Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: Дизел
Мечтае да кара: Бензин
Детайли за колата: Touring

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от tihomair » 11 Май 2016, 21:27

Честито колега и беаварийно! Колата наистина е уникална и радва окото. Сигурен съм, че и динамиката ще е на високо ниво.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 12 Май 2016, 8:41

Благодаря колеги за хубавите думи. Бъдете здрави и успешни във всичко. Пожелавам на всеки една такава красавица или някоя друга дори още по-красива.
Специалист-Икономист

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от E30driver » 12 Май 2016, 16:22

Колата няма какво да я коментирам, но искам да поздравя колегата за смелостта със своите средства да разкраси значително скучния автомобилния пейзаж у нас и вместо да си купи поредната Х5 или Х6, да ни предложи тази уникална красавица. Само на хубави места да я караш! Пътуване до аутобана в Германия е задължително, особено през идващите топли летни дни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 13 Май 2016, 8:35

E30driver написа:Колата няма какво да я коментирам, но искам да поздравя колегата за смелостта със своите средства да разкраси значително скучния автомобилния пейзаж у нас и вместо да си купи поредната Х5 или Х6, да ни предложи тази уникална красавица. Само на хубави места да я караш! Пътуване до аутобана в Германия е задължително, особено през идващите топли летни дни.


Този коментар ме накара да се чувствам горд с покупката си. Благодаря ти колега. В действителност трудно човек може да види 4-ка Гран Купе по улиците на България. Ако не се лъжа, в Бургас има само едно бяло, моето в случая и максимум още 3-4 коли от 4-та серия, купе, кабриолет и т.н.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Leon » 13 Май 2016, 16:05

Аз в София виждам повече гран купе отколкото стандартното 4 серия... БМВ напипаха много добра ниша с тези междинни модели.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Dextuar » 13 Май 2016, 16:30

Leon написа:Аз в София виждам повече гран купе отколкото стандартното 4 серия... БМВ напипаха много добра ниша с тези междинни модели.


Потвърждавам за София :yes:
Ф36 е идеален и за семеен автомобил, не като в 3-ката да събереш един куфар и патерицата и багажникът да свърши

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 26 Май 2016, 16:23

Моля някой модератор да добави F36 в поредицата към подфорумните модели. Чувствам се тъпо, че колата ми не съществува като модел според форума.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Leon » 27 Май 2016, 8:28

Тя реално не е 3 серия, а от цял подфорум за 4-та няма смисъл, тъй като колите са твърде малко. А и реално са технически идентични с 3 серия. Трябва да помислим за преименуване на целия подфорум 3 и 4 серия, както и 1 и 2 серия, примерно...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 27 Май 2016, 14:29

ДА, точно така.

Основното меню да стане 3 серия/ 4 серия, а към подразделите по години към тези с F да се добави Ф36
Специалист-Икономист

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Georgi__V » 10 Юни 2016, 12:15

Поздравления за колата,

изглежда наистина прекрасно. Лично аз бих добавил карбонови капаци на огледалата в черно и смяна на бъбреците с черни, за да се получи нещо като night package на Мерцедес, но това си опира вече до личен вкус. Индувидуалният салон е много добър, ако може да постнеш още няколко снимки на седалките и да още нещо: наскоро видях, как при един приятел Вилнер са облекли пласмасата около скоростния лост в кожа, лично за мен е добро решение, защото ако има нещо, което не ми харесва в трета серия и производните, то това е оформлението около скоростния лост и пластмасата там.
Може ли да споделиш малко информация за първите километри, разход, возия и.т.н, Аз лично карам F30, но 2018 след фейслифта на гран купето смятам сериозно да го загледам и ми е много интересно да чуя няколко впечатления от първа ръка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Юни 2016, 10:17

Georgi__V написа:Поздравления за колата,

изглежда наистина прекрасно. Лично аз бих добавил карбонови капаци на огледалата в черно и смяна на бъбреците с черни, за да се получи нещо като night package на Мерцедес, но това си опира вече до личен вкус. Индувидуалният салон е много добър, ако може да постнеш още няколко снимки на седалките и да още нещо: наскоро видях, как при един приятел Вилнер са облекли пласмасата около скоростния лост в кожа, лично за мен е добро решение, защото ако има нещо, което не ми харесва в трета серия и производните, то това е оформлението около скоростния лост и пластмасата там.
Може ли да споделиш малко информация за първите километри, разход, возия и.т.н, Аз лично карам F30, но 2018 след фейслифта на гран купето смятам сериозно да го загледам и ми е много интересно да чуя няколко впечатления от първа ръка.


Здравей колега,

Благодаря за този коментар. Колата е наистина чудесна. Изминах около 2500 км. до този момент и впечатленията са ми следните:

- м адаптивното окачване на 19-ки джанти придава една стегната и комфортна возия, точно каквито очаквания имах. Иначе в спортен режим имам чувството, че колата се превръща в картинг :)
- бялата перла, която избрах за външен цвят е просто съвършена боя. Всяка вечер под лампион или денем на слънце съблюдавам красотата на този цвят. Наистина е много впечатляващ (разбира се, преди всичко трябва да си фен на белият цвят)

- разхода на колата за момента е изключително осреднен, т.е. около 9.8 при шофиране може би 50/50 в града и извън града. Бих казал, че стойностите са добри за кола 313 кс.

- музиката Харман Кардон, когато бъде настроена качествено и според личния вкус върши наистина чудеса. Мощността и качественото са на изключително високо ниво.

- индивидуалния салон и кожа Мерино са най-доброто, което съм виждал в колите до този момент. Да, колата, респективно кожата са още твърде нови за да имам каквито и да са оплаквания, но тъй като съм пипал и виждал всякакви кожи, тази изглежда да бъде перфектна. Тук това, което получих надмина очакванията ми.

- както някои колеги казаха, коженото табло/ жабка правят колата един клас повече от гледна точка на лукса. Задължителна екстра, в случай, че искате колата да изглежда повече луксозно.

- М спирачки към този момент не мога да разбера дали са по-добри или не от стандартните. Струва ми се, че искат да заграят преди да почнат да работят качествено, а на мен рядко ми се отдава тази възможност, особено при късите разстояния в гр. Бургас.

- ЛЕД фаровете са красиви, модерни, иновативни, но не съм сигурен колко по-добре светят от би-ксесона или дали ъпгрейда от гледна точка на светлина е смислен. Така или иначе с ЛЕД фарове колата получава по-модерно излъчване, съответно ако парите не са проблем, не е зле да се поръчат. За съжаление, аз вече имам проблем с единия фар, който се оказа дефектен, поради което в БОВА КАР направиха констатация, че трябва да бъде сменен с нов. В края на седмицата предстои подмяна.

- стабилността на колата е умопомрачителна. Нямам никакви забележки, колата е като залепена на пътя. Разбира се, това винаги съм очаквал от едно бмв, но тук е изключително осезаемо.

- шума в купето е в много поносими граници. Имам странно чувство, че тази кола, въпреки, че е купе и прозорците са без рамки, в крайна сметка е по-добре обезшумена в сравнение с предходната ми ф10. Това е мое мнение, но започва да се прокрадва същото и при мои приятели, които също карат ф10.

- мощността на колата сякаш още я няма в пълния си размер. Специално аз си пазя колата, съответно рядко настъпвам колата сега докато е нова, но въпреки всичко ми се струва, че не се е разработила и не е заработила като един същински дизелов звяр, каквато се очаква да бъде. Предполагам, че с километрите и времето, всичко ще си дойде на мястото.

- комфотният достъп е изключително удобна екстра. Грам не съжалявам, че избрах да присъства в колата.

- head up е изключително яка екстра. Тук също не съжалявам.

- голямата навигация е с много ярък и качествен екран. Цветовете вече са плътни и красиви. Лично аз съм много доволен.

- Спортният волан е нещо, което според мен не е задължително в колата, но пък придава по-различно усещане при шофиране. Доволен съм и тук. Достатъчно дебел и мек, също така добре изработен.

- обем на багажника - тук за сега мога да кажа, че багажника е достатъчно голям за всекидневни покупки, също така за една едноседмична почивка с жена и евентуално едно дете, при това не бебе :) Все пак да не забравяме, че това е купе и обема отзад не е особено голям. Не разчитайте на много пространство, защото е хечбег. Това го има при GT, но не и при GC.

- избрах интериорни лайстни high gloss individual - черни, които са уникално красиви, но се драскат дори с поглед. Тук всеки трябва да има предвид, че красотата тук си има цена и изисква чудовищно пазене, иначе всичко отива по дяволите.

- по отношение на огедала, бъбреци и други ъпдейти - смятам скоро да не правя такива ъпдейти. За сметка на това си сложих оригинални лепенки за праговете на m performance и се смея да твърдя, че се получи много добре.

По отношение на кожа в обсега на скоростния лост, трябва да го видя и да помисля дали бих искал да го направя. Иначе колега е прав, че вероятно това е единственото място, където лукса липсва, особено в моя случай и конкретно при мен.

Смятам скоро да закупя комплект джанти с гуми 18-ки за зимата. Но има време до тогава, ще видим какво ще излезе :)
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Dextuar » 16 Юни 2016, 10:31

Колега, комфортния достъп е много хубава екстра, аз също го ползвах до едно време, но бъди внимателен с него, особено с такава кола


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Юни 2016, 10:35

Добавям 1-2 снимки на салона за колега, който искаше да види. Също така добавям снимка на м перформанс стикерите за прагове.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Юни 2016, 10:37

dextuar написа:Колега, комфортния достъп е много хубава екстра, аз също го ползвах до едно време, но бъди внимателен с него, особено с такава кола


Sent from my iPhone using Tapatalk


Да, разбира се. Знам за това, но се чудя как точно да се предпазя. Дано имам късмет, че да не вляза в обсега на неправилните хора.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Dextuar » 16 Юни 2016, 12:07

vodkarulez написа:
dextuar написа:Колега, комфортния достъп е много хубава екстра, аз също го ползвах до едно време, но бъди внимателен с него, особено с такава кола


Sent from my iPhone using Tapatalk


Да, разбира се. Знам за това, но се чудя как точно да се предпазя. Дано имам късмет, че да не вляза в обсега на неправилните хора.

Еми освен да се кодира колата да не го ползва, друг начин не намирам. Увиването на ключа в станиол и подобни не го коментирам. Като цяло проблемното е че, може и в магазина да се разхождаш и е достатъчно някой да е на 10 крачки от теб, а тогава това обикновено не прави впечатление.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook