По-големи от стандартните гуми?

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

По-големи от стандартните гуми?

Мнение от F30 » 26 Фев 2016, 12:34

Здравейте, дали някой от вас е слагал по-големи гуми или знае - в смисъл, че напр. 225/50/17 е стандартния размер, а на мен идеята ми е да сложа примерно 235/50/17 с единствената цел по-голям комфорт при возенето. Въпросът е дали няма да опират в калника и дали ще станат на оригиналните джанти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от Leon » 26 Фев 2016, 12:40

Няма да опират никъде, защото разликата е малка, но не разбирам защо все повече хора навират всякакви странни размери гуми на колите си... С 235 разлика в комфорта няма да усетиш кой знае каква, само дето гумите са доста по-скъпи. :winky: Ако искаш сериозна разлика, просто си купи обикновени гуми, а не рънфлет.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от F30 » 26 Фев 2016, 13:26

Да, това е добра забележка - всъщност какъв е максималният размер, който мога да сложа на тази дджанта, така че да не опира в калниците?

А за runflat - карал съм и двете и почти никаква разлика не откривам, въпреки масовото схващане, че нe-runflat били МНОГО по-комфортни. Сега чувам, че било излязло ново поколение runflat гуми (от което нямам впечатления) - моля колеги, които имат впечатления да споделят.

И да си призная честно - мислех си за 18 цола джанти, но се отказах, заради по-некомфортната возия. Особено за зимата ми казаха в никакъв случай повече от 17 цола.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от Taruno » 26 Фев 2016, 18:48

Широчината има абсурдно минимален ефект върху комфорта, ако искаш комфорт ти трябва по-висока гума, а не по-широка. Отделно рънфлат към обикновени има стабилна разлика, далеч не е минимална, да не говорим, че има разлика и във вървежа и разхода тъй като рънфлетките са с по 2-4 км на гума по-тежки и силата, за да се завъртят е по-голяма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от Leon » 27 Фев 2016, 10:28

То като се сложи по-широка, тя е и по-висока при еднакво съотношение, но тия 1.5мм не виждам какво ще помогнат.

F30 написа:Да, това е добра забележка - всъщност какъв е максималният размер, който мога да сложа на тази дджанта, така че да не опира в калниците?

А за runflat - карал съм и двете и почти никаква разлика не откривам, въпреки масовото схващане, че нe-runflat били МНОГО по-комфортни. Сега чувам, че било излязло ново поколение runflat гуми (от което нямам впечатления) - моля колеги, които имат впечатления да споделят.

И да си призная честно - мислех си за 18 цола джанти, но се отказах, заради по-некомфортната возия. Особено за зимата ми казаха в никакъв случай повече от 17 цола.


Сложи си оригиналния размер обикновени гуми, ако пак ти е твърдо, явно БМВ не е твоята марка :winky: И не слушай кой какво ти казва. Ф30 стандартно са с по-високи гуми от предишните 3 серия, окачването е стегнато и съответно изисква адекватни гуми, за да имаш предсказуемо и все пак поне малко спортно поведение (щото това ни харесва в БМВ, нали?). Ако искаш 18, сложи си, а 17-те запази за зимата. Верно, нямаме пътища за големи джанти, но предвид увеличения размер гуми при Ф30 борда на 18 е колкото 17 при Е90 и Е46.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 12.09.2009
Пол: Мъж
Кара: F13 650i
Мечтае да кара: M

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от vaskoniracing » 28 Фев 2016, 18:26

Колега аз съм с 275 35 19 и не опира никъде,но както виждам търсиш комфорт,а това определено не е твоята комбинация :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от F30 » 29 Фев 2016, 17:55

Добре, значи вече последно се колебая между 17 и 18 :) А също и дали да са Runflat и дали да имам отделен комплект джанти за зимата.

Сега съм с 2 комплекта джанти и винаги, когато ги сменям, ги балансирам и всеки път дава макар и малко отклонение. Един приятел ме агитира, че нямало смисъл щом са на джанти да се баласират при всяка смяна за зимата/лятото (освен ако не съм имал инцидент или съм влязъл в кратер) и аз взех да се чудя не за друго, а защото не ми се виси на опашки в гумаджийници...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10439
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от Leon » 01 Мар 2016, 10:03

Много зависи какви размери караш, къде съхраняваш несезонните и т.н. От много експерименти съм стиигнал до извода, че ако караш един размер зимни и летни, няма ососбен смисъл от втори комплект джанти. Спестяваш единствено малко време в гумаджийницата, но не винаги. Като ти ги пребалансират (което е препоръчително), не спестяваш и пари кой знае колко. Ако ползваш втория комплект джанти достатъчно дълго време, може и да ти се изплати, но е малко вероятно. Особено, ако се наложи изправяне или някаква друга манипулация. Ако имаш вариант за по-малък размер зимата, там джантите почти се избиват само от разликата в цената на гумите. Всичко това е в контекста на размери 17,18 и нагоре. При по-малките цените не са толкова голям фактор и се намират евтини джанти, та не е меродавно.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от vesko06 » 14 Мар 2016, 10:15

Ако размерът на гумите не го пише отсрани на вратата, ти отказват гаранцията по окачването, поне в Бг :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от гумата » 02 Май 2016, 13:28

По- широката гума от описания о- горе размер, увеличава сцеплението, разхода и натоварва накладките, дисковете, носачите, шарнирите и амортисьорите.
За по- добро сцепление при условие, че тази кола е с много добра система за стабилност са достатъчни едни нови гуми.
За по-комфортно возене гуми от семейството на Мишелин и Гудиър. За по- директно усещане Бриджстон, Йокохама, Тойо, Дънлоп, Континентал.
Но по- широка гума за външен вид е предназначение за изложба, видеоклип, представление, но не е достатъчна за състезание.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: По-големи от стандартните гуми?

Мнение от vesko06 » 01 Юни 2016, 11:04

Размер гума, който не е описан в лепенката отстрани на вратата, ако е сложен знам, че отпада гаранцията по окачването. Максималният размер отзад на 3ка е 255, няма значение размерът на джантата :)

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook