Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 16 Юни 2016, 14:42

dextuar написа:
vodkarulez написа:
dextuar написа:Колега, комфортния достъп е много хубава екстра, аз също го ползвах до едно време, но бъди внимателен с него, особено с такава кола


Sent from my iPhone using Tapatalk


Да, разбира се. Знам за това, но се чудя как точно да се предпазя. Дано имам късмет, че да не вляза в обсега на неправилните хора.

Еми освен да се кодира колата да не го ползва, друг начин не намирам. Увиването на ключа в станиол и подобни не го коментирам. Като цяло проблемното е че, може и в магазина да се разхождаш и е достатъчно някой да е на 10 крачки от теб, а тогава това обикновено не прави впечатление.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Истината е, че решат ли да вземат колата, това ще се случи със сигурност. Тук едва ли има чак толкова голямо значение имаш или не комфортен достъп. Вече почти всички луксозни коли имат тази екстра и в действителност е доста удобна. Ако ти е писано да си караш колата без някой ден да останеш без нея, то така е най-добре. Иначе каско му е майката и нито един лев спестяване, че после много боли.
Специалист-Икономист

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Dextuar » 16 Юни 2016, 14:54

Колега, дано не ти се налага да разчиташ на застрахователи, аз бих взел превантивни мерки, защото застраховането в България не е някаква сигурност по мое наблюдение


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Gqbriel » 16 Юни 2016, 15:21

dextuar написа:Колега, дано не ти се налага да разчиташ на застрахователи, аз бих взел превантивни мерки, защото застраховането в България не е някаква сигурност по мое наблюдение


Sent from my iPhone using Tapatalk


За чисто нова кола надали ще е като при нас с 10годишните ,но пък се обезценяват мноого бързо което е факт...някак си е тъпо по цял свят да си ползват нещо толкова удобно,ние веднага да го махаме :banghead: че и не е евтино
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Dextuar » 16 Юни 2016, 19:08

В Арм*** чисто нов МЛ на 4 месеца отказаха да платят одраскана броня на паркинг, да не ти казвам там колко е каското, така че и това не е гаранция ама въобще


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Gqbriel » 16 Юни 2016, 20:24

dextuar написа:В Арм*** чисто нов МЛ на 4 месеца отказаха да платят одраскана броня на паркинг, да не ти казвам там колко е каското, така че и това не е гаранция ама въобще


Sent from my iPhone using Tapatalk


Отказали са ,защото има причина като примерно не се е обадил на 112 ,не се е обадил на застраховател...никъв шанс да откажат особено на кола застрахована за над 120 000лв...4ри коли в Ар***** нито ама нито един отказ за детайл,колкото и да е бил безумен,а аз не съм от хората,които насила правят щети за да сменят детайли,никога не съм и бил ...
За една кола ,която цената и по каско е 10 пъти и повече по-евтина от на МЛ за 1 год са сменени БЕЗ ПТП - 2 пъти сензорни стъкла и цялостно боядисване на някои детайли по 2 пъти..
В повечето случаи проблема не е при застрахователя,а и не искам да повярвам,че човек който има такава кола не може да се оправи да не дава излишни пари :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Dextuar » 16 Юни 2016, 21:34

:OT:
Неее, беше нещо по уникално, служителят, който е направил описа, беше оплескал нещо и колегите му се дърпаха после при огледа, но стана доста грозно предвид кви пари им се дават, нещо няква комисия се намеси и май после няколко дни чакаха отговор, абе направо пълна пародия

Бтв: На мен пак там като ми правеха огледа ми се заядоха буквално за точка от камъче, която търсих мин 10 мин докато лично я намеря, та май много зависи кой ти гледа колата и колко е на кеф

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Georgi__V » 17 Юни 2016, 10:08

vodkarulez написа:
Georgi__V написа:Да, колата, респективно кожата са още твърде нови за да имам каквито и да са оплак
По отношение на кожа в обсега на скоростния лост, трябва да го видя и да помисля дали бих искал да го направя. Иначе колега е прав, че вероятно това е единственото място, където лукса липсва, особено в моя случай и конкретно при мен.


Много мерси за снимките, колата като я видях още веднъж снимана отзад, изглежда наистина потресаващо добре. Разходът ти е много добър, аз карам Ф30 320д и на градско си е към 7,2-7,3, а ти с 140 коня повече си направо отличник.

Аз пак ще се върна на салона, не може при положение, че БМВ имат най-добрия хед ъп, най-добрата мултимедия (онзи ден тази на старта петица би тази на новата е класа), та не може при това положение да ми оставят тази пластмаса при скоростния лост. На мой приятел преди два дни му докараха може би първото в България С клас купе 2016, чиято мултимедия за мен е отвратителна, но не мога да отреча, че конзолата изглежда в пъти по-добре, без да броя, че Мерцедес май имат вече опция за поръчване на К-термо стъкло и за предните прозорци.
Това са малки неща, ама дразнят, карам по 1200 км на седмица или с 3-ката или с Х1 то на жената и особено сега лятото в Добруджа таблото и на двете се нагрява зверски. Онзи ден излезе фейслифта на 3ката гран турисмо и ми е много любопитно, като пуснат конфигураура, дали са вкарали нещо допълнително.

Не че другата година, пак няма да кацна при БМВ, с тия 200 000 км гаранция,които ги дават поне при мен с мойте километри нямат алтернатива, особено като имам предвид как новото GLE купе на съседката сдаде багажа на 5000 км и се наложи препрограмиране на целия компютър:))))

Иначе пак много безаварийни ти пожелавам и абсолютно никакви контакти със застрахователи:)))) освен за подновяване на полиците:))

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Taruno » 20 Юни 2016, 18:32

vodkarulez написа:
Georgi__V написа:Поздравления за колата,

изглежда наистина прекрасно. Лично аз бих добавил карбонови капаци на огледалата в черно и смяна на бъбреците с черни, за да се получи нещо като night package на Мерцедес, но това си опира вече до личен вкус. Индувидуалният салон е много добър, ако може да постнеш още няколко снимки на седалките и да още нещо: наскоро видях, как при един приятел Вилнер са облекли пласмасата около скоростния лост в кожа, лично за мен е добро решение, защото ако има нещо, което не ми харесва в трета серия и производните, то това е оформлението около скоростния лост и пластмасата там.
Може ли да споделиш малко информация за първите километри, разход, возия и.т.н, Аз лично карам F30, но 2018 след фейслифта на гран купето смятам сериозно да го загледам и ми е много интересно да чуя няколко впечатления от първа ръка.


Здравей колега,

Благодаря за този коментар. Колата е наистина чудесна. Изминах около 2500 км. до този момент и впечатленията са ми следните:

- м адаптивното окачване на 19-ки джанти придава една стегната и комфортна возия, точно каквито очаквания имах. Иначе в спортен режим имам чувството, че колата се превръща в картинг :)
- бялата перла, която избрах за външен цвят е просто съвършена боя. Всяка вечер под лампион или денем на слънце съблюдавам красотата на този цвят. Наистина е много впечатляващ (разбира се, преди всичко трябва да си фен на белият цвят)

- разхода на колата за момента е изключително осреднен, т.е. около 9.8 при шофиране може би 50/50 в града и извън града. Бих казал, че стойностите са добри за кола 313 кс.

- музиката Харман Кардон, когато бъде настроена качествено и според личния вкус върши наистина чудеса. Мощността и качественото са на изключително високо ниво.

- индивидуалния салон и кожа Мерино са най-доброто, което съм виждал в колите до този момент. Да, колата, респективно кожата са още твърде нови за да имам каквито и да са оплаквания, но тъй като съм пипал и виждал всякакви кожи, тази изглежда да бъде перфектна. Тук това, което получих надмина очакванията ми.

- както някои колеги казаха, коженото табло/ жабка правят колата един клас повече от гледна точка на лукса. Задължителна екстра, в случай, че искате колата да изглежда повече луксозно.

- М спирачки към този момент не мога да разбера дали са по-добри или не от стандартните. Струва ми се, че искат да заграят преди да почнат да работят качествено, а на мен рядко ми се отдава тази възможност, особено при късите разстояния в гр. Бургас.

- ЛЕД фаровете са красиви, модерни, иновативни, но не съм сигурен колко по-добре светят от би-ксесона или дали ъпгрейда от гледна точка на светлина е смислен. Така или иначе с ЛЕД фарове колата получава по-модерно излъчване, съответно ако парите не са проблем, не е зле да се поръчат. За съжаление, аз вече имам проблем с единия фар, който се оказа дефектен, поради което в БОВА КАР направиха констатация, че трябва да бъде сменен с нов. В края на седмицата предстои подмяна.

- стабилността на колата е умопомрачителна. Нямам никакви забележки, колата е като залепена на пътя. Разбира се, това винаги съм очаквал от едно бмв, но тук е изключително осезаемо.

- шума в купето е в много поносими граници. Имам странно чувство, че тази кола, въпреки, че е купе и прозорците са без рамки, в крайна сметка е по-добре обезшумена в сравнение с предходната ми ф10. Това е мое мнение, но започва да се прокрадва същото и при мои приятели, които също карат ф10.

- мощността на колата сякаш още я няма в пълния си размер. Специално аз си пазя колата, съответно рядко настъпвам колата сега докато е нова, но въпреки всичко ми се струва, че не се е разработила и не е заработила като един същински дизелов звяр, каквато се очаква да бъде. Предполагам, че с километрите и времето, всичко ще си дойде на мястото.

- комфотният достъп е изключително удобна екстра. Грам не съжалявам, че избрах да присъства в колата.

- head up е изключително яка екстра. Тук също не съжалявам.

- голямата навигация е с много ярък и качествен екран. Цветовете вече са плътни и красиви. Лично аз съм много доволен.

- Спортният волан е нещо, което според мен не е задължително в колата, но пък придава по-различно усещане при шофиране. Доволен съм и тук. Достатъчно дебел и мек, също така добре изработен.

- обем на багажника - тук за сега мога да кажа, че багажника е достатъчно голям за всекидневни покупки, също така за една едноседмична почивка с жена и евентуално едно дете, при това не бебе :) Все пак да не забравяме, че това е купе и обема отзад не е особено голям. Не разчитайте на много пространство, защото е хечбег. Това го има при GT, но не и при GC.

- избрах интериорни лайстни high gloss individual - черни, които са уникално красиви, но се драскат дори с поглед. Тук всеки трябва да има предвид, че красотата тук си има цена и изисква чудовищно пазене, иначе всичко отива по дяволите.

- по отношение на огедала, бъбреци и други ъпдейти - смятам скоро да не правя такива ъпдейти. За сметка на това си сложих оригинални лепенки за праговете на m performance и се смея да твърдя, че се получи много добре.

По отношение на кожа в обсега на скоростния лост, трябва да го видя и да помисля дали бих искал да го направя. Иначе колега е прав, че вероятно това е единственото място, където лукса липсва, особено в моя случай и конкретно при мен.

Смятам скоро да закупя комплект джанти с гуми 18-ки за зимата. Но има време до тогава, ще видим какво ще излезе :)


Можеш спокойно да очакваш рязък спад в разхода като стигнеш 10тина хил км. На мой приятел Х4ката падна надолу с почти 2 литра!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Alek_SV » 22 Юни 2016, 11:21

И каква е логиката в това прогнозирано падане на 2 литра след 10 к км ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Gqbriel » 22 Юни 2016, 11:42

Alek_SV написа:И каква е логиката в това прогнозирано падане на 2 литра след 10 к км ?

Двигателя се разработва,мога да го потвърдя на поне 3 различни марки, Х1 2д,Peugeot 2.0и + Chevrolet 3.6 май беше или 2.6 не помня - всичките след първа смяна ан масло смъкнаха разход
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Taruno » 22 Юни 2016, 13:59

Alek_SV написа:И каква е логиката в това прогнозирано падане на 2 литра след 10 к км ?


Самия двигател има нужда от отпускане - дори в книжката на Е90 беше посочено подобно инфо. Но да при мои приятели дето накупиха нови коли при всичките съм го видял като при някои е доста фрапантно - F15 X5 3.5 разхода му градско падна почти 3 литра, а извънградско около 2.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Leon » 22 Юни 2016, 17:35

Да се натъпчеш в тесен панталон се иска повече усилие и енергия, отколкото в хлабав, ако ми позволите сравнение... Вече ако е твърде хлабав, започват другои проблеми, но това след половин милион километра.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: G30,530D xdrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от Georgi__V » 23 Авг 2016, 11:30

Колега,

днес видях това в тубата и веднага се сетих за твоята кола:))))))

https://www.youtube.com/watch?v=jl4jM6U4hnY

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 27 Яну 2017, 22:37

Georgi__V написа:Колега,

днес видях това в тубата и веднага се сетих за твоята кола:))))))

https://www.youtube.com/watch?v=jl4jM6U4hnY



Благодаря, колега! ДА, имат известни прилики. Уникална кола като цяло. Вече изминах 10 000 км. и освен щастие и удоволствие, други емоции не съм усетил зад волана.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: Покупка на 435d xDrive Gran Coupe

Мнение от vodkarulez » 10 Фев 2017, 23:58

Въпрос към всички колеги в този форум и разбира се, към всички вас, които участвахте в темата.

Моля за мнение дали да боядисам спойлера на задната броня, т.нар. дифузер в цвета на колата, т.е. минерално бяло?

Ще се радвам ако споделите снимка на кола, която вече е претърпяла такава промяна, като става въпрос конкретно за 435d xDrive M-packet Gran Coupe. Прикачвам снимка на колата сега.

Благодаря предварително на всички отзовали се и помогнали.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Специалист-Икономист

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook