Проблем колан/плафони/заключване

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.02.2015
Пол: Мъж

Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от videm » 23 Окт 2015, 17:17

Здравейте на всички!

Тази година станах горд собственик на 320x drive m (така като гледам е същото като на tosh), така че има още едно във Варна :)))
За съжаление обаче проблемите започнаха само няколко месеца след покупката.
Та накратко - вкарах го в оторизирания сервиз за ремонт на ляв калник/задна броня/лява задна врата (след лек удар преди няколко месеца) и смяна на масло, тъй като ми светна и индикацията за 1ва смяна.
Взех си колата тази седмица във вторник и в сряда почнаха проблемите:
1) при включена опция за заключване на вратите след потегляне, вратите започват да се заключват и отключват непрестанно, докато не изключа опцията (или не намаля скоростта под необходимата за заключване). Иначе проблем със заключване/отключване от ключа няма.
2) при отключване и влизане в колата преден и заден плафон почват да премигват неистово
3) активната защита на преден ляв колан я няма (липсва лекото пристягане на колана при потегляне)
4) светлината на дръжката на задна лява врата също примигва постоянно при отключване на колата
5) от време на време при шофиране дава индикация, че липсва безконтактния ключ.

Днес сутринта им я върнах да си я гледат и сега тъкмо идвам от сервиза. Та, накратко по техни думи - има проблем с блока на преден ляв колан (не комуникира с компютъра) и с блоковете за светлините и заключването (трудна комуникация). Решението, което ми предлагат е да сменят блока на колана и да се опитат да препрограмират другите 2 блока (но не дават гаранция, че ще успеят и може да се наложи да сменят и тях).
За смяната на блока на колана искат аз да платя (близо 1000лв.), с което аз не съм съгласен и точно това е причината да пиша тук.

За мен нещата стоят така: оставям им кола без нито един от горните проблеми за ремонт, взимам си я след 2 седмици и започва да ми прави всички изброени номера. Не знам какво са правили в сервиза, но най-вероятно са прецакали нещо и е редно да си поемат ремонта. Влязохме в спор с приемчика и той обеща да пише официално искане към управата на база това, че колата е почти нова (на 2 години) и гаранцията е изтекла само преди месец (голям късмет, няма що), а проблемите са явно причинени от дефект (естествено вариантът, в който те са прецакали нещо беше категорично отхвърлен), но въобще не изглеждаше убеден, че искането ще бъде удовлетворено.

Та въпросите ми са следните:
1) Възможно ли е те да са повредили нещо при ремонта (изчукване/боядисване на лява врата/калник/броня и смяна на масло)? Предполагам, че все нещо трябва да са разкачали, а някои от проблемите са все от лява страна. Аз не разбирам нищо и затова и не мога да споря с тях.
2) Някой има ли опит с повреда по колата след излизане от оторизиран сервиз (различна от причината за влизане в сервиза) и успял ли е да ги пребори да я отстранят за тяхна сметка?
3) Да пиша ли и аз едно официално писмо до Варна Карс и да обясня ситуацията, защото честно не знам този доколко има желание и възможност да съдейства?

Абе въобще всеки съвет и коментар са добре дошли.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от Atsalov » 24 Окт 2015, 1:25

Пиши им едно писмо, защото писаното остава а казаното се забравя. Ако не ти обърнат достатъчно внимание можеш да пишеш на БМВ България, те са длъжни да разследват случая и да вземат правилно решение.

П.п. Провери дали не са намокрили нещо при тенеджийските услуги които си ползвал при тях.
Успех :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от tosh » 25 Окт 2015, 17:02

Първо да ти честитя колега за хубавата придобивка! Е, малко ми е кофти сега щото до скоро само аз имах такава във Варна :driving: :D
Подкрепям мнението на колегата Atsalov, пиши до БМВ България и общо взето не се давай, отстоявай си правата. След като проблема се появява след сервизирането значи 99% е станало при тях и са длъжни да го отстранят.
Със сигурност при изчукването и боядисването на вратата са я разоборудвали т.е. са свалили корите и са разкачили всичкото оборудване. За боядисването на вратата е възможно даже да са я свалили цялата. Така че със сигурност има интервенция по отношение на електрониката в областта на вратата.

:OT: Знам че е късно за тебе, но да дам съвет на останалите - По-добре заделете малко пари и си удължете гаранцията. Със сигурност ще ви струва по-евтино от ремонти като този. Аз например се разминах с плащане за смяна на раздатъчна кутия. Гаранцията може да се удължава година за година и то до 6години и 200000км.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от videm » 26 Окт 2015, 13:08

Здравейте,

Мислех да изчакам да видя този служител какво ще свърши, но след като днес звъннах и разбрах, че е на обучение цялата седмица, а колегата му нищо не знаеше за моя казус и ми измънка "Би трябвало да го е предал" реших да сядам и да пиша.

Atsalov, на пръв поглед не виждам нищо мокро. Трябва ли да погледна някъде по-специално?

:OT: tosh, колко плати за удължаването? Аз много се чудех, но в крайна сметка се отказах (кофти решение явно).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от tosh » 26 Окт 2015, 14:38

videm написа: :OT: tosh, колко плати за удължаването? Аз много се чудех, но в крайна сметка се отказах (кофти решение явно).


Ами аз удължих от за още 1 година до 3год. и/или 60000км. и ми струва към 450лв. Виж калкулатора http://bmw-varnacars.bg/bg/bg/owners/bmw_service/service_inclusive/extended_warranty/calculator.html
Догодина мисля за още една година да удължа. Определено ще си струва.
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от stasko5 » 29 Окт 2015, 18:51

Колега честито за придобивката и съжалявам за случилото се. Пиша по темата, за да споделя, че удължаване на гаранцията до 5 години и 100000 км ми струваше около 1400 лв. Е при мен някои друг ще се радва на това, но мисля и на сегашната да удължа гаранцията до 5 години, нищо че може и нея да продам догодина :).
Колкото до ситуацията и аз мога да те посъветвам да се обърнеш до БМВ България, даже тъй като аз имах проблеми с дилъра при покупката на сегашната ми кола и писах до БМВ Германия, които са препратили на БМВ България може и така да пишеш, за да покаже че си готов до край да си търсиш правата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от tosh » 29 Окт 2015, 21:23

stasko5 написа:Колега честито за придобивката и съжалявам за случилото се. Пиша по темата, за да споделя, че удължаване на гаранцията до 5 години и 100000 км ми струваше около 1400 лв. Е при мен някои друг ще се радва на това, но мисля и на сегашната да удължа гаранцията до 5 години, нищо че може и нея да продам догодина :).
Колкото до ситуацията и аз мога да те посъветвам да се обърнеш до БМВ България, даже тъй като аз имах проблеми с дилъра при покупката на сегашната ми кола и писах до БМВ Германия, които са препратили на БМВ България може и така да пишеш, за да покаже че си готов до край да си търсиш правата.

Колега, щом смяташ да я продаваш скоро, по-добре си удължавай гаранцията година за година.
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.02.2015
Пол: Мъж

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от videm » 30 Окт 2015, 11:14

Здравейте колеги,

Ето и последното инфо около моя проблем - след като понеделник пуснах официално писмо до Варна Карс, още същата вечер получих обаждане от управителя, на следващия ден се видяхме, оставих им колата и получих оборотна (новата 320xd).
Вчера ми се обадиха, че проблемът е отстранен - оказало се кабелче, което не са закрепили добре на масата след боядисването. Днес я взех, на първо каране не дава нито един от изброените дефекти, ще видим как се държи следващите дни.

Като цяло останах с добро впечатление, управителят беше отзивчив и се държа много културно, евала и за признанието, че проблемът е бил в тях.

Единствено не мога да разбера, защо трябваше да пиша писма, да се срещам с ръководството и да си губя времето при положение, че такъв дребен проблем би трябвало да може да се разреши от редовите служители.
Най-нормално е като дава дефекти след ремонт да си проследят стъпките и да намерят проблема, а не веднага да искат да сменят едно, второ, трето за моя сметка и да ми обясняват какво злополучно съвпадение е това.

Както и да е, дано нямам повече проблеми, единствено ме е яд, че изтървах да си удължа гаранцията. :banghead:

Благодаря на всички за съветите, надявам се моя проблем да помогне и на някой друг в бъдеще.

Лека и спорна на всички!

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от Atsalov » 30 Окт 2015, 12:28

videm написа:Здравейте колеги,

Ето и последното инфо около моя проблем - след като понеделник пуснах официално писмо до Варна Карс, още същата вечер получих обаждане от управителя, на следващия ден се видяхме, оставих им колата и получих оборотна (новата 320xd).
Вчера ми се обадиха, че проблемът е отстранен - оказало се кабелче, което не са закрепили добре на масата след боядисването. Днес я взех, на първо каране не дава нито един от изброените дефекти, ще видим как се държи следващите дни.

Като цяло останах с добро впечатление, управителят беше отзивчив и се държа много културно, евала и за признанието, че проблемът е бил в тях.

Единствено не мога да разбера, защо трябваше да пиша писма, да се срещам с ръководството и да си губя времето при положение, че такъв дребен проблем би трябвало да може да се разреши от редовите служители.
Най-нормално е като дава дефекти след ремонт да си проследят стъпките и да намерят проблема, а не веднага да искат да сменят едно, второ, трето за моя сметка и да ми обясняват какво злополучно съвпадение е това.

Както и да е, дано нямам повече проблеми, единствено ме е яд, че изтървах да си удължа гаранцията. :banghead:

Благодаря на всички за съветите, надявам се моя проблем да помогне и на някой друг в бъдеще.

Лека и спорна на всички!




За съжаление, не само в България е така, писаното си остава, казаното се забравя. Повече са се притеснили, че щом имаш време да го напишеш, може да имаш време да използваш и адвокат ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от stasko5 » 30 Окт 2015, 13:42

Много се плашат ако се стигне до БМВ България, защото може да ги накажат или даже да им вземат лиценза (както стана с Дару едно време). За съжаление и ние сме виновни защото много малко си търсим правата и се примиряваме. Аз имах голяма драма с Бова докато си взема сегашната кола и ако не бях се оплакал щях сигурно да съм поредния прецакан.
Дано колега да нямаш повече проблеми с колата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.09.2014
Местоположение: Несебър-Поморие-Плевен-София
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 320d xDrive
Мечтае да кара: Хеликоптер
Детайли за колата: J457416

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от irc84 » 03 Ное 2015, 13:24

За да не отварям нова тема Ще използвам тази, ако колегата няма нищо против.
След смяна на пукнато от камъче предно стъкло миналата зима в Бова ми казаха, че са сменили и software-a на колата с най-новия, който е излезнал. Оттогава колата започна да дава cruise control failure >> check servise, това го дава при градско каране с изключен круиз контрол, понякога и при спряна кола. Проблема е че това понякога го прави по 5 пъти на ден, понякога на 3 седмици веднъж. И двата пъти когато я карах в Бова-та за този проблем, когато те я тестват не се появява грешката и ми казват има нещо в software не сме сигурни, ми не знаем, дай да запишем новия и това е. Преди 2 седмици пак ми го презаписаха и вчера изскочи пак досадната грешка. Първият ми въпрос е не може ли да вържат колата на компютър, който да каже от какво идва тази грешка и врото не може ли да се прегледа електрониката и окабеляването, защото най-често го дава сутрин при влажно време и студена кола, понякога 3-4 пъти последователно в рамките на минута. Имам чувство, че понеже колата е още в заводска гаранция и няма да заплатя нищо за ремонта и не и се занимава да търсят някаква хлабава връзка някъде, като няма да се изписват скъпи резервни части и сложни ремонти или просто чакат да мине февруари и да ми кажат дай толкова пари да ти го оправим? Какво да правя, ако сега като отида пак ми кажат, дай да презапишем software-a и така до другия път когато се появи.
"Live fast, die young, and have a good-looking corpse"
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от stasko5 » 03 Ное 2015, 22:10

Колега първо съветвам ти да си удължиш гаранцията. Второ разправяй се и ако трябва отиди за второ мнение до варна или ако имаш път друго представителство.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.09.2014
Местоположение: Несебър-Поморие-Плевен-София
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 320d xDrive
Мечтае да кара: Хеликоптер
Детайли за колата: J457416

Re: Проблем колан/плафони/заключване

Мнение от irc84 » 10 Ное 2015, 0:30

Ще я удължавам гаранцията, но тя колата до февруари ще достигне 60к км. Аз карам около 50 к км на година. Какво удължаване ще е най-подходящо, че гледам не само години се гледат, а и изминати км, които при мен са малко проблем?
"Live fast, die young, and have a good-looking corpse"
Изображение

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook