Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Яну 2016, 16:19

Здравейте колеги!

Предстои ми покупка на този автомобил. От около две седмици мисля и не мога да измисля какъв трябва да е цвета на колата, т.е. екстериорния цвят. Колебанията ми минават от Alpine White, през сребрист металик, после мислих за Estorial Blue, а последно много се замислям за матираните Frozen Silver или Frozen Grey. В Колата ще бъде с М спортен пакет, т.е. такава визия. Карал съм предимно 5-ци, в черни или сиви цветове, а сега ми се струва, че колата трябва да е по-светличка за да изглежда по-голяма като цяло. Това е мое мнение, разбира се.

Салона от вътре ще е черна кожа Мерино с бели шевове или там каквито са (виждал съм ги само на конфигуратора на бмв), а там цветовете като цяло не изглеждат много реално.

Също така ще помоля по-запознатите или тези, които вече притежават това купе да споделят кои екстри са най-смислени като цяло - тук искам да отбележа, че голяма навигация, музика харман кардон, м адаптивно окачване и м спортни спирачки са задължителните за мен опции, които със сигурност ще избера.

Най-много обаче се вълнувам за цвета на колата, за това ще помоля за някакви аргументирани мнения. Какъв е най-подходящия цвят за едно такова купе, кой какви предпочитания има и защо? Също така много се интересувам дали някой има вземане/даване с матираните фрозен цветове?

Благодаря предварително на всички отзовали се колеги.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Dextuar » 16 Яну 2016, 16:27

Не мога да ти дам компетентно мнение, но се абонирам за темата. На мен Alpine White доста ми харесва като цвят. Като екстри си мисля, че HUD-а и adaptive led lights също залужават да ги погледнеш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Gqbriel » 16 Яну 2016, 16:47

И двата Frozen цветове на живо са брутални просто...
Други много красиви са Монако и Ешторил-а,също има и доста Индивидуал цветове..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Пилев » 16 Яну 2016, 17:49

estoril за мен е най-добрия цвят. Особено с комбинация бял салон. Определено би ми бил Но.1 избор.
Червеното също е много добро.
Сива кола не искам и никога не съм искал.
Бялото е добър вариант, като последен черно.

4-ката е по-спортно изглеждащ автомобил, особено с м-пакета и трябва да се бяга от скучни цветове- сиво, черно.
Лични фаворити за опциите, + тези който ти си изброил са ми:
Спортна авт. кутия кутия. Комфортен достъп. Активен круиз контрол. парктроници. Хеад уп дисплей и погрев на седалките. И вече натам до където ти стигат възможностите.
Лед адаптивните фарове променят визията на колата. По-късно излизат доста по-скъпо да се добавят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от bangelov » 16 Яну 2016, 18:39

Бяло с черни джанти изглежда много добре :) Доколко знам фрозен цветовете се заплащат допълнително (може и да греша), ако е така бих инвестирал парите в екстри, а там има доста голям избор :) Успех!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Яну 2016, 19:25

bangelov написа:Бяло с черни джанти изглежда много добре :) Доколко знам фрозен цветовете се заплащат допълнително (може и да греша), ако е така бих инвестирал парите в екстри, а там има доста голям избор :) Успех!

Изображение


Благодаря!

Всеки Фрозен цвят струва около 6500 лв. Това също е малко или много проблем, тъй като цената е значително по-висока от останалите цветове.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Яну 2016, 19:26

Пилев написа:estoril за мен е най-добрия цвят. Особено с комбинация бял салон. Определено би ми бил Но.1 избор.
Червеното също е много добро.
Сива кола не искам и никога не съм искал.
Бялото е добър вариант, като последен черно.

4-ката е по-спортно изглеждащ автомобил, особено с м-пакета и трябва да се бяга от скучни цветове- сиво, черно.
Лични фаворити за опциите, + тези който ти си изброил са ми:
Спортна авт. кутия кутия. Комфортен достъп. Активен круиз контрол. парктроници. Хеад уп дисплей и погрев на седалките. И вече натам до където ти стигат възможностите.
Лед адаптивните фарове променят визията на колата. По-късно излизат доста по-скъпо да се добавят.


Благодаря!

Всички тези екстри ще ги имам като оборудване в автомобила. За цвета, синьото есторил е наистина добро, но сякаш няма да си купя синя кола, поне никога не съм го правил до сега. Бял салон е може би най-красивия вариант, но поддръжката и цапаницата ще ми дойдат в повече.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Яну 2016, 19:58

Gqbriel написа:И двата Frozen цветове на живо са брутални просто...
Други много красиви са Монако и Ешторил-а,също има и доста Индивидуал цветове..


Благодаря!

Кои си виждал на живо? Аз само frozen silver на 6-ца и да, не беше лошо, но сякаш не беше WOW :) Би ли уточнил кои индивидуал цветове имаш предвид, защото на практика тези фрозен всичките са индивидуални. Мисля, че също така може да се поръча синьото на м3 и жълтото на м4. Цената им отново ще е около 6500 лв.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Gqbriel » 16 Яну 2016, 20:07

vodkarulez написа:
Gqbriel написа:И двата Frozen цветове на живо са брутални просто...
Други много красиви са Монако и Ешторил-а,също има и доста Индивидуал цветове..


Благодаря!

Кои си виждал на живо? Аз само frozen silver на 6-ца и да, не беше лошо, но сякаш не беше WOW :) Би ли уточнил кои индивидуал цветове имаш предвид, защото на практика тези фрозен всичките са индивидуални. Мисля, че също така може да се поръча синьото на м3 и жълтото на м4. Цената им отново ще е около 6500 лв.

На живо съм виждал 2та фрозен ....ешторил,златистия и монако блу..аз имам слабост към ешторил,но наистина сякаш за линиите на 4ката по ярък цвят ще и седи по-добре...
Но да не се разочароваш ти после,все пак е до вкус най-вече.За 6500лв според мен аз лично бих добавил глезотийка или гаранция или нещо полезно ...frozen цветовете като излязоха съм гледам официални видеа в щатите тогава имаше само 2 места които ги боядисваха...и там драскотини не се премахват с полиране а с боя..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Яну 2016, 20:39

bangelov написа:Бяло с черни джанти изглежда много добре :) Доколко знам фрозен цветовете се заплащат допълнително (може и да греша), ако е така бих инвестирал парите в екстри, а там има доста голям избор :) Успех!

Изображение


Благодаря!

Точно това се чудя дали има смисъл да давам 6500 лв. за цвят като Frozen или да се примеря с алпин за без пари или Еstoril/ Silver за 1700 лв., а с другите пари да си добавя някоя екстра :) Колата ще е гаранционна 4+1 години, а от БМВ твърдят, че боята ще се прави в техен сервиз и няма проблем за матираните като цяло.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 17 Яну 2016, 12:03

Някакви други мнения за екстериорния цвят?

Все още не мога да реша, до колко матираните имат смисъл спрямо цената си, също така не е ли бялото твърде обикновен цвят, скучен и бързо омръзващ?
Специалист-Икономист

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 26.05.2010
Мечтае да кара: BMW 760Li a.k.a. move over poor person

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от STASEK » 17 Яну 2016, 14:32

http://f30.bimmerpost.com/forums/showth ... p?t=891904 Тук може да направиш съпоставка м/у всички цветове на 4 серия
http://f80.bimmerpost.com/forums/showth ... p?t=953954 А тук са индивидуалните(вкл. и фрозен цветовете)

Успех с избора!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Яну 2016, 16:29

На първо място Ещорил синьото за тоя модел, после бялото. Тия фроузън и т.н. само отблизо стават и то при чиста кола, но за мен лично да дадеш и пари за тия цветове...все едно да ги дам за черно. :mhihi:
Не знам дали има като опция онова менящо се оранжево-червено, което го слагат на М6 и М4, много го бива и би ми било фаворит ако го имаше за това купе.
Бялото е скучно, ама на джипка или на обикновена кола. На спортно купе с М-пакет е супер. Защо мислиш е пълно с М3 Е92 и М4 бели, че и М6 от актуалната? :mhihi: :yes:
Та при всички случаи ако има Sakhir orange metallic, Ещорил синьо или бяла. Но в никакъв случай тия матове или пък черно, като последното би било пагубно за визията на тая кола. Пред тях предпочитам Силвърстоун 2(още го слагат дори на М4 и го видях на живо как и стои)но ти не харесваш подобия на сиво и се поразрови за тия три цвята, ако можеш ги виж на живо някъде и ще се увериш в думите ми.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 17 Яну 2016, 21:18

Top Gun Maverick написа:На първо място Ещорил синьото за тоя модел, после бялото. Тия фроузън и т.н. само отблизо стават и то при чиста кола, но за мен лично да дадеш и пари за тия цветове...все едно да ги дам за черно. :mhihi:
Не знам дали има като опция онова менящо се оранжево-червено, което го слагат на М6 и М4, много го бива и би ми било фаворит ако го имаше за това купе.
Бялото е скучно, ама на джипка или на обикновена кола. На спортно купе с М-пакет е супер. Защо мислиш е пълно с М3 Е92 и М4 бели, че и М6 от актуалната? :mhihi: :yes:
Та при всички случаи ако има Sakhir orange metallic, Ещорил синьо или бяла. Но в никакъв случай тия матове или пък черно, като последното би било пагубно за визията на тая кола. Пред тях предпочитам Силвърстоун 2(още го слагат дори на М4 и го видях на живо как и стои)но ти не харесваш подобия на сиво и се поразрови за тия три цвята, ако можеш ги виж на живо някъде и ще се увериш в думите ми.


Благодаря!

Интересен коментар си направил. Като цяло цвят Sаkhir Orange Metallic изглежда много добре. Не съм го виждал на живо, но на снимки много. Въпреки това не е моя цвят, може би пропуснах да кажа, че всичко в червената гама е толкова лошо за мен, колкото и черното за тази кола. Иначе, фрозен цветовете ми грабнаха окото като нещо ново, различно и модерно. Въпреки това, мисля, че го бях написал по-рано в постовете ми, никой от тях не направи ефекта WOW, който се предполага, когато даваш 6500 лв. за цвят. Въпросния Sakhir го няма в конфигуратора, но предполагам може да се поръча при цена от 3500 до 6500 лв.

Есторил блу е цвят, който много хора избират за това купе. Лично аз също го харесвам, също така имах възможност да го видя на няколко различни бмв-та от различни серии. Наистина красив цвят. Може би обаче ми идва леко тъмен, предвид концепцията за по-светъл цвят. От всичко видяно и написано, може би най-разумно ще бъде да избера бял цвят - Alpine White - най-евтин вариант и Mineral White/ Brilliant White като други две бели алтернативи, но вече срещу заплащане на 3500-6500 лв. (индивидуални цветове при тази серия като цяло). Както бяха написали в един немски сайт - Alpine White e евтин цвят, но модерен. Ако искате де не изглежда, че сте го избрали поради нисък бюджет, то сложете му тогава голяма и хубава джанта. Бих казал доста добре казано.

За това поръчвам колата в Alpine White, слагам 19-ките с черен отенък, М-пакет, черни индивидуал лайсни, затъмнени стъкла и нататък вече всичко както трябва вътре в салона. Най-вероятно това ще е моя избор за цвят, освен ако не размисля нещо в последния момент. Бялото е семпло, на моменти обикновено, но както казваш ти, сякаш това важи за всяка друга кола, но не и на спортните купета.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Gqbriel » 17 Яну 2016, 21:44

Само после да не забравиш,да се похвалиш :D
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook