Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 07 Апр 2016, 8:24

Soni написа:Този твоя дилър.... :kuku: Разликата Професионал-Бизнес е от земята до небето !
Колегата Mad има видео клип с Professional, питай го за линк, а аз ще направя едно бързо видео на Busines.
Май целта на дълъра ти е, в последствие да търсиш Professional за ретрофит.


Ти ако имаш бизнес и направиш клип и си виждал и професионална ще съм ти благодарен, защото тогава ще виждам разликата.
Аз питам тук този въпрос точно защото при дилъра получавам отговори от сорта на "няма голяма разлика освен в цената".
Предполагам, че тези които имат професионална никога не са виждали бизнес .
Отделно дори брошури няма за да видя разликите. В нета няма конкретно нищо.
В същото време както сам виждаш ти ми отговаряш с "има разлика от земята до небето", което също за момента абсолютно нищо не ми говори.
От отговорите преди теб също се няма конкретни отговори от сорта на "пич професионалната навигация има ето това за разлика от бизнес и това и аз лично без него не мога".

Според дилърът няма екстра която да я отличава толкова че да се хвърлят 1-2 бона отгоре.
Каза ми, че и с бизнес мога да ползвам Head-up дисплея и от там насетне разликата е в харддиска, резолюция и 3д.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от F30 » 07 Апр 2016, 9:02

BobyBG написа:щом ще слагам Head-up то ще имам и някакви други неща от сорта на Area Code 2 for DVD, Hands-free / bluetooth/ с USB интерфейс, instrument cluster with extended contents и e т.н.

О, това е много по-важно според мен от самата навигация! Ако навигацията е бизнес и гледаме единствено самата навигация, тогава единствено няма да имаш 3д и дисплеят ще е по-малък. Но при бизнес навигацията няма (или пък професионалната навигация върви в комплект с тях - не съм сигурен) някои много основни за мен екстри като enhanced bluetooth и т.н. Така че може да питаш дилъра какви ектри вървят в комплект с професионалната и какви екстри въобще не могат да се добавят ако си с бизнес.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 07 Апр 2016, 12:38

F30 написа:
BobyBG написа: Но при бизнес навигацията няма (или пък професионалната навигация върви в комплект с тях - не съм сигурен) някои много основни за мен екстри като enhanced bluetooth и т.н. Така че може да питаш дилъра какви ектри вървят в комплект с професионалната и какви екстри въобще не могат да се добавят ако си с бизнес.



Enhanced Bluetooth се води отделна екстра. Струва пари и може да се поръча и с двете навигации но не влиза в комплект с никоя. Плаща си се отделно.
Засега съм намерил три сигурни екстри повече.
3Д, твърд диск и по-голям дисплей .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Black-Power » 07 Апр 2016, 13:16

Не получаваш конкретни отговори, защото ако тръгнем да пишем разликите, ще отидат 2 страници. Мързел :ok: След малко ще ти направя клип. Остави си номера на ЛС, да ти го пратя по вайбър.
Stop me, if you can ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 07 Апр 2016, 14:09

Soni написа:Не получаваш конкретни отговори, защото ако тръгнем да пишем разликите, ще отидат 2 страници. Мързел :ok: След малко ще ти направя клип. Остави си номера на ЛС, да ти го пратя по вайбър.


Благодаря за отделеното време.
По-принцип съм навит да взема по доброто но точно на тази екстра е доста сериозна разликата но то зависи и какво ще се пазарим като седнем да говорим за отстъпки с дилъра.


dextuar написа:Колега, каква би била разликата в цената, ако изчакаш фейс лифта?


може да е много голяма разликата.
Като начало 2000 евро губя от априлската промоция "женева" ако до края на месеца не подпиша.
След това цените на новия "фейс" може да са различни и дилърът ми призна, че е готов да направи възможно най голяма отстъпка ако купя сегашния фейс лифт.
И това е малкия риск при мен, защото макар и на мое име да купувам колата то ще ползвам корпоративна отстъпка за която вече съм извадил документ и той важи три месеца. БМВ са го признали и ако
след 3 месеца нещо се обърка, БМВ смени цените за нас или не мога да извадя друг документ или не го признаят може да се размина и с новата и със старата тройка.
И макар в момента да се чудя за разни дебни неща дали ми трябват или не то най-вероятно ще ги нацъкам само , защото са с отстъпка .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от E30driver » 08 Апр 2016, 14:39

BobyBG написа:
F30 написа:
BobyBG написа: Но при бизнес навигацията няма (или пък професионалната навигация върви в комплект с тях - не съм сигурен) някои много основни за мен екстри като enhanced bluetooth и т.н. Така че може да питаш дилъра какви ектри вървят в комплект с професионалната и какви екстри въобще не могат да се добавят ако си с бизнес.



Enhanced Bluetooth се води отделна екстра. Струва пари и може да се поръча и с двете навигации но не влиза в комплект с никоя. Плаща си се отделно.
Засега съм намерил три сигурни екстри повече.
3Д, твърд диск и по-голям дисплей .


Колега, това което намерих от немският сайт (по ценова листа) в допълнение на това което ти си открил:

1. Splitscreen, Картина от Сателлит, 3Д
2. I-drive touch контролер + Гласово управление
3. Радио профешънъл с ДВД (бизнес е само СД)

Не знам само дали това отговаря точно като разлики в оборудването за България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Koliu » 08 Апр 2016, 20:16

Задължително ПРО.аз ползвам постоянно следното: тъч-пад(писане с пръст) въвеждам адреси или търся имена за позвъняване. Сплит-скрийн - гледам си нави и въртя радио-станциите или друго. 3д изображенията са уникални. На харда си качвам музика-без това пък не мога.
Обаче пък хед-ъп нещо не ме кефи... мен лично ме дразни и разсейва...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Koliu » 08 Апр 2016, 20:23

И да добавя, че няма нужда да чакаш фейса-по това което виждам в нета ще има минимални промени: леко променени лед-чета и тук таме подобрени лайстнички и пластмаси и др.подобни

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 09 Апр 2016, 8:57

E30driver написа:Колега, това което намерих от немският сайт (по ценова листа) в допълнение на това което ти си открил:


Благодаря колега. Явно всички казват , че трябва да се вземе ПРО.

Koliu написа:Обаче пък хед-ъп нещо не ме кефи... мен лично ме дразни и разсейва...


И това е възможно да се получи при мен. Не обичам нищо да шава пред очите ми докато карам.
Може и да се въздържа от тази екстра и да остана само на про вариант.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от MaXimal » 12 Апр 2016, 9:08

dextuar написа:Колега, каква би била разликата в цената, ако изчакаш фейс лифта?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ако става дума за кола на 0 километра от магазина, май никаква.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Dextuar » 12 Апр 2016, 9:19

MaXimal написа:
dextuar написа:Колега, каква би била разликата в цената, ако изчакаш фейс лифта?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ако става дума за кола на 0 километра от магазина, май никаква.


Един ден, като тръгне да я продава, няма да е никаква и аз от тази гледна точка бих изчакал, авторът обаче обясни, че ще има отстъпки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от vodkarulez » 14 Апр 2016, 11:50

Колега,

Поръчай колата с Про навигация. Приказки от типа не ми трябва или другата е достатъчно хубава, сигурен съм, че един ден ще съжаляваш.

Първо интериора е по-красив с Про, второ Про-то е по-функционално, трето един ден като продаваш, липсата на Про ще откаже доста хора.

Успех!
Специалист-Икономист

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 14 Апр 2016, 12:03

Вече всичко уточних (Про навигация ще е) но се чудя за спортния steering волан.
Изображение

Просто ме кефи.
150 евро струва отгоре.
Заслужава ли си спрямо нормалния steering волан?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Dextuar » 14 Апр 2016, 12:07

BobyBG написа:Вече всичко уточних (Про навигация ще е) но се чудя за спортния steering волан.
Изображение

Просто ме кефи.
150 евро струва отгоре.
Заслужава ли си спрямо нормалния steering волан?


Мен лично нормалния по ме кефи. Като функционалност мисля са еднакви. Въпрос на вкус.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от vodkarulez » 14 Апр 2016, 14:06

BobyBG написа:Вече всичко уточних (Про навигация ще е) но се чудя за спортния steering волан.
Изображение

Просто ме кефи.
150 евро струва отгоре.
Заслужава ли си спрямо нормалния steering волан?


Взимай спортен. По-дебел и по-мек е по мое мнение. Като го хвана, имам чувството, че колата е в ръцете ми на 100% :)
Специалист-Икономист

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook