Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от MaXimal » 22 Мар 2016, 12:48

Предполагам за много хора на които им предстои да си купят F3* им е любопитно коя екстра е безсмислена и спокойно може да я пропуснат когато си поръчват нов автомобил.

Ето го и моят списък:

BMW Performance велурени стелки за 400 лева.
Система за комфортен достъп за 1100 лева. - не стига, че си плащаш за тази екстра, но и улесняваш крадците.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от meha » 22 Мар 2016, 13:58

MaXimal написа:BMW Performance велурени стелки за 400 лева.
Система за комфортен достъп за 1100 лева. - не стига, че си плащаш за тази екстра, но и улесняваш крадците.


Никой не те задължава. BMW предлага,а ти ако искаш!По-добре ли е да няма избор ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от F30 » 22 Мар 2016, 14:24

MaXimal написа:Система за комфортен достъп за 1100 лева. - не стига, че си плащаш за тази екстра, но и улесняваш крадците.

Това е уникална екстра! При старата кола колко пъти само и двете ми ръце са били заети с чанти и колко съм псувал докато успея да отворя багажника... :mhihi: Даже веднъж одрах боята, защото подпрях един кашон на бронята, за да имам свободна ръка да отворя багажника :censored: Сега само си мушвам крака под бронята и после изсипвам всичко вътре :lalala:

За велурените стелки съм съгласен. От "сериозните" екстри не, че е лоша екстра, но най-малко съм впечатлен от камерите с птичия поглед.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от MaXimal » 22 Мар 2016, 15:28

meha написа:
MaXimal написа:BMW Performance велурени стелки за 400 лева.
Система за комфортен достъп за 1100 лева. - не стига, че си плащаш за тази екстра, но и улесняваш крадците.


Никой не те задължава. BMW предлага,а ти ако искаш!По-добре ли е да няма избор ;)


Аз моят избор съм си го направил и съм много наясно с опциите.
Просто идеята ми е да се помогне на хората, които не са запознати.
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от MadChicken » 23 Мар 2016, 10:06

F30 написа:но най-малко съм впечатлен от камерите с птичия поглед.


Всъщност това за мен е доста впечатляваща и полезна екстра...Но всичко е въпрос на вкус.
Затова всеки има право на избор все пак :yes:
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от vesko06 » 23 Мар 2016, 16:04

Адаптивни светлини, а ако са адаптивни лед фарове още по-добре. Също така Active Cruise Control.
П.С Добре ще е в следващото поколение 3та серия да предлагат и обдухване на седалките(ц класата го има) :))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от tosh » 23 Мар 2016, 19:31

F30 написа:
MaXimal написа:Система за комфортен достъп за 1100 лева. - не стига, че си плащаш за тази екстра, но и улесняваш крадците.

Това е уникална екстра! При старата кола колко пъти само и двете ми ръце са били заети с чанти и колко съм псувал докато успея да отворя багажника... :mhihi: Даже веднъж одрах боята, защото подпрях един кашон на бронята, за да имам свободна ръка да отворя багажника :censored: Сега само си мушвам крака под бронята и после изсипвам всичко вътре :lalala:


Пич ти тухли ли товариш в тая кола :winky: :mhihi:

Да, и на мен ми се е случвало да ми се иска да имам тази екстра с багажника, но пък му намерих цаката на багажника - просто натискам копчето за отваряне на багажника от дистанционното даже без да бъркам в джоба. Въпрос на сръчност :)

vesko06 написа:Адаптивни светлини, а ако са адаптивни лед фарове още по-добре.


Че кое им е лошото? И ксенона си е добре.
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от Koliu » 25 Мар 2016, 0:24

Комфортния достъп е първата екстра, която добавям-страхотно удобство е.
От излишните-разните електронни асистенти с копчетата долу вляво(line asist, sign recognation и т н. и м-спирачки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от vodkarulez » 04 Апр 2016, 9:46

Асистентите, за които Koliu говори, вероятно са наистина най-излишните екстри. Моето лично мнение е, че не са ги измислили като хората. Всички останали са готини и при възможност е добре да се избират.
Специалист-Икономист

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от F30 » 05 Апр 2016, 12:59

Единият от трите асистента е наистина полезен - този за напускане на лентата. Като се наведа да ровя нещо в жабката по време на движение и воланът ми вибрира при напускане на лентата :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от Koliu » 08 Апр 2016, 20:17

F30 написа:Единият от трите асистента е наистина полезен - този за напускане на лентата. Като се наведа да ровя нещо в жабката по време на движение и воланът ми вибрира при напускане на лентата :yes:

Аз ползвам жена ми за warning за висока скорост, напускане на лента, лоша музика и т.н. Безплатно е!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от BorislavB » 09 Апр 2016, 17:48

Koliu написа:
F30 написа:Единият от трите асистента е наистина полезен - този за напускане на лентата. Като се наведа да ровя нещо в жабката по време на движение и воланът ми вибрира при напускане на лентата :yes:

Аз ползвам жена ми за warning за висока скорост, напускане на лента, лоша музика и т.н. Безплатно е!


Тези двете в едно изречение няма как да бъдат написани! :mhihi:
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 29.01.2015
Пол: Мъж

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от asparuhiliev » 25 Сеп 2016, 13:43

При мен комфортния достъп е задължителна екстра, заедно с М адаптивно окачване, спортна скоростна кутия, спортни седалки и харман кардън. Хубава екстра е птичия поглед, но не ми е задължителна, екстрата за мъртва точка е хубава, но вчера не видях един мотоциклетист и системата не го засече, явно мн агресивно караше.
Повечето екстри са полезни, не бих казал, че има безполезни, някои просто са скъпи и не си заслужават ако не са ти приоритет.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от F30 » 27 Сеп 2016, 10:40

vesko06 написа:Адаптивни светлини, а ако са адаптивни лед фарове още по-добре. Също така Active Cruise Control.
П.С Добре ще е в следващото поколение 3та серия да предлагат и обдухване на седалките(ц класата го има) :))

Като покарах повечко установих, че това са 2 от най-яките и полезни екстри! С активния круиз контрол (почти) забравих какво е да ми се схванат пръстите от къси-дълги на магистралата :lol: Адаптивните фарове пък са като дискотека - двата са независими един от друг и всеки постоянно светва и угасва или се върти нанякъде (което е адски полезно през нощта де) :mhihi:

На база повечко навъртяни километри сякаш най-безмислената (и скъпа на всичкото отгоре) екстра се оказва асистента за мъртва точка. Практическата полза от него граничи с нула.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 287
Регистриран на: 8.12.2007
Местоположение: Варна
Кара: F10 530 xDrive '13

Re: Коя е най-безмислената екстра при F3* моделите?

Мнение от piNky » 24 Ное 2016, 22:22

F30 написа:
На база повечко навъртяни километри сякаш най-безмислената (и скъпа на всичкото отгоре) екстра се оказва асистента за мъртва точка. Практическата полза от него граничи с нула.



Аз съм с f10 и ми е доста полезна понеже като се завъртя и нищо не виждам от колонката

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook