Покупка на Ф30 - мнения

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 13.01.2014
Пол: Мъж

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от mfnn » 20 Юли 2017, 16:58

Нещичко от мен!

Трябва задължително да се пита за гаранцията към BMW ли е или към Car Guaranty защото ако е към БМВ добре но ако не е почват проблемите като например над 50 000км. 10% от вас над 60 000 20% и се почва един порочен кръг едно въртене лъгане идват специалисти и понякога и не плащат на мен ми се случи,а си купих колата с ужким 2 години гаранция BMW PREMIUM SELECTION.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 5.01.2013

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от drjivago » 20 Юли 2017, 17:08

LoneWolf написа:Първо, благодаря за отговора.

Да, точно него, сега видях, че линка, който съм дал дава общата страница, но ти си я намерил

В момента карам кола на 17 години, така че за мен основното беше да е автоматик и да има автопилот, парктроник и мултиволан. Гледам, че има и някакви заигравки със смартфони и тнт. Абе в това отношение като за мен е добре. Що се отнася до гаранцията, това което разбирам от сайта е, че трябва да има 24 месеца, цитирам:

Всеки BMW Premium Selection употребяван автомобил има минимум 24 месеца гаранция и предлага всеобхватно портфолио от услуги и възможности за финансиране.

Да не би да не съм разбрал нещо>


Тази кола няма автопилот.
Според мен изчакай. За тези пари може да се намери доста по-добро нещо. Освен автопилота и колиматика е обикновен и фаровете халогенни. Да не говорим за мотира

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.04.2017

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от LoneWolf » 20 Юли 2017, 19:17

Благодаря ти много за съвета, ще попитам задължително за гаранцията!

Гледам, че имат и Х1-чка долу горе за тези пари, на по-малко километри дори. Но е гола като пушка, поне автоматик да беше...за да не е чудите защо гледам две крайно различни коли, за Х1-чката настоява жена ми, понеже е карала преди време и за нея друга кола не съществува. На мен също ми е ок и ми харесва, но ще бъде по-практично за нас като семейство да си вземем F30. Пак ще се повторя, но ще бъда благодарен някой от вас, ако е имал допир и знае има ли кой знае каква разлика между Х1 и F30 откъм надеждност, здравина и поддръжка? За мен е все тази като погледна отгоре, отгоре, но аз и не разбирам.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.04.2017

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от LoneWolf » 20 Юли 2017, 23:08

drjivago написа:
Тази кола няма автопилот.
Според мен изчакай. За тези пари може да се намери доста по-добро нещо. Освен автопилота и колиматика е обикновен и фаровете халогенни. Да не говорим за мотира


Да, доста неща и компромиси стават наистина. Ще изчакам със сигурност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от TurboDieselComby » 21 Юли 2017, 15:39

За зимата X1 e по добър вариант, особено ако живееш на баир.

Моята е много ниска и съм като снегорин ако не затъна нейде.

И двете са постни от към екстри, но определено по-добре изглежда X1то.

Чети в секцията на форума дали някой е ревал от X1.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.04.2017

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от LoneWolf » 21 Юли 2017, 19:34

Абе по принцип общото мнение за тях е повече от положително. Разглеждах из темите, но не успях да намеря много информация. Визуално и на мен Х1 ми харесва повече, но отзад ми се струва доста по-тясна и малка. Другият момент е, че основно ще я карам по магистрала. Не съм ги карал двете, за да направя сравнение, но ми се струва, че по-леко ще са пътува с Ф30 на дълъг път.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: лоша F30-ка

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от kozela » 26 Юли 2017, 9:30

Здравейте,

Аз съм собственик на Ф30 и съм много доволен, цялостно...покрай поръчка на кола за една седмица ползвах новата Х1, което дори съвпадна с пътуване до Румъния.
Мога да кажа, че реално големи разлики няма - и двете са удобни за магистрала, дори за градско каране...в снега се държат еднакво добре, макар ѝ-а да е една идея по-висок и при твърди коловози не се чуваха толкова скрибуцания откъм пода :)
С ръка на сърцето мога да кажа, че харесвам повече Ф-ката поради факта, че е лека кола и има такова поведение, докато в Х-ка понякога се чувствах като във ван...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от damian2112 » 26 Юли 2017, 10:07

Усещането за ван в Х1 (F48) идва от там, че е на платформата на 2 Active Tourer, и е на предно (ако не е xDrive). Карах едно такова под наем в Италия и като цяло е сносно автомобилче (sDrive18d, 150кс) но F30/F31 би трябвало да е много повече кола от него (не съм карал). А в Парадайс мола имаше едно изложено Х1, накичено с екстри и най-големия двигател, 231к.с. за 100 бона, еми според мен са и боднали твърде висока цена, предвид, че дава усещане за Кашкай, а не за БМВ.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.04.2017

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от LoneWolf » 27 Юли 2017, 16:42

Е това за Кашкай, ако има и 10% истина се отказвам от Х1 като вариант :D

Kozela, благодаря ти за мнението. Точно човек, който е карал и двете исках да чуя.

Имам още един въпрос...на повечето употребявани коли в сайта на БМВ има посочена цена и пише БЕЗ ПРИСПАДАНЕ НА ДДС, а на няколко бройки има посочена цена без ДДС.
Каква е разликата и какво точно значи това? Че ако я взема чрез фирма мога да спестя нещо или? Сори за глупавият въпрос, ако е такъв.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 24.04.2017
Пол: Мъж

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Todor_Ninov » 27 Юли 2017, 23:02

Без приспадане на ДДС би следвало да означава, че няма N1 сертификат и не можеш да си възстановиш ДДС ако колата се вземе на фирма. Без ДДС вероятно означава, че можеш да си приспаднеш ДДС, но трябва да го калкулираш към покупната цена.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от TurboDieselComby » 28 Юли 2017, 9:22

Да, с N1 сертификат от завода ако идва имаш право на ДДС кредит, и данъка е 6 лв.годишно, и ДДС на всички горива и т.н.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: лоша F30-ка

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от kozela » 28 Юли 2017, 10:26

TurboDieselComby написа:Да, с N1 сертификат от завода ако идва имаш право на ДДС кредит, и данъка е 6 лв.годишно, и ДДС на всички горива и т.н.

:yes: точно!
Жена ми е с F25 X3 с N1 и всеки път като плаща данък ме боли сърцето за моя данък :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Satanism » 16 Авг 2017, 9:33

Здравейте, може ли някакво мнение за тази обява или ако някой е ходил да я гледа:
http://www.cars.bg/?go=cars&p=view&carofferId=1804121

мерси

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Dextuar » 16 Авг 2017, 9:49

Satanism написа:Здравейте, може ли някакво мнение за тази обява или ако някой е ходил да я гледа:
http://www.cars.bg/?go=cars&p=view&carofferId=1804121

мерси

Моето лично мнение е, че при Ф-ките с тоя чуден автомат, си е направо грехота да си вземеш ръчка ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Покупка на Ф30 - мнения

Мнение от Alek_SV » 16 Авг 2017, 10:34

Да, никаква ръчка .. глупаво е много.

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook