Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 12 Май 2014, 13:15

Днес бях в Камор, и питах търговеца какви отстъпки дават в момента- "до към 8% може да се стигне"

Иначе имаха изложена една 420д 120 000 по табелка, бяла с червена кожа ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 12.09.2009
Пол: Мъж
Кара: F13 650i
Мечтае да кара: M

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от vaskoniracing » 12 Май 2014, 23:29

Leon написа:Подскажи, че си гледал аналогичните аудита :winky:

Хаха разкри ме.И така миналата година на старта на DTM 05.2013г. нормално има подвижни шоуруми на трите марки участващи във въпросният шампионат.Попитах представителите на BMW,кога ще влезе в продажба 4-ката и ми отговориха ооооо това е още концепция и ние не знаем.След този отговор се насочих към S5,но понеже живея в Германия успях да видя тестова 4-ка и то още през юни,което ме накара да изчакам IAA в Франкфурт.Успях да посетя изложението и там вече получих отговор,кое и кога.Въпреки всичко НЕ успях да направя тест на S5 оказа се,че има само две в цяла Германия и ми поискаха 500 евро за тест и ако купя автомобил от тях да ми ги приспаднат от цената.При BMW си направих термин и след седмица ми дадоха абсолютно безплатно 428 за цял ден,но имах право на 150км.И така взех решение за 435i все пак по-нов модел от конкуренцията,а и ред други неща,които са предимство пред конкурентният модел ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Rainbow » 13 Май 2014, 8:34

БТВ Само да вметна - това е тестдрайв!

За ден! В САЩ БМВ ме офертираха даже за 2-3 дни. Тук, в Камор, с една тъпа физиономия ми каза 15 минути... Това вярно, че такава ни и държавата де ама...
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10415
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Leon » 13 Май 2014, 11:27

Клиентите са различни, затова. Конкуренцията при дилърите също е различна. Всъщност, освен колите, всичко е различно. :winky:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Jorata » 13 Май 2014, 16:23

На мен пък Камор ми дадоха една 3-ка за 24ч, без специално да съм ги молил. Просто ми предложиха.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от TurboDieselComby » 13 Май 2014, 18:32

Rainbow написа:БТВ Само да вметна - това е тестдрайв!

За ден! В САЩ БМВ ме офертираха даже за 2-3 дни. Тук, в Камор, с една тъпа физиономия ми каза 15 минути... Това вярно, че такава ни и държавата де ама...


Всички дават. Може да си ги оставил с впечатление че нямаш сериозен интерес.
Преди години ни дадоха Q7 с пълен резервоар за 2 дни и казаха да не я зареждаме. Камор ми дадоха за 2 дни но им я заредих и искаха да са до 500км пробег, и то след като вече си бях поръчал моята. И рено, и сеат дават.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Koliu » 14 Май 2014, 12:13

vaskoniracing написа:Здравейте,понеже се замислям за смяна на сегашният автомобил с нов и проявявам интерес към 435i бих искал да Ви попитам,някои неща.И така става въпрос за закупуване на нов автомобил.Колко %-та е възможната търговска отстъпка и кое от допълнителното оборудване не бихте пропуснали да си добавите към конфигурираният автомобил?Естествено всеки би искал да е с всички екстри,но цената става,като на GTR :driving: .......


Колега,
след двудневно каране на 435i x-drive съм :shock: :shock: :shock:
Уникален автмобил - всъщност двигателят е уникален . Пристратсяваш се да настъпваш постоянно.
ускорява абсолютно еднакво между 0-100 ,100-200, 60- 90 или каквато и да е скорост (успях до 210макс да ускоря - няма никакво замисляне) Като на електронна игра е - просто натискаш педала на газта :lol:
По принцип не съм карал много бързи коли и нямам компетентно мнение, но според мен тази е уникална! По каталог е 4,9 до 100. А като се замисля, че тези 306 к.с. могат само със софтуер да станат доста повече...
Ако се интересуваш от по ежедневните неща: много е прострона и отпред и отзад(за купе), багажника е голям(за купе) и ако си на КОМФОРТ не друса вьобще(не може да се сравнява с дусането на м-пакет окачване на е92/3) разхода - Първия ден ми даде разход 21,7 и имаще няколко пасажера, които бяха пред повръщане :mhihi: Вторият возих детето и карах доста умерено, вкл. и в най-големите задръствания - 14,2 Всичко това в София, извън града не съм карал.
Като минуси - вътре е абсолютно еднкава с 3-та серия. То не, че лошо, но все пка като ще го вкарват в по-престижен сегмент и вече е 4-та серия, очаквах поне едно копче да има различно или някоя лаистничка...
По екстрите -абсолютно задължително - адаптивно окачване и променливо управление - за да има иситнкси ефеккт от режимите СПОРТ, КОМФОРТ. А лично за мен задължително м-пакет, х-драйв и спортен автоматик.
Тази беше с лед фарове - според мен напълно излишни за 3 785 лв :shock: ( 4-ката е серийно с кенон).
И в никакъв скучай черна - колата има страхотна линия, която няма как да изпъкне ако не е бяла или някой ярък цвят!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от vesko06 » 14 Май 2014, 17:53

vaskoniracing написа:Здравейте,понеже се замислям за смяна на сегашният автомобил с нов и проявявам интерес към 435i бих искал да Ви попитам,някои неща.И така става въпрос за закупуване на нов автомобил.Колко %-та е възможната търговска отстъпка и кое от допълнителното оборудване не бихте пропуснали да си добавите към конфигурираният автомобил?Естествено всеки би искал да е с всички екстри,но цената става,като на GTR :driving: .......


за % отстъпка зависи дали и колата е налична на склад или си конфигурираш ти на място :) ако се интересуваш от 335и хдрайв - питай :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 12.09.2009
Пол: Мъж
Кара: F13 650i
Мечтае да кара: M

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от vaskoniracing » 14 Май 2014, 23:56

Здравейте,като начало не съм се и замислял за х-драйв,а причината е,че не ми е необходим и просто предпочитам само задното предаване.Принципно обичам високите скорости затова и съм се насочил към 435i,а автомобила го няма на склад и ще се конфигурира.Едни от нещата от,които не искам да се лишавам са Head up,М пакет+estoril blau,19ките,нави,парктроници,подгрев,кожа и куп други неща,но това зависи и от % отстъпка така,че ще видим,какво ще стане в крайна сметка...... :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Jorata » 15 Май 2014, 11:03

Един въпрос към по-старите Беемведжии и тия дето повече се ровят по гаджетите. Като отключа колата светва плафона в една много яка бяла светлина. Като отворя вратата обаче, става някаква смотана жълтеникава. Забелязах, че има едни допълнителни лампички в страни от основната, които угасват с отварянето на вратата. Има ли как да се направи да светят те през цялото време, а не само като се отключи? Рових по менюто в секция осветление, включено е "Спортното" осветление(или подобно определени беше). Като го изключа, свети само жълтата светлина. :dunno:
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 11.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f80 M3 Competition Package
Мечтае да кара: M6 GC

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от stasko5 » 16 Май 2014, 12:41

Това с прекодиране сигурно може да се направи, на е60 можеше. Питай ги шошоните в някои от оторизираните сервизи.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от vesko06 » 01 Окт 2014, 0:30

Не е мястото тук, но все пак - viewtopic.php?f=134&t=378694

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 14.09.2014
Местоположение: Несебър-Поморие-Плевен-София
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 320d xDrive
Мечтае да кара: Хеликоптер
Детайли за колата: J457416

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от irc84 » 26 Яну 2015, 0:13

За да не пускам нова тема пиша в тази. Колеги с по-светла кожа на седалките имате ли проблем, когато сядате с по-тъмни дънки на седалките. Моята кожа е кафяво седло, така се води по каталог. С едни тъмно сини дънки така се боядиса, че сега бие на светло синьо. Купих препарат от бмв дилъра за 30 лв, яко лъскане но остана боя по кожата, на автомивка незнам с какъв препарат я изтъркаха сега кожата лъсна, все едно е нова, но стана твърда като дърво. Сега съм взел един крем нивеа софт за ръце за омекотяване, дали ще стане и за кожената седалка да омекоти, ако някой е пробвал да сподели. Аз утре мисля да я намажа и аз ще споделя впечатления.
Поздрави!
"Live fast, die young, and have a good-looking corpse"
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Koliu » 29 Яну 2015, 9:05

Колега,от моя опит с бежова кожа- от дънките няма спасение...А си купувам качествени дънки, уж не са ментаци, но си боядисват..Моят съвет-по автомовките стандартно използват много агресивни препарати, които действат при силно замърсени йожи и за по-нови автомибили не са много о.к.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10415
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Leon » 29 Яну 2015, 10:07

Аз си взех този препарат за кожа от Mollov и с микрофибър се изчистват следите от дънки. Е, иска търкане, но върши работа.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook