Покупка на Ф30 - мнения

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Rainbow » 21 Апр 2015, 10:50

Здравейте колеги,

Интересува ме следния казус - дали сега е удачно време да се вземе Ф30-ка, втора ръка или е по-добре да се изчака до евентуален facelift с идеята за падане на цените (и имате ли идея кога по-точно се очаква като дата facelift-a, защото доста противоречиви статии гледам из нета)?

Като модел главно съм се насочил главно към 328i, и ми се струва добра идея да е спортния автомат. За сега май това се сещам като първи въпроси :)

Ще се радвам на малко мнения по въпроса и съвети от собственици на този модел.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 21.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E87, E90 LCI
Мечтае да кара: M4

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от gkostadinoff » 22 Апр 2015, 15:57

Колега и да излезе фейслифт независимо дали тази година, 2016 година и т.н. се съмнявам цените рязко да се сринат до такава степен, че да си заслужава чакането още една година например. Аз така си мисля поне. :dunno: Другото което е, че ако не бързаш и искаш да си чакаш - чакай си. Но винаги за добър екземпляр цените ще бъдат независимо дали има фейс или не - високи. Още повече, че говориш за F30. Виждаш, че още си има фейс Е90, които си държат цената. Да не говорим за Ф30, които със сигурност няма да се сринат изведнъж при нов модел. Така, че всичко си зависи от теб.. с какви финанси разполагаш, колко време ти се чака и т.н. Все въпроси, на които ние не можем да ти дадем отговори. 328i е уникален автомобил с изключителна динамика за 4-ри цилиндровия си мотор и с много добър разход на гориво. Спортната скоростна кутия също е голям плюс.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Koliu » 22 Апр 2015, 20:11

gkostadinoff написа:Колега и да излезе фейслифт независимо дали тази година, 2016 година и т.н. се съмнявам цените рязко да се сринат до такава степен, че да си заслужава чакането още една година например. Аз така си мисля поне. :dunno: Другото което е, че ако не бързаш и искаш да си чакаш - чакай си. Но винаги за добър екземпляр цените ще бъдат независимо дали има фейс или не - високи. Още повече, че говориш за F30. Виждаш, че още си има фейс Е90, които си държат цената. Да не говорим за Ф30, които със сигурност няма да се сринат изведнъж при нов модел. Така, че всичко си зависи от теб.. с какви финанси разполагаш, колко време ти се чака и т.н. Все въпроси, на които ние не можем да ти дадем отговори. 328i е уникален автомобил с изключителна динамика за 4-ри цилиндровия си мотор и с много добър разход на гориво. Спортната скоростна кутия също е голям плюс.

Абсолютно прав! Плюс това при БМВ няма драматични промени при LCI моделите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Taruno » 23 Апр 2015, 16:22

gkostadinoff написа:Колега и да излезе фейслифт независимо дали тази година, 2016 година и т.н. се съмнявам цените рязко да се сринат до такава степен, че да си заслужава чакането още една година например. Аз така си мисля поне. :dunno: Другото което е, че ако не бързаш и искаш да си чакаш - чакай си. Но винаги за добър екземпляр цените ще бъдат независимо дали има фейс или не - високи. Още повече, че говориш за F30. Виждаш, че още си има фейс Е90, които си държат цената. Да не говорим за Ф30, които със сигурност няма да се сринат изведнъж при нов модел. Така, че всичко си зависи от теб.. с какви финанси разполагаш, колко време ти се чака и т.н. Все въпроси, на които ние не можем да ти дадем отговори. 328i е уникален автомобил с изключителна динамика за 4-ри цилиндровия си мотор и с много добър разход на гориво. Спортната скоростна кутия също е голям плюс.


По-добре не бих могъл да го кажа, за разлика от VW примерно, къдео излезе ли фейс цените падат с поне 15-25% тук разиката е минимална. Въпроса е следния и важи за всички модели от Е90, 60 до Fките, ако гледаш ниската гранци варианта за читав автомобил пада главоломно, а при F-ките няма поддръжка с "алтернативни" части т.е. всичко става страшно :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Rainbow » 23 Апр 2015, 16:49

В случая гледам бройки от БМВ представителства (в Германия) до 30к км, та това няма да е толкова проблем си мисля. Естествено на доста по-добри цени от тези, които бяха на експото тук :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от M-coupe » 27 Апр 2015, 18:56

Rainbow написа:Здравейте колеги,

Интересува ме следния казус - дали сега е удачно време да се вземе Ф30-ка, втора ръка или е по-добре да се изчака до евентуален facelift с идеята за падане на цените (и имате ли идея кога по-точно се очаква като дата facelift-a, защото доста противоречиви статии гледам из нета)?

Като модел главно съм се насочил главно към 328i, и ми се струва добра идея да е спортния автомат. За сега май това се сещам като първи въпроси :)

Ще се радвам на малко мнения по въпроса и съвети от собственици на този модел.

Ето виж кога ще е тоя ''евентуален'' фейслифт :lol:
http://topgear.bg/?go=article&p=detail& ... cleId=8467
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Koliu » 27 Апр 2015, 19:48

Моделът е суперуспешен, съответно фейслифтът ще е с много малко промени и може да сте сигурни, че няма да мръднат въобще надолу цените

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Koliu » 07 Май 2015, 16:53

Айде, големият фейслифт вече е факт.Цените започват да летят надолу :)))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Rainbow » 08 Май 2015, 9:18

Колега ти се майтапиш, но ще паднат, най-малко годините им вървят ;)

В това времe аз май почнах да се отказвам от F30 328i след последните track дни и по-скоро клоня към E92 M3 :mhihi
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Koliu » 08 Май 2015, 19:42

Rainbow написа:Колега ти се майтапиш, но ще паднат, най-малко годините им вървят ;)

В това времe аз май почнах да се отказвам от F30 328i след последните track дни и по-скоро клоня към E92 M3 :mhihi

Ами колега карам 320 GT x-drive с абсолютно фул екстри и М3 Е93 и се усещам как не ми се влиза в GT-то...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1362
Регистриран на: 21.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M6 Cabrio V10 manual
Детайли за колата: Единственото в Европа M6 Cabrio V10 с ръчни скорости

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от AlibiTu » 10 Май 2015, 9:09

Koliu написа:
Rainbow написа:Колега ти се майтапиш, но ще паднат, най-малко годините им вървят ;)

В това времe аз май почнах да се отказвам от F30 328i след последните track дни и по-скоро клоня към E92 M3 :mhihi

Ами колега карам 320 GT x-drive с абсолютно фул екстри и М3 Е93 и се усещам как не ми се влиза в GT-то...


Все пак зависи за какво ти трябва колата. За по-дълги пътувания и като цяло за работа ГТ-то ще е по-добър вариант (не само икономически). Между другото точно поради тази причина си взех хибрид между "нормална" кола и М-ка ... и мога да кажа, че не е лош вариант.
Е30 325 > Е30 318ис (М50Б25) > Е36 316 > Е38 728 > F32 435i > E64 M6 V10

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Koliu » 10 Май 2015, 10:42

Колега, за всичко е идеална М-ката.Даже и децата се кефят и пътуват с удоволствие-леко избръмчавам, леко връткам дупето, леко дъс 200+ тук/там, където е безопасно и всички са happy, а аз съм ухилен на макс
Може би само за зимата не става. Не знам обаче със сигурност...Скоро я купих и не ми се взимаха зимни гуми

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Bexim » 20 Май 2015, 12:10

И аз скоро мисля да мина по този път.. Или Ф30, леко използвано - разбирайте премиум до 20-30К км макс или нова друга кола, като още не мога да се ориентирам много..
Задължително ще е автомат и бензин.

При фейслифта прочетох, че е променено окачването, което е доста критикувано във Ф30 (не знам защо, явно вози по-меко и реват), но повече ме притеснява че махат N20 мотора, към който се бях насочил. За него четох, че е изпилен доста докрай и дори при чип, главата създавала проблеми, не знам дали е вярно, но определено ще почакам и продължавам да търся информация по въпроса.
За мен е странно един мотор да се произвежда толкова кратко време, явно има нещо... :confused:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от BMW120 » 25 Окт 2015, 22:50

здравейте колеги, замислям се и аз да скачам на една Ф30-ка. Нямам пари за чисто нова, гледам премиум-а, гледам и разни обяви....
Та интересува ме тая история с разхода.....дават го градско 320д 5.4....та предполагам ясно е че едва ли е толкова но горе долу колко е? 6.5-7л. може ли да се докара?
Прави ми впечатление и че се обсъждат по темите комфорт, еко про и спорт бутона но на някои снимки виждам само спорт и еко про но не виждам комфорт, това допълниетлна екстра ли е?
Обсъждате и че по малките дизелови които са 130 коня не били хубави, бързи или нещо такова. Това вярно ли е? Аз все си мисля че уж нов мотор предполагам е пъргав.
Този Twin turbo на 320д ли е само или и на по малкия двигател?
Иначе дали ако отида до германия ще мога да попадна на хубав автомобил, по евтин и по подржан, защото като видя обявите - дупница кюстендил и пазарджик и изтръпвам просто :lol: :lol: :lol:
Имам много въпроси ама тия са засега на примависта :)
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от tosh » 26 Окт 2015, 1:06

BMW120 написа:здравейте колеги, замислям се и аз да скачам на една Ф30-ка. Нямам пари за чисто нова, гледам премиум-а, гледам и разни обяви....
Та интересува ме тая история с разхода.....дават го градско 320д 5.4....та предполагам ясно е че едва ли е толкова но горе долу колко е? 6.5-7л. може ли да се докара?
Прави ми впечатление и че се обсъждат по темите комфорт, еко про и спорт бутона но на някои снимки виждам само спорт и еко про но не виждам комфорт, това допълниетлна екстра ли е?
Обсъждате и че по малките дизелови които са 130 коня не били хубави, бързи или нещо такова. Това вярно ли е? Аз все си мисля че уж нов мотор предполагам е пъргав.
Този Twin turbo на 320д ли е само или и на по малкия двигател?
Иначе дали ако отида до германия ще мога да попадна на хубав автомобил, по евтин и по подржан, защото като видя обявите - дупница кюстендил и пазарджик и изтръпвам просто :lol: :lol: :lol:
Имам много въпроси ама тия са засега на примависта :)


5.4? :shock: Мойта е xDrive и градско при положение че ползвам и функцията старт/стоп правя между 7 и 8 на 100. Нормалните модели без xDrive може би правят 6.5 - 7 на 100 но не съм запознат някой друг да каже. Извънградско Варна - София го правя 5.3 - 5.5 на 100.
Комфорт е нормалния режим на каране който се активира сам при стартиране на двигателя а след това с копчетата може да превключваш между различните режими когато си поискаш. 184 коньовия мотор на 320D e приятно пъргав. Имам и 136 коня E46 и разликата е от земята до небето. Сега тука любителите на скоростите ще кажат че не им е достатъчно пъргав, НО на мен ми е идеален - изпреварвам за отрицателно време, кикдауна е страхотен а удоволствието от шофирането е супер особено при спорт режима. Не знам с какви пари разполагаш, но те съветвам да погледнеш офертите за малко използвани или тест драйв автомобили на основните дилъри на БМВ в БГ. Цените са сносни, а лизинга просто е с невероятна лихва. Освен това ГАРАНЦИЯТА е силно ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА. Успех!
ИзображениеИзображениеИзображение

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook