Некой съображения

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Некой съображения

Мнение от TurboDieselComby » 14 Ное 2013, 11:15

Тръгнах да слагам зимния комплект и аха да бодна крика (тип крокодил) и се оказа че няма как да го сложа директно без да направя колата красива отдолу. Оказа се че ми липсват едни пластмасови тампони.

Оказа се че в Камор нямат на склад такива тампони та се наложи да си издялкам. В същност Камор казват че F30/31 си идват фабрично с монтирани тампони, но при мен или са откраднати или просто са ме пропуснали при окомплектовката на колата. От какъв зор BMW са направили така повдигането с крик. Не съм чувал на други коли да е така организирано.

Сваляйки летните обаче лъсна грозната картина с ръждата по централния отвор на главините. Грозна гледка - почистих я с телена приставка за бормашина и намазах с графитна грес. Не че е фатална тази ръжда ама на нова кола си е дразнещо.
Как е при Вас? И в Американския форум масово се оплакват от силно ръждясали главини.

Друг въпрос е че много трудно свалих джантите от главините - адхезия на алуминия към главините. Намазах и тях с графитна грес - грозничко че е черна но ...


С навигацията - не успявам да си пусна авто зума - като приближаваш кръстовище (на което се изисква маневра) да увеличи размера на картата. Понеже имам Head up Display, дали това не е причина да не се зумва картата. Иначе за слизане от главен път показва втори екран на дисплея с анимация.

Това са ми най-общо забележките за 27 000 км изминати до сега. Бих казал не съществени - като цяло съм много доволен.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Некой съображения

Мнение от Leon » 14 Ное 2013, 13:33

:yes:

На първата снимка, елемента в ляво е точно тампонът за повдигане. Или това ти си го подпрял там?
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Некой съображения

Мнение от TurboDieselComby » 14 Ное 2013, 13:47

Точно там трябва да има тампон. А сега е празно гнездо. Слагам трупчето и металната планка (за да влезне ухото на крокодила в дървото).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Некой съображения

Мнение от Jorata » 14 Ное 2013, 13:51

На колежката F30-ката главините също са леш. Взе я януари месец. :banghead:

Моите сега ще отида да ги погледна, ама не вярвам за 7месеца и половина да са се провАлили.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Некой съображения

Мнение от GecataBMW-E46 » 14 Ное 2013, 16:16

Тая графитна грес като я разхвърля по диска да видиш как ще спираш тогава направо ще кове :mhihi: :mhihi: ,слага се медна паста например от тази която се маже по накладките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Некой съображения

Мнение от TurboDieselComby » 14 Ное 2013, 16:40

GecataBMW-E46 написа:Тая графитна грес като я разхвърля по диска да видиш как ще спираш тогава направо ще кове :mhihi: :mhihi: ,слага се медна паста например от тази която се маже по накладките.


Мойта е послушна - не хвърля нищо по дисковете. 8)

Минах 1000 км от тогава ...

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 23.10.2013
Кара: F30

Re: Некой съображения

Мнение от D.Z. » 14 Ное 2013, 19:51

Ръждата по централния отвор на главините при смяна на гумите, същата гледка и при моята кола. :no:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Некой съображения

Мнение от tosh » 14 Ное 2013, 22:22

За съжаление няма такова нещо като перфектен автомобил, но поне БМВ е близко.
И аз значи, да очаквам същото като сменя гумите.... :banghead:
Интересно дали гаранцията няма да покрие смяната на главините при евентуална по-сериозна корозия.... :roll:
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Некой съображения

Мнение от TurboDieselComby » 15 Ное 2013, 8:10

tosh написа: За съжаление няма такова нещо като перфектен автомобил, но поне БМВ е близко.
И аз значи, да очаквам същото като сменя гумите.... :banghead:
Интересно дали гаранцията няма да покрие смяната на главините при евентуална по-сериозна корозия.... :roll:


Гаранцията - не ми се вярва! Тази ръжда е по скоро естетичен проблем - с оригиналните джанти при мен почти не се вижда, но с другите ...

Като сменим някой ден дискове няма да има. Моите ми се струва че бързо се износват:

IMG_0263.jpg


А как колата мери колко са износени накладките? На предните имам range 9000км само, а на задните повече мисля 18000.

А след кое мнение ще ми излизат постовете веднага без проверка от администратор?
Мисля че имам мнения които не са качени.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Некой съображения

Мнение от tosh » 15 Ное 2013, 10:19

TurboDieselComby написа:А след кое мнение ще ми излизат постовете веднага без проверка от администратор?
Мисля че имам мнения които не са качени.

Отговора:
Всички теми и постинги на новорегистрирани потребители ще бъдат преглеждани и одобрявани от модератор, преди да се появат във форума.
След достигане на 20 одобрени постинга, потребителят вече ще може да пуска теми и мнения свободно.

Пиши на някой модератор да ти помогне, щото гледам отдавна си минал 20 мнения.

TurboDieselComby написа:А как колата мери колко са износени накладките? На предните имам range 9000км само, а на задните повече мисля 18000.


Накладките си имат датчик за износване, не съм проверявал но повечето коли да не кажа всички коли го имат.
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Некой съображения

Мнение от Jorata » 15 Ное 2013, 10:40

Абе моите главини за сега са без забележки, но централния отвор е дроП. На колежката самоте главини са ръждиви и то юнашки. Вчера нарочно клечах в гаража да ги огледам. Предполагам, че след зимата и моите ще са на нищо.

П.П. Абе колеги, тоя бутон за вътрешния кръг на обдухването нещо не ми е ясен. Има 2 позиции "А" и "Е"(май беше), ама коя за какво е не знам. Рееално може да е изключен, да свети лампичката на "А" или другата ламичка. Уж рових нещо в книжката, ама явно съм много тъп или много голям заплес. :dunno:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Некой съображения

Мнение от tosh » 15 Ное 2013, 11:04

Jorata написа:Абе моите главини за сега са без забележки, но централния отвор е дроП. На колежката самоте главини са ръждиви и то юнашки. Вчера нарочно клечах в гаража да ги огледам. Предполагам, че след зимата и моите ще са на нищо.

П.П. Абе колеги, тоя бутон за вътрешния кръг на обдухването нещо не ми е ясен. Има 2 позиции "А" и "Е"(май беше), ама коя за какво е не знам. Рееално може да е изключен, да свети лампичката на "А" или другата ламичка. Уж рових нещо в книжката, ама явно съм много тъп или много голям заплес. :dunno:


В книжката пише следното:
С няколко натискания на бутона си избираш желания режим на рециркулация.
Ако свети левия светодиод (над бутона има 2 светодиода) - режим AUC, специален сензор открива замърсители във притока на въздух отвън и го спира - демек въздуха рециркулира само ако сензора открие нещо.
Ако свети десния светодиод - пълна рециркулация, притокът на въздух отвън е спрян
И с трето натискане когато не свети никой светодиод - няма рециркулация.

п.п. Добре че попита щото и аз не ги знаех тия неща :mrgreen:
Даже разбрах че има и сензор срещу замъгляване :shock:
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Некой съображения

Мнение от TurboDieselComby » 15 Ное 2013, 11:15

Абе другите коли си имат кабелче което като се скъса и ти светват накладки на компютъра (така ми беше на предишните каручки). Или нещо опира и прави маса. Тук ще да е по интелигентно решено. Как ми мери километри с точност 1000км

А този ред на мисли, не ми се слагат пак оригиналните накладки (и то за 450 лв. мисля беше), та си мисля за EBC ....-stuff. Но все още няма готов модел за тази кола. Правили тестове сега - да съм питал пак Април месец.

Не знаех че вече смяната на масла се отбелязва в бордовия дневник на колата - без хартии като преди. Разбира се и в системата на BMW надявам се.


А- автоматични, М -ръчно. Няма какво да сбъркаш за вътрешния цикъл. Натисни А ....

Ако не те мързи си почисти централния отвор и му сложи грес - тя си има и водоотблъскващо свойство и е топло устойчива.

Аз намерих графитна (5 лв бурканчето). Медната е на доста по различна цена ако се намери някъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Некой съображения

Мнение от Jorata » 15 Ное 2013, 11:50

Какво, какво? Обдухване срещу замъгляване? :mhihi: Да не се има предвид изпотяване на стъклата?
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Некой съображения

Мнение от Kroki » 15 Ное 2013, 13:21

А ако си вземете един ръждопреобразувател на ВЮРТ и после, високо топлинна запечатка на спрей пак на същата марка, няма ли да си решите този проблем с ръждите и занапред?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook