Фейслифт на тройката

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Фейслифт на тройката

Мнение от TurboDieselComby » 29 Юли 2015, 12:40

Видяхте ли вече новия вид на тройката?

http://www.bmw-autobavaria.bg/bg/bg/new ... index.html

Аз външно виждам разлики най-вече в ангелските очи. За Sport line - двете перки долу са леко издължени, като се появили още две като вежди над фаровете за мъгла.

Вътре не можах да хвана разлика - поне от тези снимки в сайта на Камор.

Някой по наблюдателен ако може да намери ...


Някой беше казал че ще променят нещо по фаровете (мисля колегата Leon), защото сега при дъжд - водната струя минава пред фара и се забелязва едно кофти трептене на фаровете в задната част на автомобила пред теб.

Интересно ми е да видя туринга как ще се освежи.

Като цяло този фейс няма да направи сегашната тройка видимо остаряла си мисля - особено когато не светят дневните светлини.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Фейслифт на тройката

Мнение от Пилев » 29 Юли 2015, 14:31

Exterior
New halogen headlight design with LED daytime running lights
Full LED headlights now an option (standard on 340i)
Headlights have moved further apart
Daytime running lights feature upper and lower edge of LED light tubes with LED bar connecting to kidney grille
Optional Adaptive Full LED Headlights with Auto High-Beam System
Broader side air intakes in front apron
New, more intricate styling of central air intake
New full LED tail lights
LED brake lights

Interior
Center console now comes in high-gloss black
New ambient lighting
New chrome accents - seat adjustments, window controls, air vents
Trim finisher in instrument panel expands into all four doors
Cupholders now have sliding cover

New Colors
Mediterranean Blue Metallic
Platinum Silver Metallic
Jabot Brown Metallic

http://f30.bimmerpost.com/forums/showth ... ?t=1124274

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10389
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Фейслифт на тройката

Мнение от Leon » 30 Юли 2015, 14:05

Съгласен съм, че фейслифта няма да помрачи имиджа на актуалния модел. Промените са едва забележими и за набито око (подобно на Ф10). Добре де, личат загладените линии по броните, една идея по-навъсената физиономия вледствие леко сплесканите бъбреци и раздалечени фарове. Линията Модерн е изчезнала и са вкарали немския пакет Адвантидж от Е90 (съдържаше същите екстри). Като цяло освежаването цели маркетингов ефект ("новата" 3 серия, никой редови потребител няма да седне да сравнява), за да са на нивото на чисто новата С-класа, която се продава от няколко месеца. Светодиодните стопове вече знаем, че ги вадят като асо от ръкава вече трето поколение, което е обида към хората, купили си нов модел с крушки и фасунги, които често дефектират. Хрома вътре и цвета на лайстните няма да ги коментирам, защото са въпрос на вкус. Новите двигатели тепърва ще ги видим, но не очаквам драстични промени и там.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Фейслифт на тройката

Мнение от TurboDieselComby » 30 Юли 2015, 14:14

Има някой неща които съм предусетил какво ще е във фейслифта явно :-) например:

Center console now comes in high-gloss black

то алтернативата беше алуминия - който стоеше като лепнат в нищото на фона на черен салон, табло и т.н.

Проблема е че се драската тези пластмасови панели и стои грозничко.


А дали ми е нов модел New ambient lighting - хич не ми пука - и сега не го забелязвам, отделно че има две версии за избор какво да ми свети.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 929
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Фейслифт на тройката

Мнение от Пилев » 30 Юли 2015, 16:02

В момента 3-ката е стария модел. C класата е на 1 година изцяло нов модел, А4 ката сега излиза и тя изцяло нова. Та мисля докато излезе новият модел, ще са догонващи.
Това със стоповете е идиотизъм. Може и следващата 3-ка да е пак с крушки и после LCI с LED. :no:
Няма и какво толкова да и променят, тъй като за разлика от е90 е доста по-красива.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Фейслифт на тройката

Мнение от xerial » 31 Юли 2015, 11:42

Ф30 си е ОК само по себе си , но в сравнение с новата Ц класа - всякаш 2те са различни класове и за съжаление 3ката изостава значимо... поне откъм екстериор и интериор...
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Фейслифт на тройката

Мнение от carmanf1 » 27 Авг 2015, 15:53

Новите LED фарове и стопове са много красиви на живо. Дневните светлини се свързват с бъбреците, придава още по-агресивен вид.

Освен по-горе споменатите, променени са също:

- изцяло нови бензинови двигатели - 3, 4 и 6 цилиндрови (В36, В46 и В56). 328I става 330i, 335i става 340i

- спортната автоматична кутия е оптимизирана и подобрена. Нов хидро-трансформатор. Както и преди фейслифта, си има launch control функция

- нова, подобрена кормилна уредба

- ново, подобрено окачване отпред

- нови, подобрени амортисьори отзад

Относно конкурентите в класа, въпрос на вкус. За мен новото А4 екстериорно е facelift на предходното :no: , интериорно ми е много Фолксваген Пасат.
Ц-класата пък за мен е адски пенсионерска, особено екстериорно. Задницата е много провиснала. Не ме впечатлява за момента.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Фейслифт на тройката

Мнение от stasko5 » 27 Авг 2015, 16:36

Подкрепям колегата, че фейслифта въобще не е по-назад от Ц класата, камо ли Аудито. Може би за пръв път ауди ще са толкова близо, но пак продължава да не ми харесва. Ц класата има доста минуси, които доста дразнят при по-дълга употреба.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Фейслифт на тройката

Мнение от carmanf1 » 27 Авг 2015, 18:06

stasko5 написа:Подкрепям колегата, че фейслифта въобще не е по-назад от Ц класата, камо ли Аудито. Може би за пръв път ауди ще са толкова близо, но пак продължава да не ми харесва. Ц класата има доста минуси, които доста дразнят при по-дълга употреба.


Всичко е въпрос на вкус... и лични предпочитания.

За мен Ф30 си остава бест ин клас!!!
Дори и при наличието на новата Ц-класа, новото А4 (което си е Б8 файс с интериор на Пасат), новия Jag XE, и новия Кадилак ATS.

Между другото, тествах F30 LCI и поне по мое мнение, поведението на колата е в пъти по-добро от преди фейса.
И в окачване, и в управлението.
Движи се като по релси, без компромиси в комфорта. Уникална.

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook