Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 05 Апр 2016, 18:15

Здравейте младежи,
предстои ми другата седмица да поръчам 320i GT .
ОТ BMW ме информираха, че идва нова facelift на тройката това лято обаче аз не мога да чакам и да седя без кола до тогава.
Пък и тази си ми харесва от където и да я погледна .


Решил съм да поръчам навигация + BMW Head-Up Display та въпросът е:
Навигацията Бизнес ли да е или Професионална?
Ако може някой, който има преки наблюдения да каже дали и защо си заслужава Професионалната и има ли разлика при update на картите или са същите и за Бизнес и за Професионал (и цените същите ли са при update).

Досега се справях с един Гармин и то доста добре но не искам на новата кола пак да ми стърчи заедно с кабелите на предното стъкло.
Досадно е, грозно е, отнема ми от вниманието и видимостта и дори не ми е на нивото на погледа. Иначе като навигация се справя доста добре.

Това Head-Up Display само го гледам по клипове но ми се струва доста полезно при стотици километри на ден и бутане по задръстванията на големите градове на Европа + информация за ограниченията в скоростта
и то без да гледам ту в навигацията - ту в пътя.

Иначе колата съм и избрал само екстри предимно свързани с удобства при дълъг път с повече от двама пътници.
Спортни седалки, Xenon светлини, светлини за мъгла, кожен салон, стептроник, storage пакет, круиз контрол, спортен кожен волан, steering и разбира се навигация!
Ако някой се сети за екстра свързана с много пътуване нека добави (не ми трябват мощни двигатели или дизелови двигатели) . Аз уж гледах и четох ама може да съм пропуснал нещо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Black-Power » 05 Апр 2016, 20:36

Нави Професионал. Не знам как стои въпроса с поставките за чаши в този модел и дали на всички ги има. Ако ли не, поръчай си и тях.
Stop me, if you can ;)

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от c04 » 05 Апр 2016, 21:04

BobyBG написа: (не ми трябват мощни двигатели или дизелови двигатели)

Ето тука изтърваш най-голямата екстра... :mhihi: Да не съм оф и аз заставам напълно зад професионала...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Dextuar » 05 Апр 2016, 22:09

Задължително профи нави и асистент на дългите, щом ще има много пътувания

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 06 Апр 2016, 8:19

Професионална значи ще взема. Сам ще мога ли да ъпдейтвам през интернет или през USB флаш или трябва да ходя до някой локален дилър/сервиз на BMW?


Поставки за чаши си има стандартно. В един от пакетите имам включена някаква екстра Storage Compartment Package.
Не съм я поръчвал специално но си върви с въпросния пакет и доколкото видях става въпрос за разни екстри в багажника + отделение в арматурното табло и задния подлакътник .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Dextuar » 06 Апр 2016, 8:24

BobyBG написа:Професионална значи ще взема. Сам ще мога ли да ъпдейтвам през интернет или през USB флаш или трябва да ходя до някой локален дилър/сервиз на BMW?


Поставки за чаши си има стандартно. В един от пакетите имам включена някаква екстра Storage Compartment Package.
Не съм я поръчвал специално но си върви с въпросния пакет и доколкото видях става въпрос за разни екстри в багажника + отделение в арматурното табло и задния подлакътник .


Колеги от форума могат да ти генерират ключове, да си я качиш можеш и сам. Май ми игнорна предложението за adaptive headlights, но ето едно яко клипче, което може да те разубеди. Все пак и корсите вече го имат това...

https://www.youtube.com/watch?v=-dvPZ3H1Vm4

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от F30 » 06 Апр 2016, 8:39

Колега, съжалявам, но след време съм сигурен, че пак ще минеш на Гармин :) Аз съм с професионалната навигация, която обаче предлага една много, ама много базова функционалност в сравнание с Гармин, Иго и др. Точно бях тръгнал да я разучавам, за да не мятам кабели, както ти казваш, но като разбрах, че не мога да си вкарам в навигацията на колата предупрежденията (POI) за стационарни камери и полицейски засади се отказах окончателно и пак си ползвам телефона за навигация.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от MadChicken » 06 Апр 2016, 9:44

Аз пък твърдя, че профи навигацията в комбинация с хед ъп е БЕЗЦЕННА екстра. Нито за секунда не ти се налага да гледаш другаде освен напред, на хед ъп-а се визуализира по УНИКАЛЕН начин цялата нужна навигационна информация! Кръстовища, ленти, метри до завой, номер на изход, трафик информация, спийд лимит - всичко е цветно и СУПЕР лесно за възприемане. Поне на 5-ицата ми е най-удобната навигация, която до сега съм ползвал. Garmin-а е с потресаващо дървен интерфейс и до скоро го спасяваше само българската оффроуд карта, но и това вече е минало...
Това че искаш да си тарикат и да заобикаляш закона с камерите си е твой проблем, BMW съвсем нарочно са се погрижили да я няма тази "екстра"...
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Dextuar » 06 Апр 2016, 9:48

MadChicken написа:BMW съвсем нарочно са се погрижили да я няма тази "екстра"...


:yes: :yes: :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от stocky » 06 Апр 2016, 9:53

Абсолютно съм съгласен с MadChicken. Professional NBT + Head Up е невероятно удобство!

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 06 Апр 2016, 9:56

Хубаво е да ти писка нещо в някой рискови участъци със засилен контрол и камери та малко да намалиш "музиката".
По-принцип не карам бързо и спазвам ограниченията. Особено ако ми се отразяват правилно на GPS-a ама си е екстра да те предупреждава за камерите.
Въпреки всичко с тези кабеляци просто ми писна наистина. То постоянно или пада или висят кабели и постоянно трябва да свалям и слагам като ми трябва.
А това с проекцията на предното стъкло наистина изглежда някакво страхотно решение, защото съм имал много опасни ситуации докато си гледам GPS-a които мога да го сравня само със сменяне/търсене на CD -то.


adaptive headlights е сложено в офертата заедно с xenon светлините и с пръскалки "headlight washer system".
Пръскалките също струват някакви пари и се оказа, че е задължително трябва да ги имам ако искам xenon -и .
Демек adaptive headlights само в пакет xenon + пръскалки.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от F30 » 06 Апр 2016, 15:39

Head-up-а е удобно, но САМО когато те води, но не и когато се бъзикаш с навигацията (напр. задаваш маршрут, гледаш POI, избираш алтернативен маршрут, променяш от 2d в 3d, зумваш, за да видиш покрай кое село минаваш и т.н.). Ако бях един немски чичко на 50 години в един идеален свят, в който всички спазваха ограниченията на скоростта и нямаше дебнещи в храстите катаджии, тогава наистина щях да задам крайна точка и докато не пристигна в нея ни веднъж нямаше да пипна idrive-a и щях да карам винаги в рамките на ограничението (дори когато на прав път има ограничение 30, а малко по-долу дебнат катаджиите) :) Но, не вярвам в дядо Коледа :mhihi: Ако бях дилър на БМВ щях да надъхвам колегата как всичко това е супер хипер мега невероятно, но все пак тук сме се събрали, за да си помагаме и да си казваме истината. Е, аз споделих моя опит :)

PS Колега, кабелчето за телефона го бучваш в запалката под жабката, оттам много елегантно минава зад навигацията и слиза надолу покрай start/stop бутона за палене на колата - това ми се струва доста оптимален и сравнително почти незабелязващ се вариант за окабеляване :)

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 5.04.2016

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от BobyBG » 06 Апр 2016, 16:59

Сега говорих с дилъра ми и той каза ОК... щом искаш Head-up може но защо искаш професионална навигация?
Каза ми, че щом ще слагам Head-up то ще имам и някакви други неща от сорта на Area Code 2 for DVD, Hands-free / bluetooth/ с USB интерфейс, instrument cluster with extended contents и e т.н.
Според него разликата между професионалната и бизнес навигация при мен ще е по-голямата резолюция , 3Д изглед и 20 GB място за музика. Картите са си същите .
Само това ли е наистина разликата и заслужава ли си да доплащам за Професионална .
Аз не мога да ги тествам и двете да видя но ще погледна някакви клипчета в нета с надеждата да намеря нещо интересно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Black-Power » 06 Апр 2016, 21:58

Този твоя дилър.... :kuku: Разликата Професионал-Бизнес е от земята до небето !
Колегата Mad има видео клип с Professional, питай го за линк, а аз ще направя едно бързо видео на Busines.
Май целта на дълъра ти е, в последствие да търсиш Professional за ретрофит.
Stop me, if you can ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Нова 3 GT - Коя навигация да избера? Бизнес или про!

Мнение от Dextuar » 06 Апр 2016, 22:08

Колега, каква би била разликата в цената, ако изчакаш фейс лифта?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook