Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Ivo-G » 18 Юни 2019, 16:30

Alextod написа:Колата пише че е на 204 000км и я кара собственика на автокъщата...

Колега, къде го "пише" това и от къде знаете кой я кара? Или толкова не ви вървят продажбите, че се налага да ходите по форумите да си рекламирате стоката? :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.06.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Alextod » 18 Юни 2019, 18:28

Ivo-G написа:
Alextod написа:Колата пише че е на 204 000км и я кара собственика на автокъщата...

Колега, къде го "пише" това и от къде знаете кой я кара? Или толкова не ви вървят продажбите, че се налага да ходите по форумите да си рекламирате стоката? :mhihi:

Здравей, на колометража пише, казвам пише, защото това което пише по километражите е относително. А информацията че колата се кара от собственика на къщата я получих, от автокъщата, при посещение. Просто колата ми допада и човек има свойството да вярва натова което му се иска да е истина ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Ivo-G » 18 Юни 2019, 20:02

На мен лично ми прилича повече на 240, както каза и колегата по-нагоре, но по тези снимки е трудно.
А двете F11-ки дето си пуснал в другата секция, тях кой ги кара? Бащата и сина на собственика? Извинявам се, ако съм се объркал, но ми се струва леко подозрително като видя човек, който за 3-4 дни във форума, с първите си 3 мнения пуска за “обсъждане” 3 доооста различни коли - 320d, 525d и 535d, които съвсем случайно се продават от една и съща автокъща. Или имаш едни 30к в джоба и не си съвсем наясно какво търсиш (освен BMW F-серия дизел, от конкретна автокъща), или си дошъл на риба... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.06.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Alextod » 18 Юни 2019, 20:26

Ivo-G написа:На мен лично ми прилича повече на 240, както каза и колегата по-нагоре, но по тези снимки е трудно.
А двете F11-ки дето си пуснал в другата секция, тях кой ги кара? Бащата и сина на собственика? Извинявам се, ако съм се объркал, но ми се струва леко подозрително като видя човек, който за 3-4 дни във форума, с първите си 3 мнения пуска за “обсъждане” 3 доооста различни коли - 320d, 525d и 535d, които съвсем случайно се продават от една и съща автокъща. Или имаш едни 30к в джоба и не си съвсем наясно какво търсиш (освен BMW F-серия дизел, от конкретна автокъща), или си дошъл на риба... :)


Виж, не разбирам чесно казано за какво се заяждаш и бих ти обяснил казуса:Търся кола за жена ми, по възможност голяма и задължително 4х4, тя няма претенции за двигател, не знае дали иска 5та,3та серия или Ауди А4,А6,може и олроуд... C класа, Мерцедес. За мен би било по-добре ако е по-мощна колата,но като цяло жената ще си се вози.

Аз иначе си имам служебна кола и последните 6-7 години карам нови коли от друг клас.

Минах през автокъщата и ми се видяха и двете коли свежи за годините си, просто събирам мнения. Искам да купя нещо,което си заслужава и както всеки българин иска, да не се мине. Бюджета ми е 35 000лв и гледам да остане от него за обслужване и регистрация.

Другите коли не са регистрирани и не знам кой ги кара,само предполагам,че е баба само до супермаркета в Северна Италия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Ivo-G » 19 Юни 2019, 8:31

Не се заяждам, извиних се още в предишния пост. Ако ще е за жена - в тоя бюджет бих търсил F30/31 на макс 5г. и на възможно най-малко километри. F10/11 535d на "164хил. км" за 30хил. лв ми се струва хем ненужна (за жена), хем опасна комбинация. Жив и здрав и успех в търсенето. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 19 Юни 2019, 8:36

Не им изглеждат твърде зле колите (въпросните 3 БМВ-та) на тази автокъща - заслужава си да се вземе вина и да се пусне една проверка в auto-records за по 10 лева. Явно са италианки, защото нямат подгрев 2 от тях.

3-ката като минус откъм екстри - малкото нави и липса на подгрев. Но пък салона е як, волана и М-пакета също са яки екстри, има си ксенон. Ауспухът също си е чист (Тоест ДПФ-ът е там и работи добре), а това за повечето 320-ки до 30к лева си е рядка екстра. Аз не бих се учудил ако си е на километрите (около 200 хил.).

Виж за 535-цата е малко съмнителен тоя пробег и тази цена, но пък и там ДПФ-а изглеждаше да е на място и да работи.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 18.05.2019
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от 5koff » 19 Юни 2019, 11:11

Здравейте,
Ще съм благодарен, да споделите мнение, понеже, нямам опит с покупка на БМВ. Гледам 3-та серия, бензин, комби, автмомат след 2011 и единствената обява, която влиза в бюджета ми е тази: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=bbohs1
Някой има ли наблюдения в/у този автомобил и търговец. Джамбаза пише, че дава и гаранция :shock: Съмнителни са ми километрите и цената :) Как мога да разбера с кой мотор е съответния автомобил? Евентуално дали носи газ? Нямам никакво намерение да го газифицирам, но все пак искам да знам дали има тази опция за бъдещето. :)
Благодаря :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 19 Юни 2019, 13:05

Тази автокъща има съмнително примамливи обяви, не знам на какво се дължи, но ще да е нещо гнило. И една 328-ца имат, твърде добре обурудвана и млада за парите си изглежда :D

Като гледам снимките на конкретното комби съм на 99% сигурен, че отпред е челосвана - доста фуги се разминават (капак/калници/броня).
Последна промяна drago9205 на 19 Юни 2019, 13:07, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Bexim » 19 Юни 2019, 13:07

Нито една Ф30-ка НЕ носи на газ.
Вземи гаранцията, но честно да ти кажа не вярвам да покрият нещо.. Кой ти дава 60К км гаранция при ремонти, които лесно могат да стигнат 5-6К лв.. :dunno:
Проблемни са веригите и се препоръчва (по форуми) смяна на около този пробег или малко отгоре. Вият, но гаранции няма.
В северна Америка имат удължена гаранция на веригите до 70К мили или 7 години.

За цената не знам... Нямам обяснение как рухнаха за една година :lol: :lol: :lol:

ПП Наистина фуга на задна дясна врата е много странна.. Според мен е италианка.. От СА почти няма без кожен салон и май и базовите са с ел седалки.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от exc » 19 Юни 2019, 13:43

С тоя смачкан салон е минала покрай 119к километра, освен ако не я е карал някой доста едър шофьор. Но да не се изложа по снимки, да кажем, че е възможно. :)
Според мен също е Европейска. От Канада на 99% са седани, с рефлекторни фарове и както спомена Bexim - с кожа и ел. седалки. А, и всички(мисля) имат бутон "FM/AM" на централната конзола до бутоните за запаметяване.
В Европейските сайтове читавите базови 320/328 - ци почват от 12-13к Евра, само за ориентир. По-оборудваните и на такива километри като тази гонят 20к и нагоре.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.06.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от mitko_tk » 26 Юни 2019, 20:24

Привет на всички съфорумци!
Предполагам, че няма да направя изключение - като всеки новорегистриран да започна с въпроси.
Решил съм да купя още една кола, за дъщеря ми, и се загледах в 3-та серия. Държа да е 4х4, защото и аз и тя сме запалени скиори и ми се иска колата да е по-стабилна през зимата.
Конкретни въпроси:
1. Какво да очаквам като надеждност на двигател и трансмисия?
2. Колко струва поддръжката /филтри, масло, консумативи/?
3. Какъв е разходът /градско - извънградско/?
4. Кой мотор е за предпочитане - бензинов или дизелов?

Загледах се в две обяви, какво бихте избрали на мое място:
- бюджетен вариант: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2081897431
- нормален вариант: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7075217701

Благодаря предварително за вашите мнения и отзиви!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от E30driver » 27 Юни 2019, 12:26

mitko_tk написа:Привет на всички съфорумци!
Предполагам, че няма да направя изключение - като всеки новорегистриран да започна с въпроси.
Решил съм да купя още една кола, за дъщеря ми, и се загледах в 3-та серия. Държа да е 4х4, защото и аз и тя сме запалени скиори и ми се иска колата да е по-стабилна през зимата.
Конкретни въпроси:
1. Какво да очаквам като надеждност на двигател и трансмисия?
2. Колко струва поддръжката /филтри, масло, консумативи/?
3. Какъв е разходът /градско - извънградско/?
4. Кой мотор е за предпочитане - бензинов или дизелов?

Загледах се в две обяви, какво бихте избрали на мое място:
- бюджетен вариант: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2081897431
- нормален вариант: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 7075217701

Благодаря предварително за вашите мнения и отзиви!


Аз бих взел нормалната. Вече двама колеги си взеха коли оттам (не БМВ) и не са имали проблеми. Недостатък е, че не свалят нито лев от цената и не са много любезни като цяло. Новия внос като гледам седалките по снимки не ми се вярва да е на 97 хил.км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Ivo-G » 27 Юни 2019, 12:42

Аз пък не бих мъчил момичето с ръчни скорости. 30к за толкова постна 318-ка с ръчни скорости ми изглеждат доста грешни пари... 320-ката пък е съмнително евтина, за това което предлага на обява и на снимки. Задължитлено трябва да се иска VIN и да се направи проверка на историята.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 27 Юни 2019, 13:06

Ivo-G написа:Аз пък не бих мъчил момичето с ръчни скорости. 30к за толкова постна 318-ка с ръчни скорости ми изглеждат доста грешни пари...

:yes: Съгласен съм с колегата и в 2-те насоки

Разход на 2-ка дизел извънградско 4.5-6/100 в зависимост от условията. 2-ка бензин 6-8/100. Градско е трудно да се каже, защото има много фактори, но грубо 2-ка дизел 7-10/100.
Обслужването не мисля, че трябва да е сериозен фактор предвид самата цена на автомобила. Масло, маслен, въздушен, купе, горивен ще дойдат около 250-300 лева в зависимост от частите, отстъпките и труда. Масло на автомата 500-700, евентуално свещи, антифриз, спирачна течност, хидравлична течност още 200-тина с работата.

За дизелов двигател - в зависимост от пробега и състоянието 1500-2500 за смяна на верига (оригинални БМВ части + труд, долна граница в неофициален сервиз, горна граница в БМВ представителство).

Ако не са много карани и двата са добри двигатели и сравнително надеждни, при бензините също се спряга веригата да е консуматив, но не съм запознат, колегите с N20 могат да споделят.

П.П. Мен лично ме при тази конфигурация (320 f30) ме влече към дизел, защото е наистина икономичен, върви с лекота (не говорим за напън и състезаване) освен веригите като консуматив няма други сериозни болежки... също така ми се струва, че цялостно има повечко ресурс и живот от бензиновите. Но пък бензинът е по-приятен като звучене и липса на вибрации.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Bexim » 27 Юни 2019, 13:25

Ръчка, Х-драйв е безумна комбинация :dunno: , дори на RS моделите на Ауди не я разбирам..
Просто този автомат е страхотен и мисля, че след Х, щом сте скиори, това е втората задължителна екстра.
От там насетне - каквото излезе с история и прилична цена.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook