Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Bexim » 13 Сеп 2018, 13:38

Едни коне на нова кола са съвсем друго от повече коне на стара кола... В никакъв случай няма да си разочарован.
Като гледам си 325д, колко повече да е това като коне или дори въртящ момент... :dunno:

ПП Тя индивидуалка бре... :D Със здраве да си я караш!
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от expl0de » 13 Сеп 2018, 14:30

Честито и от мен. Винаги можеш да я захараш в бмв за пърформанс пакета, ще стане над 200 коня и ще си сигурен, че всичко е настроено от фабриката. Цената също е по-ниска от парите за по-голям двигател.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Satanism » 13 Сеп 2018, 16:20

Bexim написа:Едни коне на нова кола са съвсем друго от повече коне на стара кола... В никакъв случай няма да си разочарован.
Като гледам си 325д, колко повече да е това като коне или дори въртящ момент... :dunno:

ПП Тя индивидуалка бре... :D Със здраве да си я караш!


Благодаря и на двамата.

25цата ми беше 250кс/500нм на дино, предполагам ще го усетя :lol:

Тая 20ка е колата с най-много екстри, която видях сред всичките 3-400, които изгледах. Практически няма само active safety, tv тунера, м спирачките и панорама.Всичко друго, до едно.Направо ще се кара сама.Нямам търпение, да я събирам другата седмица от Германия :):)

За тоя перформанс пак прочетох, видях някаква цена от сорта на 1000 паунда.Толкова ли излзиза.Моята е с 3г. гаранция сега, предполагам това не влияе?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от ionov » 13 Сеп 2018, 20:40

Аз карам 20ка с 20ки и няма грижи :)
Свалена е с 4см и е с фланци отпред и отзад. Така я карам вече от година, само разкарах рънфлат а и сложих нормални гуми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от boris » 14 Сеп 2018, 18:30

Satanism написа:Тая 20ка е колата с най-много екстри, която видях сред всичките 3-400, които изгледах. Практически няма само active safety, tv тунера, м спирачките и панорама.Всичко друго, до едно.


Е колега, да не го сметнеш, че нещо кусури търся, ама при тези БМВ-та списъка с екстри е безкраен, и да кажеш, че само тези липсват е леко несериозно....на първо четене нямаш М-пакет, няма камери на предната броня, нямаш преден парктроник :lol:

Пак казвам, не искам да се обиждаш, колата изглежда много хубава. :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Satanism » 14 Сеп 2018, 22:48

Няма проблем, сензорите са там, но не се виждат добре на снимките.И аз се стреснах отначало, като ги получих.Просто аз гледам ВИН.Иначе, така е, прав си, донякъде.Повечето от ентъртейнмънт специфичните екстри липсват, като харман кардон, например и разни айподфонит.н интеграции.Нямам и подгрев на задните седалки, но, като цяло, по конфигуратора на bmw.de, няма много неща, които да липсват.За мен беше важно да е с адаптивно окачване. хедъп и да има всички драйвинг асистенти.Всичко друго е бонус.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Satanism » 23 Сеп 2018, 13:43

Отново имам питане и нужда от помощ.
Докарах си колата, но се оказа, че е поръчана без аларма(предполагам нарочно).Оттук нататък стои въпросът, какво да правя с каското.Честно казано, не желая да ми връзват каквото и да било по колата, особено допълнителни устройства и особено след като колата е още гаранционна. Някой има ли опит, в такава ситуация?Доколкото виждам колата има някакъв ГПС тракинг фабричен, но не знам, дали служи за каквото и да било на един застраховател.Освен това, предполагам има фабричен имобилайзер?

Поизчетох тук-там, но информацията е много противоречива...може без аларма, не може без аларма...вече се замешах и аз.

Благодаря!

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от cww » 23 Сеп 2018, 13:55

Преди години, на предишното ми БМВ, нямах фабрична аларма. След година настъпи бум с ежедневните му кражби и почти всички застрахователи отказаха каско. Останаха 1-2 компании, които правеха срещу зверска надценка. Разбира се, освен една камара имобилайзери, които искаха да се монтират, алармата беше задължителна. При поредното подновяване на полицата на огледа ме пуснаха, но тактично ми казаха, че ако ми я откраднат, ще пия една студена вода, тъй като по ВИН не излиза заводска аларма, нито пък съм представил документ за монтаж на такава. Чесах се по главата, чесах се...и аз като теб не исках нищо нефабрично по колата...отидох при един от дилърите и си я ретрофитнах (по възможно най-малоумния и скъп начин, но всичко стана перфектно) на скромната сума от 3100 лева (като 1000+ бяха за огледалото за обратно виждане с диод). Ако си намериш въпросното огледало, предполагам, че ще ти стъпи чувствително по-евтино...ако искаш всичко да е като от магазина, се приготви за сума в този порядък.
Честно казано сега не знам дали е още така и дали са променяли нещо по общите условия, може да има застрахователи, които не изискват...скоро дискутирахме с един колега точно по този въпрос тук някъде из темите, погледни. Звучеше доста по в час от мен. Или пък направо попитай застрахователя.
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Satanism » 23 Сеп 2018, 16:07

Да, това е и моята идея, засега, но цената ме изненадва леко неприятно.Бях се подготвил психически за нещо до около 2000лв..... :lol: Чудя се, какво ще стане, ако изпусна смяната на огледалото.Лед индикаторчето въобще не ме вълнува, честно казано.

Ако някой друг има опит, моля да сподели също.Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Dextuar » 23 Сеп 2018, 18:29

Вие не сте сериозни. Слагат ти една аларма за 60 лв само на + и -, минаваш маркировката и веднага я махаш, какво толкова има за умуване :dunno:


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Satanism » 23 Сеп 2018, 18:42

Това досега го правех с 91цата , но ако го обясня на лизинга, да го направят, не знам как ще реагират

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Въпроси и общи мнения

Мнение от cww » 23 Сеп 2018, 18:48

Част от чара и тежкото финансово бреме на ОЕМ поддръжката. :mhihi:
Доколко оправдано е съвсем отделен въпрос.

Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Bexim » 25 Сеп 2018, 9:10

Армеец вече не искат аларма, предполагам и други компании са така. Застраховай смело и безотговорно. :lol:
Аз не бих дал да ми бърникат електрониката току тъй. Или както каза декса - само за огледа. :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от Satanism » 25 Сеп 2018, 13:23

Проверявам ги тези неща в момента, благодаря.
Междувременно Бавария Ауто ми дадоха цена 1.2к лв +/- за ретрофит на аларма (става дума за афтърфактори аксесоара, който излиза в реалоем, в категория ретрофит на аксесоари).Това, ако някой му се наложи.Алармата не е като фабричната от гледна точка на локация, на компонентите, но пък влиза във ВИН-а на колата и има същите функции, а цената е доста по-добре от 3к.

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Въпроси и общи мнения

Мнение от cww » 26 Сеп 2018, 7:20

Аз си сложих навремето абсолютно оригинална, всичко беше 1:1 със заводската, а колата беше Е70.
Отделно този цирк се случи 2013/2014 мисля. Много неща се промениха оттогава. Както и да е, 1.2 к звучи прилично, но ако вече не изискват, аз не бих сложил.
Успех!



Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook