Защита срещу кражба на комфортен достъп?

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Защита срещу кражба на комфортен достъп?

Мнение от F30 » 02 Мар 2016, 11:10

Comfort access е много хубава функция, но ми казаха, че там кражбите ставали най-лесно - само трябвало някой да стои на 1 метър от теб, за да ти клонира ключа (защото той постоянно излъчвал). Единственото спасение било да се носи ключа в метална кутия или увит във фолио (те спирали сигнала), което обаче е по-зле и от обикновен ключ без comfort access функция и взех да се чудя трябва ли ми такова нещо. Някой да знае нещо по темата? Аз единствено намерих това по темата и ако е вярно, то наистина е много лесно...
https://www.technologyreview.com/s/4222 ... y-antenna/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Защита срещу кражба на комфортен достъп?

Мнение от Taruno » 02 Мар 2016, 12:11

При Fките е рано да се говори за подобни кражби, спи спокойно за момента. Тия филми са за Е сериите и ранните F01

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Защита срещу кражба на комфортен достъп?

Мнение от Atsalov » 02 Мар 2016, 13:26

F30 написа:Comfort access е много хубава функция, но ми казаха, че там кражбите ставали най-лесно - само трябвало някой да стои на 1 метър от теб, за да ти клонира ключа (защото той постоянно излъчвал). Единственото спасение било да се носи ключа в метална кутия или увит във фолио (те спирали сигнала), което обаче е по-зле и от обикновен ключ без comfort access функция и взех да се чудя трябва ли ми такова нещо. Някой да знае нещо по темата? Аз единствено намерих това по темата и ако е вярно, то наистина е много лесно...
https://www.technologyreview.com/s/4222 ... y-antenna/





Прав си така е! Но едва ли ще си ОК да се ''периш'' с Ф-ка и да си развиваш дистанционото от целофан за шоколад да използваш comfort access-a си. Използвай SPY.bg или друг подобен онлайн магазин и си купи калъфче което спира обхвата, беше около 17лв ако не бъркам. :yes:

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Защита срещу кражба на комфортен достъп?

Мнение от b00st » 02 Мар 2016, 13:40

Ако те притеснява много сигурността, доколкото знам може да се спре comfort access-a чрез кодиране.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Защита срещу кражба на комфортен достъп?

Мнение от vesko06 » 14 Мар 2016, 10:17

F30 написа:Comfort access е много хубава функция, но ми казаха, че там кражбите ставали най-лесно - само трябвало някой да стои на 1 метър от теб, за да ти клонира ключа (защото той постоянно излъчвал). Единственото спасение било да се носи ключа в метална кутия или увит във фолио (те спирали сигнала), което обаче е по-зле и от обикновен ключ без comfort access функция и взех да се чудя трябва ли ми такова нещо. Някой да знае нещо по темата? Аз единствено намерих това по темата и ако е вярно, то наистина е много лесно...
https://www.technologyreview.com/s/4222 ... y-antenna/

Сложи си втори имобилайзер ;)

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook