говорим изглежда luxury и крещи за скъпа кола отвътре.
А интериора на седмака, а сега най-вероятно и на 5-цата изглеждат яко плоско и семпло, липсва wow фактора и усещането за лукс. Сега има просто една линия с дърво и отгоре е плоско и липса лукс фактора.
В тройката пък е различно, ама качеството пък за мен не отговаря на цената, ама това вече го коментирахме.
Иначе си на 100% прав. При силна конкуренция от А4 и Ц класа, както я и има сега, следващата 3-ка ще трябва да е нещо запомнящо се. Макар, че ако говорим за отвън и тази ми 3-ка ми харесва страшно много, с М пакет е изключително красива кола и никой не може да се доближи до агресията и.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от Georgi__V » 12 Окт 2016, 14:58

За мен като външен дизайн, особено с хубав М пакет тройката е много пред Ц и А4 (особено последното). За малко щях да се ориентирам към А5 (4 врати), което излезе току що, но просто дизайнът на екстериора му е доста под този на 4-ката гран купе, така че явно ще преглътна липсата на N1 сертификат на последното. Това което бих добавил към екстериора са: възможността за панорамен покрив и за черния пакет на мерцедес, които изглеждат доста добре.
Мултимедията на F серията е доста пред конкуренцията, а сега с G серията явно тази разлика ще се увеличава. Мерцедес вкараха сериозна азиатска линия в моделите си, махнаха почти всякакви ръбове и не е изненада, че моделите им се продават свръх успешно в Китай (макар че като видя чисто нов Мерцедес с фалшиви очертания за ауспух отзад, докато истинския ауспух е скрит отдолу, направо ми призлява).
За едно нещо обаче трябва да дадем предимство на БМВ - сравнени с Ауди и Мерцедес дилърите им в България наистина са много добри. Балкан стар са без коментар, безумни цени за обслужване, наличие само в няколко големи града (Плевен ходиш да обслужваш в Русе), никакви демонстрационни автомобили, затова и всички нови Мерцедеси са вкарани от ММ, които предлагат даже по-добри цени от Балкан Стар. Проблемът е, че стане ли нещо, пак отиваш при Балкан Стар за поддръжка.
С интериора явно ще трябва да се стиснат зъби и толкова, утре ще видим новата петица (другата седмица БМВ ще я представят и в София и смятам да я видя на живо). Както едно време F10 даде насоки за бъдещото F30, така и сега ще се види, какво да очакваме.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от stasko5 » 12 Окт 2016, 19:46

Колега Georgi__V аз съм петък от 3 часа другата седмица. Ако си там може да се видим да се запознаем наживо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от ionov » 30 Мар 2017, 9:38

И аз да изкажа мнението си базирано на лични виждания :)
Ф30 е приятна кола, но качеството на материалите наистина не съответства на цената и. От далече погледната в първия момент я помислям за Е90... Много малък прогрес и за мен лично не си заслужава като цена поне за момента. Всичко е хубаво на определената цена :) (поне според мен).
Имал съм 2 Е90 ки и бих казал, че качеството на материалите там също не е на нужното ниво. Първата ми Е90 беше на 4 години и 60 хил км беше с дакота салона. Волана (спортния вариант) беше обелен покрай копчетата и конзолата около ръчната и отзад до духалките също беше обелена...
Как е възможно това да се случва на скъпа кола с претенций за качество.... Като изключим това, много приятна кола за каране и добро поведение на пътя, обаче как да го изключим, като вадим парите за да я купим...
Относно предното поколение на мерцедес и новото разликата е огромна. Старото поколение на Мерцедесите е скандално гадно (говоря предимно за Ц и Е класа). Ако Ц класата нямаше емблемите на Мерцедес бих я помислил за Рено... Гадна пластмаса и ужасно дървен интериор и екстериор. Но за новите Ц класи положението е точно обратното, страхотна кола от към дизайн и удобство. Разбира се гадната елка на таблото, която го играе навигация не може да бъде подмината без критика но пълно щастие няма :)
Ф10 ми харесва, определено е хубава кола особено тази с електронния километраж вътре.
Не знам как стои въпроса с детските болести на 2.0 дизел мотор а при Ф ките, дали пак къса верига на малко километри, дюзи и тн. Някои ако има няблюдения да сподели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от ionov » 30 Мар 2017, 9:44

А, забравих да добавя. Зна Ф30 защо са им толкова грозни ауспухчетата... Кола 184 коня със хромирана сламка отзад... не го разбирам. Явно е пазарна политика, както повечето неща за да може да си платиш отгоре за нормално изглеждащ двоен ауспух...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от asent1977 » 04 Апр 2017, 11:18

Аз като притежател и на 2те поколения Е91/Ф33/Ф30 не мога да споделя мнението на колегата. Ф'ката много повече ми харесва като дизайн на интериора, много красиви линии има много е приятен и изключително ергономичен, има сериозно надграждане над Е90. Качеството поне в мойте не е по лошо от на Е91 която имам и е най високо оборудвана, за шума също ! Ф'ките се клатят повече в завой, но и Е91цата ми е М-тек, Фките се карат по лесно и се усещат много леки и пъргави особено седана :D от място е по динамична от 330д, в движение от 80-100км логично дизела е по мощен и натиска по приятно. Но и 3те са с доста високи нива и наистина не намирам нито един - на Ф-серията, може би единствено горната част на корите която е към стъклото е 1 идея по пластмасово от Е9х но всичко друго е абсолютно съизмеримо

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от randity » 03 Юни 2017, 15:09

https://youtu.be/h70vrzUWnfQ

Преди време бях споделял за вибрациите в скоростния лост на Ф30. Този път направих и този клип. Колата е 318d на абсолютно реални километри и без никакви технически проблеми
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 1.06.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 330D
Мечтае да кара: във въздуха

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от Любезният лос » 05 Юни 2017, 11:42

В интериора единствено ме дразнят сивите "декоративни" елементи, които са ужасни на допир. Прекалено скучното шофьорско табло, в което ми лиспва агресия.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от TurboDieselComby » 06 Юни 2017, 7:35

Можеш да си ги смениш тези декоративни елементи. Ако си я избираш от магазина от теб си зависи да си я поръчаш с интериор който ти допада повече.

Аз наблегнах на червено и черно. Сребристото не ми допадаше, и особено на дръжките на вратите, ми идваше малко в повече. :-)
Но кой съм аз да давам акъл на дизайнерите на BMW :-)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от asent1977 » 06 Юни 2017, 15:56

Любезният лос написа:В интериора единствено ме дразнят сивите "декоративни" елементи, които са ужасни на допир. Прекалено скучното шофьорско табло, в което ми лиспва агресия.



Всичко зависи от ниво на оборудване, аз като седя в моите не мога да им се нарадвам да ги гледам колко фино и красиво са изработени, но признавам, че Е90 фейса е много по солидна кола като усещане, просто стой по здраво и имаш чувството, че си в танк... ниска много по тежка плътно е всичко кори врати стъкла....

четох, че стъклата на Ф30 са китайски :) и значително по леки от Е90, вярно има си и + това, но... въпрос на вкус :) 1440kg F30 328i vs 1730kg E91 lci :D

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 1.06.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 330D
Мечтае да кара: във въздуха

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от Любезният лос » 07 Юни 2017, 6:00

Колеги и двата варианта са хубави, изглежда моя си е такъв дразнещ :mhihi:. Asent1977, в случая твоя е отразяващ и изглежда страхотно и лака му ще придава по-добро усещане при допир.

А за таблото няма спасение :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от asent1977 » 07 Юни 2017, 12:19

Любезният лос написа:Колеги и двата варианта са хубави, изглежда моя си е такъв дразнещ :mhihi:. Asent1977, в случая твоя е отразяващ и изглежда страхотно и лака му ще придава по-добро усещане при допир.

А за таблото няма спасение :mrgreen:


има :)

http://www.ebay.com/itm/BMW-F30-F31-F80-F82-F83-M3-M4-Leather-Dash-board-Dashboard-I-Panel-/282085781522?hash=item41ad9f7012:g:n-cAAOSwgY9XdTtM Аз съм с такова :mhihi:

лайсните също се сменят но са много скъпи, иначе базовата е само от 1 част няма долната част от матиран инокс :bchug: :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 3.09.2014
Пол: Мъж

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от fallenfbsd » 07 Юни 2017, 17:58

@asent1977 това Luxury ниво ли е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 27.05.2016
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 330d; F30 328i, F37 328xi
Мечтае да кара: G32 640d

Re: Усещане и качество на материалите в F30

Мнение от asent1977 » 07 Юни 2017, 19:20

fallenfbsd написа:@asent1977 това Luxury ниво ли е?


Не, няма го в нивата, в опциите е, отделна опция струва над 1000$ но си заслужава, иначе мисля, че може и да се ретрофитне който му се занимава

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook