Покупка на Ф30 - мнения

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 13.02.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530d Facelift

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от boris.vangelov » 26 Окт 2015, 14:26

Аз съм без xdrive и в София при нормално каране ми дава около 6.5, с малко повече настъпване от време на време дава към 7.5. За вървеш, лично за мен, 320d е осезаемо по-пъргав от 318d

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от TurboDieselComby » 29 Окт 2015, 16:54

Съгласен съм с колегите за разхода!

Макар, че ти не си казал за кой град питаш.

Разбира се на кратки разстояния с отопление на седалки и волан при 2-3 градуса и много трафик стигам и до 11.


318d също е приличен вариант (имам приятел с такава). Взе я от Камор на 26к км с много екстри (автомат, елеганс, 18ки, кожи, ксенони, Хай-Фай) за малко над 50к лв. (това преди около година и нещо вече).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от BMW120 » 08 Ное 2015, 7:49

за софия говоря :)
а да ви питам Harman Kardon аудиосистема с Logic 7 Surround sound това ли е най-добрата sound система предлагана от БМВ и ако някой от вас я има да сподели мнение?
всичките ми бмв-та които съм карал са били със скапана аудио система и съм решил този път да търся с качествено изпълнение
харесах една 3-ка в мобиле и мисля да ходя да я погледна тия дни, само чакам едни неща да видим накъде ще тръгнат и ще пиша :driving: :driving: :driving:
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Koliu » 08 Ное 2015, 10:18

За 3-ка/4-ка Harman Kardon е най-скъпата. В горните класове Bang&Olufsen . За мен музиката е една от най-важните екстри и си заслужава всеки лев.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Gqbriel » 09 Ное 2015, 9:57

BMW120 написа:за софия говоря :)
а да ви питам Harman Kardon аудиосистема с Logic 7 Surround sound това ли е най-добрата sound система предлагана от БМВ и ако някой от вас я има да сподели мнение?
всичките ми бмв-та които съм карал са били със скапана аудио система и съм решил този път да търся с качествено изпълнение
харесах една 3-ка в мобиле и мисля да ходя да я погледна тия дни, само чакам едни неща да видим накъде ще тръгнат и ще пиша :driving: :driving: :driving:

Само да вметна считано от Е90 нагоре - музиката няма ниииищо ама ниищо общо без значени дали сравняваме HK при Е46 с HK при Е90 ...а за Logc 7 или individual и дума да не става...
Дори HiFi е страхотна ,ако НЕ си страшен фен на звука...а Bang & Olufsen си е друга планета :mhihi: ..така че ,ако имаш възможност Por Logic и нагоре,звука е :bang:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Koliu » 09 Ное 2015, 19:43

Gqbriel написа:
BMW120 написа:за софия говоря :)
а да ви питам Harman Kardon аудиосистема с Logic 7 Surround sound това ли е най-добрата sound система предлагана от БМВ и ако някой от вас я има да сподели мнение?
всичките ми бмв-та които съм карал са били със скапана аудио система и съм решил този път да търся с качествено изпълнение
харесах една 3-ка в мобиле и мисля да ходя да я погледна тия дни, само чакам едни неща да видим накъде ще тръгнат и ще пиша :driving: :driving: :driving:

Само да вметна считано от Е90 нагоре - музиката няма ниииищо ама ниищо общо без значени дали сравняваме HK при Е46 с HK при Е90 ...а за Logc 7 или individual и дума да не става...
Дори HiFi е страхотна ,ако НЕ си страшен фен на звука...а Bang & Olufsen си е друга планета :mhihi: ..така че ,ако имаш възможност Por Logic и нагоре,звука е :bang:


Колега, по мое лично мнение, с опит от над 15 БМВ-та 2007-2015 си написал некоректни неща.
Колкото по-нова е, толкова по-голям боклук е базовата музика и т.нар. хай-фай. Според мен го правят, за да се охарчват клиентите. Дори в момента имаме едно 640д 2014 с хай-фай - е няма такъв кенеф. И другото: между Harman и B&O няма голяма разлика. Единствено, че B&O са с уникални колони на вид - щръкват нагоре, като запалиш колата и вечер са осветени и вьобще ефекта "уау" е уникален, но за очите, а не за ушите...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Gqbriel » 09 Ное 2015, 22:54

Koliu написа:
Gqbriel написа:
BMW120 написа:за софия говоря :)
а да ви питам Harman Kardon аудиосистема с Logic 7 Surround sound това ли е най-добрата sound система предлагана от БМВ и ако някой от вас я има да сподели мнение?
всичките ми бмв-та които съм карал са били със скапана аудио система и съм решил този път да търся с качествено изпълнение
харесах една 3-ка в мобиле и мисля да ходя да я погледна тия дни, само чакам едни неща да видим накъде ще тръгнат и ще пиша :driving: :driving: :driving:

Само да вметна считано от Е90 нагоре - музиката няма ниииищо ама ниищо общо без значени дали сравняваме HK при Е46 с HK при Е90 ...а за Logc 7 или individual и дума да не става...
Дори HiFi е страхотна ,ако НЕ си страшен фен на звука...а Bang & Olufsen си е друга планета :mhihi: ..така че ,ако имаш възможност Por Logic и нагоре,звука е :bang:


Колега, по мое лично мнение, с опит от над 15 БМВ-та 2007-2015 си написал некоректни неща.
Колкото по-нова е, толкова по-голям боклук е базовата музика и т.нар. хай-фай. Според мен го правят, за да се охарчват клиентите. Дори в момента имаме едно 640д 2014 с хай-фай - е няма такъв кенеф. И другото: между Harman и B&O няма голяма разлика. Единствено, че B&O са с уникални колони на вид - щръкват нагоре, като запалиш колата и вечер са осветени и вьобще ефекта "уау" е уникален, но за очите, а не за ушите...




Е ти с 15 аз с 3 и разликата e голяма,съжалявам...в Е46 примерно,ще чуеш звука на индивидуала или пролоджика - сииилно се съмнявам.
Виж темите за музика в Е46 и ще ме разбереш.... :yes:
Вярвам на моя слух - съжалявам, с ф30 нямам досег и не съм чувал как звучи,но съм слушал сток е90 /hifi/pro logic/individual Една след друга е там има разлика,камо ли за в Е46 ..
Не ми се спори..съжалявам
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от BMW120 » 10 Ное 2015, 1:25

Gqbriel ич не разбрах кво си написал...значи аз съм карал е87, е90, е39 и сега е60. От всичките най ми хареса на е87 но нямам представа каква еше...най-зле беше на е39.
Те всъщност как се подреждат? Хайфай, после про лоджик, хармана и банг е най качествено ли? И какво представлява individual? Някакво и индивидуално изпълнение/поръчка на клиента ли?
Koliu верно си е това....аз умирам от кеф като се кача в кола с качествена стокова музика. Имам едно приятелче с пежо купе от 2002г. ам музиката jbl заводско...еми няма да ви казвам как се чува....да ти е кеф да се качиш направо...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Koliu » 10 Ное 2015, 7:36

Колега, първото ми БМВ беше Е93 2007 от там 10 Exx и 5 Fxx. Коментирам само модели 2007-2015 и абсолютно твърдя, че всеки следващ модел сток музика и хай-фай е все по-зле от предния.Тук форума е за F-ки

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Gqbriel » 10 Ное 2015, 9:38

Koliu написа:Колега, първото ми БМВ беше Е93 2007 от там 10 Exx и 5 Fxx. Коментирам само модели 2007-2015 и абсолютно твърдя, че всеки следващ модел сток музика и хай-фай е все по-зле от предния.Тук форума е за F-ки

:yes: е това е друго нещо,аз изхождах от логика на предните модели как се развива,но в случая чак не мога да повярвам от това,което казваш :dunno:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 13.01.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от mfnn » 14 Ное 2015, 2:22

Вземи си F30-ка но ако си решил нека е 335их.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Gqbriel » 15 Ное 2015, 23:01

BMW120 написа:Gqbriel ич не разбрах кво си написал...значи аз съм карал е87, е90, е39 и сега е60. От всичките най ми хареса на е87 но нямам представа каква еше...най-зле беше на е39.
Те всъщност как се подреждат? Хайфай, после про лоджик, хармана и банг е най качествено ли? И какво представлява individual? Някакво и индивидуално изпълнение/поръчка на клиента ли?
Koliu верно си е това....аз умирам от кеф като се кача в кола с качествена стокова музика. Имам едно приятелче с пежо купе от 2002г. ам музиката jbl заводско...еми няма да ви казвам как се чува....да ти е кеф да се качиш направо...


Кое не разбра бе човек :mhihi: .....

http://musicarnw.com/bmw-factory-audio-explained/


Обикновена - Hifi - Pro Logic - Individual ....

Най-зле е била в Е39 а в Е87 най-добра,е ти какво си слушал с коя опция ....

Ето и за Е39:
http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=162132

Общо взето ,това което казва Koliu не мога да коментирам,защото той ме разбива с опит и преки впечатления от новите модели...но тук идва и момента,на личен вкус и кой на какво казва "добро озвучение"...аз претенции за познавач нямам,но мога да различа ,добро от не толкова такова...



mfnn написа:Вземи си F30-ка но ако си решил нека е 335их.


Докато,не се реша на жипка или БМВ не решат най-накрая да имат бутон X drive Оn/off - не бих си взел повече лека кола Х drive...сега съм с такава,да стабилна,но определно кача ли се на само на задно ,поведението е доста по-предвидимо...(мое мнение) 335 о да,но Х надали
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от BMW120 » 05 Яну 2016, 18:52

колеги в новите F серии има ли го бутона Rest за отопление в купето защото не го виждам на снимките?
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3646
Регистриран на: 15.01.2012
Кара: BMW F10 530d 12'
Мечтае да кара: G30 530d

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Taruno » 06 Яну 2016, 16:19

Не и я няма допълнителната помпа, функцията се пуска през меню

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от BMW120 » 06 Яну 2016, 17:03

Taruno написа:Не и я няма допълнителната помпа, функцията се пуска през меню



демек има я тая гъзарийка, но не на таблото а се пуска през менюто?
питам защото е супер комфортно особенно ако имаш детенце....
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook